b_0_0_0_10_images_n8268549871907464.jpg

اساس نیوز: شیخ الحدیث مولانا عبدالرحمان ملازهی(سربازی) امام جمعه اهل سنت چابهار که اخیرا به همراه هیئتی ازدولت از طرح توسعه سواحل مکران و شرکت پتروشیمی چابهار بازدید به عمل آورده بود، طی سخنانی گفت: نفس کلمه توسعه بسیار خوب و مخالفت با آن غیر ممکن  است.

 البته تاریخ نشان می دهد حرکاتی دراین قالب صورت گرفته است که شر مطلق بوده و هیچ نفعی نداشته اند. چنانکه می دانیم کمپانی هند در برهه ای از زمان به بهانه توسعه، دین و مملکت ما را تحت استعمار خویش قرار داد.

امام جمعه اهل سنت چابهار با توجه به گزارشات منتشره در مورد ورود بی رویه افراد غیر بومی و نیروی خارجی به منطقه اظهار نگرانی کرده و افزود: هویت خارجی ها که بحث ورود و اقامت شان در میان است مشخص نیست. مردم نگران آن هستند که تجربه برجای مانده از هندوها من جمله شیوع فساد اجتماعی و اخلاقی تکرار نشود.

مولانا ملازهی  یاد آور شد: پروژه توسعه سواحل مکران برای مردم روشن نشده است. تمام ابعاد این طرح باید به اطلاع عموم برسد و اگر دغدغه های ذهنی مردم از بین برود، کسی مخالف اجرای آن نخواهد بود.

مردم منکر شرکت پتروشیمی نیستند ولی؛ این شرکت مکان مناسبی ندارد. نمی شود برای پر شدن جیب چند سرمایه دار، صید دریا از اهالی گرفته شده و جان انسان ها به خطر انداخت. این ضایعات این شرکت برای مردم و فراورده های دریایی مضر بوده و مکان آن باید عوض شود.   

مطالب مرتبط:

مولانا فاروقی :رمضان سرشار از درس های انسان ساز اس

آمریکا، انگلیس و فرانسه از 2 گروه در سوریه حمایت ک

کره شمالی : برای جنگ با امریکا آماده ایم

حال و روز این روزهای بلاد اسلامی !

د

تارنمايي كه FBI براي مسلمانان آمريكا راه اندازي كر

«قدس العربی» از پشت پرده سفر ملک سلمان به روسیه می

کشف گور جمعی در پالمیرای سوریه

کالبد شکافی انتحارگرائی داعش در تهران(بخش سوم)/است

رئیس سابق سیا: رفتار های ترامپ بی سابقه است

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز