b_0_0_0_10_images_54656549322_1.jpg

اساس نیوز: خطیب نماز جمعه روستای در سخنرانی پیش از خطبه، موضوع  تقوای الهی و صبر در برابر مشکلات و سختی ها  را مورد توجه قرار داد.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز، اسماعیل آخوند قدیری با بیان اینکه خدای متعال  جهت هدایت و راهنمایی بندگانش  کتاب الهی را فرستاده است گفت: نبی مکرم اسلام  برای تبیین و تفسیر قرآن کریم به پیامبری امت برگزیده شد تا رب متعال را به انسان های روی زمین بشناساند.

وی افزود: انسانی که در روی زمین آفریده شده است، از لحظه حیات با سختی ها، گرفتاری ها، خوشی ها و ناخوشی های بسیاری مواجه می شود؛ اما مهم این است که اشخاص  برای رهایی از درد ها و رنج هایش به خدای متعال پناه ببرند.

خطیب نماز جمعه روستای چنارلی از نماز و داشتن صبر به عنوان  دو نیاز اساسی انسان برای رهایی از مشکلات و گرفتاری ها یاد کرد و اظهار داشت: به یاد داشته باشید که نماز وسیله ارتباط  بنی آدم با آفریدگار مهربان است و خدای متعال با کسانی همراه خواهد بود که  در برابر مشکلات روزمره صبر پیشه می کنند.

برای کسانی که همراهی حضرت حق را طلب کندد راه بن بست و هیچ  مشکل حل ناشدنی وجود ندارد. هرگز گمان نبریم که  می توانیم گرفتاری ها و رنج ها با کمک دیگران مرتفع سازیم؛ زیرا تنها راه خلاصی از مصائب و مشکلات  به نحوه  ارتباط مان  با پروردگار دانا بستگی  دارد.

آخوند قدیری در این خصوص ادامه داد: انسان های پرهیزگار که با زبان شان همواره به  ذکر الله متعال مشغول هستند، به دلیل محکم بودن ایمان شان هراسی از بلایا و گرفتاری های زندگی نداشته و درهرحال شکر و سپاس ذات باریتعالی را برجای  می آورند. مسلم بدانید کسی که از سلامت کامل برخوردار بوده؛ ولی ایمان در قلبش نباشد نمی تواند پناهگاه مطمئنی  بیابد.

این عالم اهل سنت صبر را دارای انواع مختلف دانست و بیان نمود: صبر پیشه کردن مختص ایام مصیبت بار نیست. در زندگی گاهی فرصتی برای انجام گناه از طریق تحصیل  مال حرام اتفاق می افتد که برای وسوسه نشدن و مقابله با چنین فرصت هایی باید صبر پیشه کرد. هرگاه امت اسلامی خود را از انجام فعل حرام باز دارد، خدای متعال  خواسته هایش را بر آورده خواهد نمود. بیداری به هنگام نماز صبح و وضو با آب سرد نیز از جمله صبر در برابر وسوسه های شیطانی است و بنده ای که چنین استقامت می ورزد، یقینا جزو بندگان نزدیک به خدای متعال خواهد بود.

خطیب نماز جمعه روستای چنارلی خواندان نماز را برای افراد منافق کاری مشقت بار دانست و خاطر نشان ساخت: دعای بندگان صالح که نمازهای پنج وقت را برپا می دارند پذیرفته خواهد شد. به هرجا که بنگرید خدای متعال  درآنجا وجود دارد. پس باید در برابر مظالم روزگار صبر پیشه کرد و به نصرت پروردگار امید بست. پیامبران  بزرگواری مانند حضرت موسی و حضرت یوسف علیهم السلام نمونه مناسبی برای صبر هستند. در نظر داشته باشید که همه بندگان روی زمین  در معرض امتحان و آزمایش قرار دارند.

آخوند قدیری تاکید کرد: آنچه باعث پیروزی سپاه اسلام در جنگ بدر گردید یاری پروردگار متعال با لشکر سیصد نفری ایشان در برابر لشکر سرتا پا مسلح قریش بود. دعای آن حضرت صلی الله علیه و آله  وسلم موجب شد تا خدای متعال به وسیله فرشتگانش پیروزی سپاه اسلام را رقم بزند. امروز اگر دشمنان دنیای اسلام حتی اگر قدرت فرعون را داشته  باشند می توان با خواندن نماز و انجام دعا بر قدرت شان فائق آمد. هنگام سحر زمانی است که  تمامی درهای  مناجات  گشوده می شوند و هر شخصی که با خلوص نیت  دعا کند از مشکل رهایی یافته و به نشاط و شادابی خواهد رسید.

مطالب مرتبط:

دستور ملک سلمان بن عبدالعزیز ، برای تأسیس سازمان ا

ارتش ترکیه تهدید شد

اردوغان:مردم اعدام می خواهند

ترامپ , پسر بی تجربه

حکم اعدام رهبر اخوان المسلمین مصر لغو شد

 

اسماعیل آخوند قدیری : آرامگاه انبیاء و بزرگان دین

اتخاذ قوانین سخت‌گیرانه علیه حجاج چین در مکه

تصویب قانون ممنوعیت استفاده از برقع در محل کار از

بسته شدن هفت مسجد در اتریش

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز