b_0_0_0_10_images_989854544.jpg

اساس نیوز : ماموستا ملا قادر قادری در خطبه های نماز جمعه پاوه بر عزم راسخ خود برای دفاع از دین و مردم تأکید کردند و گفتند : در این ایام آنچه توانسته‌اند از دشنام و افترا نسبت به ما روا داشتند؛ بنده را در ردیف هویدا و فرزندانم را در ردیف بابک زنجانی قراردادند؛ اما بدخواهان بدانند که این تهدیدات و افتراها نه تنها خللی در اراده من برای خدمت و دفاع از دین و مردم ایجاد نمی کنند، بلکه بنده را استوارتر از همیشه می گرداند و یقین بدانند که هیچگاه در مقابل افراد ضد دین و ضد انقلاب عقب نشینی نخواهم کرد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ حاج ماموستا ملا قادر قادری در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه مورخه (۱۱/ آبان ماه/۹۷)  پاوه که باحضور پرشور مردم مؤمن و نمازگزار پاوه برگزار شد،  به حواشی ادامه دار "جشن انارانه" اشاره کردند و گفتند: از دو هفته گذشته که بنده در خطبه های نماز جمعه تذکراتی درباره رعایت شئونات اسلامی در مراسم جشن انار دادم و گفتم سال گذشته شئونات اسلامی رعایت نشد، انتظار داریم امسال موضوع را مدیریت کنند که آبروی خانواده ها حفظ شود؛ هیاهوی زیادی به راه افتاد، که جای تعجب داشت؛ تعجب از این جهت که در شهرهایی مثل نی‌ریز، شهرضا و ساوه، هر باغی به‌اندازۀ تمام اورامانات انار دارد؛ اما آنها هیچ هیاهویی ندارند، چگونه است که بحث انار در شهرستان ما این‌همه هیاهو به راه انداخته است؟

ایشان افزودند: این هیاهوها طی روزهای گذشته فروکش کرد؛ اما دیروز یکی از مسئولان مصاحبه ای کرد و دقایقی بعد از آن نماینده آمریکا که برای تحریک و افترا و دروغ و تحقیر کسانی که همراه انقلاب‌اند در اربیل مشغول فعالیت است، به همراهی جمعی در شهرستان؛ هر سه هماهنگ گفتند: علی رغم مخالفت امام‌جمعه پاوه، امسال "جشن انارانه" برگزار می‌کنیم و این در حالی است که بنده هیچ گاه نگفته‌ام جشن انارانه برگزار نشود؛ بلکه تنها توصیه به رعایت شئونات اسلامی و پرهیز از معصیت و گناه در این مراسم داشته ام.

خطیب جمعه پاوه در ادامه به دیدار روز شنبه گذشته خود با فرماندار پاوه اشاره کردند و گفتند: روز شنبه آقای فرماندار به محل کار بنده تشریف آوردند و گفتند: برای جشن انارانه چکار کنیم؛ در پاسخ گفتم بنده موضع و نظر خودم را در منبر نماز جمعه بیان کرده و گفته‌ام اگر خودتان برنامه را مدیریت کنید ما حرفی نداریم.

ایشان گفتند: خیلی متعجبم بخاطر رقص چند دختر خردسال در برج میلاد تهران، شهردار تهرانِ بزرگ را عزل کردند؛ ولی نگاه و سیاست در منطقه ما نوعی دیگر است.

وی ادامه دادند: از چند نفر سؤال کردم که جشن انارانه را چرا در مهر و اوایل آبان که فصل برداشت انار در منطقه ماست برگزار نکردید؟ گفتند: به خاطر محرم و صفر و ایام شهادت امام حسین (ع) به ما اجازه نداده‌اند آن را برگزار کنیم؛ در پاسخ گفتم اگر جشن انار، واقعاً جشن شکرگزاری است، یقین داشته باشید امام حسین(ع) و جد بزرگوارش نیز به برگزاری آن شکرانه خوشحال خواهند شد؛ همین‌که این جشن به ایام بعد از صفر موکول شده است معنایش این است که این جشن، جشن شکرانه انار نیست و چیز دیگری در پشت پرده است.

امام‌جمعه پاوه ضمن تشکر از باغداران و کسانی که محصولات انار خود را بدون هیچ هیاهویی به مردم عرضه کردند، گفتند: از باغداران محترم و شریف شوشمی، نوسود، شرکان، هیروی، دشه، داریان و دودان تشکر می‌کنم که محصولات انار خود را خارج از هیاهوهای کاذب به بازار عرضه کردند.

وی با بیان اینکه این هیاهوها متأسفانه مال کسانی است که انار ندارند افزودند: از این متعجبم که در شهرهای پاوه و کرمانشاه که اناری ندارند؛ ساز و دهل می‌زنند، شما می‌خواهید با این مردم چکار کنید؟!! چرا در ارومیه جشن سیب، در گیلان جشن برنج و در رفسنجان جشن پسته که هر کیلویش با ۲۰ کیلو انار ما برابری می‌کند، را همراه با رقص و پایکوبی برگزار نمی کنید؟!

ایشان هدف دشمنان خارجی و بدخواهان را از این هیاهو و جنجال ها تخریب دین دانستند و افزودند: دور کردن مردم از مسجد و دین و بدبین کردن آنها نسبت به نظام هدف اصلی مشوقین این کارهاست .

ماموستا قادری، بر عزم راسخ خود برای دفاع از دین و مردم تأکید کردند و گفتند : در این ایام آنچه توانسته‌اند از دشنام و افترا نسبت به ما روا داشتند؛ بنده را در ردیف هویدا و فرزندانم را در ردیف بابک زنجانی قراردادند؛ اما بدخواهان بدانند که این تهدیدات و افتراها نه تنها خللی در اراده من برای دفاع از دین و مردم ایجاد نمی کنند، بلکه بنده را استوار تر از همیشه می گرداند و یقین بدانند که هیچگاه در مقابل افراد ضد دین و ضد انقلاب عقب نشینی نخواهم کرد.  

امام‌جمعه پاوه سپس با اشاره به اینکه در طول هفته گذشته تعداد ۳۷۲۰۰ نفر خطبه های هفته گذشته پاوه را گوش داده اند، خاطرنشان کردند: این یک توفیق بزرگ است؛ قرآن می‌فرماید: «وَعَسَىٰ أَنْ تَكْرَهُوا شَيْئًا وَهُوَ خَيْرٌ لَكُمْ» (بسیاری از چیزها به نظر شماها خوب نیستند اما به نفعتان تمام خواهند شد)؛ این جنجال ها باعث شد، صدای ما از طریق این تریبون به قلب اروپا و کردستان عراق و ایران رسید تا حقانیت این محراب روشن شود.

ایشان در پایان این بخش گفتند: بنده خود را پیروز می‌دانم؛ از خداوند تبارک ‌وتعالی می‌خواهم اولاً از بنده قبول فرماید و در ثانی توفیق دهد مطالبی را که بیان می‌کنم قبل از هر چیز مورد رضای پروردگار باشد و بعدازآن نیز پیامبر اسلام به آن خوشحال شود و سبب عزت و آبرو برای محراب نشینان و شخص خودم باشد و برای مسلمانان هم مفید واقع شود.

 

مطالب مرتبط:

استقبال نمازگزاران از مسجد باستانی بدون سقف / عکس

درگیری ارتش فیلیپین با گروه داعش

کره شمالی: آماده جنگ با آمریکا هستیم

دیده شدن پرنده قرآنی ابابیل بر فراز آسمان ترکیه

دستور شاه عربستان برای محاکمه فعال سیاسی و مجری

اوباما: احساسات ضداسلامی در آمریکا کمک به داعش است

کمک بشردوستانه «آنجلینا جولی» برای دختران افغانی +

حمله نژادپرستانه به مسجدی در هلند

آمریکا: ایران آماده حمله گسترده سایبری به زیرساخت

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز