b_0_0_0_10_images_56557777.jpg

 اساس نیوز: شیخ الحدیث مولانا عبدالرحمان ملازهی امام جمعه اهل سنت چابهار در بیاناتی به نحوه چگونگی اصلاح نفس پرداخت.

به گزارش اساس نیوز مولانا ملا زهی گفت: سیستم قلب بسیار حرفه ای و پیچیده است و اشخاص معمولا برای اجتناب از ابتلا به بیماری قلبی پیاده روی می کنند. خداوند متعال نیز برای حفاظت از بیماری معنوی قلبی راهکارهایی را توصیه  کرده است تا قلب  سالم بماند؛ چرا که سلامت همه اعضا بستگی به سلامت این عضو مهم دارد. باید بدانیم که  درنزد باری تعالی فقط قلب سلیم ارزش دارد. اگر روی گنج  قارون خوابیده باشید؛ ولی قلب سلیم نداشته باشید نزد خداوند متعال ارزشی نخواهید داشت.

امام جمعه اهل سنت چابهار با بیان اینکه  بهشت خداوند متعال وفور از نعمت ها است افزود:  دربهشت نعمت هایی وجود دارد که چشم هیچ آدمی هنوز آنها را مشاهده نکرده است. هر اندازه که در دنیا خوشی می بینیم بازهم دربهشت نعمت هایی وجود دارد که چشم  ظاهر بین آنها را مشاهده نمی کند. همچنین دربهشت نعمت هایی وجود دارد که گوش انسان توصیف شان را نشنیده اند. هریک  از ما توصیف برخی نعمت ها را در دنیا شنیده و چه بسا از آنها بهره برده ایم؛ اما طعم نعمت های بهشت کاملا متفاوت از نعمات دنیا است.

مولانا ملازهی تفاوت مزه نعمات دنیوی با نعمات بهشتی را مانند تفاوت زمین با آسمان دانست و ادامه داد: نعمت هایی وجود دارد که توصیف شان در قلب هیچ بشری خطور نکرده است، پس آگاه باشیم که تنها توشه ما در روز آخرت، عمل صالح است. چنانکه شیخ عبدالقادر گیلانی رحمت الله علیه می فرماید، تقوا داشته باشید که انسان  با تقوا  درهر قدم به اعمال خود نظر می کند. اشخاص با تقوا  به گونه ای راه می روند که انگار روی زمین پرازخار است. گناه نیز مانند خار است و باید از آن اجتناب ورزید.

این عالم سرشناس اهل سنت اظهار داشت: ما انسان ها همیشه باید بنده شاکر باشیم. شکر بر دو نوع است. شکر زبانی که شامل اذکار و استغفار هستند  و دوم شکر عملی که  پایبندی به احکام و دستورات الهی است. انسان باید همواره  در عسر و یسر نسبت به  دستورات الهی جدی باشد تا از جمله بندگان شایسته شمرده شود. چنین نیست که در وقت گرسنگی، حق دیگران را بخوریم و فکر کنیم مرتکب  گناه نشده ایم.

مولانا ملا زهی خاطر نشان ساخت: توفیق انجام نیکی ها وقتی حاصل می شود که از گناه پرهیز کنیم. دوری از معصیت  زمانی  حاصل می گردد که انسان همیشه  در فکر و یاد خداوند باشد. رسوایی و بدبختی  فقط  مربوط  آخرت است؛ چون درآنجا هیچ کس نمی تواند با استفاده از قدرت دنیوی از سرانجام عملش  فرار کند. آنجا موقعیت حساسی است که اگر بانگ رحمت برآید شیطان نیز امیدوار می شود؛ اما وقتی قهر وغضب رب العالمین  به گوش برسد، مقربین  هم دچار ترس و هراس  می شوند.

  

مطالب مرتبط:

وظیفه علما و نخبگان جامعه در زمینه حجاب و عفاف بسی

مکالمه تلفنی تند ترامپ و اردوغان

خوشحالی نتانیاهو از قطع مناسبات کشورهای عربی با قط

کره جنوبی : تست موتور موشکی جدید کره شمالی «پیشرفت

خطاب به مسلمانان سنی مذهب

تصلب باورها و ترورعقیدتی از صدر اسلام تا به امروز

دولت میانمار مسلمانان تحصیل‌کرده را هدف می گیرد

امام جمعه اهل سنت آزادشهر:اقامه نماز وعمل قربانی ف

هک شدن سایت وزارت خارجه عراق

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز