b_0_0_0_10_images_5644444664.jpg

اساس نیوز: خطیب  مسجد جامع اهل سنت قبا بندرترکمن این هفته ضمن تاکید بر اهتمام ورزی در حفظ دین، نقشه های دشمنان اسلام را برای رواج ابتذال در جامعه اسلامی تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز، اسماعیل آخوند سبحانی با بیان اینکه خدای متعال  دو نعمت را برای پاکی انسانها از بدی ها و زشتی ها قرار داده است گفت: آب مایعی است که ما با استفاده از آن بدن خود را از هر نوع  مواد آلوده پاک می کنیم. آب باعث می شود که ما به لحاظ ظاهری پاک و تمیز شویم و اما آنچه که باعث می شود باطن انسان از مسائلی همچون کینه، حسد و نفرت ایمن بماند، ایمانی است که باریتعالی به بندگان  مومن ارزانی بخشید.

مدزس حوزه علمیه اعظمیه بندرترکمن در ادامه افزود: خدای متعال، دین اسلام را به  امت آخر زمان ارزانی داشت تا با باورآن بتوانند  قلوب  خود را از بدی ها و ناهنجاری ها دور نگه دارند. همان گونه همه ما با انجام وضو به تطهیر حسی می رسیم، با تقویت ایمان نیز می توانیم قلب و سایر اعضای خود را پاک و مطهر نگه داریم. اگر آب نباشد یقینا نخواهیم توانست بدن را از آلودگی ها بزدایم و اگر چنانچه  دین نباشد یقین و باورمان  نسبت  به باریتعالی تیره و تار خواهد شد.

آخوند سبحانی اظهار داشت: بی تردید بهترین شیوه زیستن در جامعه و در میان خانواده و بستگان در دین مداری قرار دارد. اعضای جامعه ای که دین درآن حاکم نباشد، همچون حیواناتی خواهند بود که به شکل وحوش در آمده و به دوراز فرهنگ و تمدن خواهند زیست.

این عالم اهل سنت، اهداف قدرت های استعمارگر را برعلیه دنیای اسلام خواند و تاکید کرد: امروزه دشمنان دین اسلام از راه های مختلف  تلاش می کنند تا فکر و ذهن امت اسلامی را از نعمت  دین به دور نگه دارند. قرآن کریم از امت یهود به عنوان بزرگترین دشمن مسلمانان یاد کرده است. از این رو هرگز نپنداریم که دوری راه و مسافت های طولانی ها، آنها را از ایجاد تفرقه و نفاق در بین امت اسلامی بازخواهد داشت. در این باره  خدای متعال خطاب به نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله می فرماید، یقین بدان یهود و نصاری هرگز از تو راضی و خشنود نخواهند شد مگر آنکه  دین آنها را بپذیری.

آخوند سبحانی متذکر شد: دشمنانی که سابقا در پشت خاکریزها بر علیه ما می جنگیدند، امروز با پرورش نیروهای تکفیری و داعشی سعی دارند چهره تند و خشنی از دین اسلام را به جهان  نشان دهند. فضای مجازی و شبکه های منحرف ماهواره ابزارآلاتی هستند که روی تربیت فرزندان مسلمانان تاثیر مخرب  گذاشته و آنها را به بیراهه می کشاند. رشد معضلاتی همچون رشد طلاق در میان خانواده، بد عهدی و حرام خوری ریشه در ماهواره  دارد، لذا این باور را برای خودمان بیان نکنیم که فرزندان ما صرفا مخاطب برنامه های مفید  شبکه های ماهواره هستند.

خطیب نماز جمعه اهل سنت بندرترکمن خاطر نشان ساخت: شیوه کفار شرایط کنونی بکارگیری جنگ نرم بر علیه کشورهای اسلامی است. شیوه ای که درآن جوان مسلمان را وادار می کند که  در خیابان ها و میادین عمومی به نزاع پرداخته و با استفاده از چاقو به عربده کشی  بپردازد.

 اهداف تهیه کنندگان فیلم های مبتذل  که برنامه هایشان را به رایگان در کشورهای اسلامی پخش می کنند رواج بی حجابی در میان زنان و بی بند و باری در میان جوانان امت اسلامی است. همه این تلاش ها خیانت آشکار آمریکا و یهود نسبت به سرزمین های اسلامی  است و می طلبد  قدری به آنچه که در پیرامون مان اتفاق می افتد فکر و اندیشه کنیم. ما نیاز به ساخت و تولید  برنامه هایی  داریم که تبعات منفی طلاق و انحراف را به خانواده های اسلامی گوشزد نمایند.

 

مطالب مرتبط:

دیدگاه مسلمانان بریتانیا درباره داعش

سفر پرخطر دو کودک چینی در جستجوی پدر و مادر

ارتباط تلگرامی ۲ داعشی قبل از عملیات لو رفت(آلمان)

ا

روایت شاهدان عینی قتل عام در آراکان

گریه رئیس‌جمهور مصر در جمع مسئولان در هنگام سخنران

ا

مولانا عبدالحمید: بارها از طرف گروه های افراطی خار

افزایش بازدید از غار «اصحاب کهف» به مناسبت ماه رمض

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل:جسد خاشقجی کجاست؟

مراسم افطاری بنیاد تیکای ترکیه برای کودکان لیبی /ع

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز