b_0_0_0_10_images_photo_20181014_194335.jpg

اساس نیوز : خطیب جمعه اهل سنت شهرستان تایباد در خطبه های این هفته نماز جمعه تایباد با بیان اینکه ما مسلمانان متاسفانه خدا را فقط در سختی ها می شناسیم و به محض اینکه سختی ها برطرف شد، خدا را فراموش می کنیم و به دنبال امورات دنیایی می رویم، اظهار داشتند: پیروزی مسلمانان امروز، باتوسل جستن به صفات خداست که به دست می آید و خدا را باید چنان خواند که زندگی ما رنگ و بویی خدایی بگیرد. پیامبر بزرگوار اسلام ص می فرمایند که همه چیز خود را حتی بند کفش خود را از خداوند بخواهیم.

به گزارش اساس نیوز مولانا توکلی گفت : دعایی که می توان به وسیله اسماء الحسنی از خداوند سوال کرد را یا حی و یا قیوم برحمتک استغیث و یا ذوالجلال و الاکرام اغثنی و دعاهای بسیاری که در قرآن و کلام‌رسول خدا ص آمده است دانستند و کم شدن نعمات الهی و قحطی ها را ناشی از اعمال انسان ها و بیان داشتند: خداوند متعال می فرماید: اگر اهل شهرها ایمان بیاورند و از خداوند بترسند، خداوند برکات آسمان را بر آنها نازل می کند و درهای رحمت پروردگار بسته است.

از زمانی که مسلمانان بداخلاق شدند و اختلاف کردند، مشکلات بر مسلمانان جاری شد و اگر رحمتی هم نازل می شود، کم است، ما مسلمانان امروز همه چیز را از پول و قدرت می خواهیم در صورتی که ارتباط مسلمانان با خدا بود ‌که اسلام پیشرفت کرده و باعث خوشنودی و شادی مسلمانان شده است.

استاد حدیث حوزه علمیه احناف تایباد اظهار داشتند: خواندن اسماءالحسنی، فقط برای پرسش از خداوند نیست، بلکه باعث عبادت هم می شود، وقتی یقین داشته باشیم که خداوند ما را می بیند و صدای ما را می شنود، کی حاضر می شویم بر برادران خود توطئه کنیم، وقتی بدانیم خداوند بی واسطه می بیند، کی حاضر می شویم به مال یا ناموس مردم دست درازی کنیم.

اگر ما مسلمانان اعتقاد بر بصیر بودن خداوند داشته باشیم، هیچگاه گناهی انجام نمی دهیم، پس‌می شود به وسیله اسماء الحسنی عبادت حاصل کنیم و از خطراتی که نامه اعمال مارا سیاه می کند، دست می کشیم و بدنبال رضایت خداوند خواهیم بود، به وسیله اسماء الحسنی، هم ظاهر ما درست می شود و هم باطن ما درست می شود.

مولانا توکلی با اظهار تاسف از تجاوزاتی که امروز در جامعه اسلامی اتفاق می افتد، اظهار داشتند: اکثر ما امروز مسلمان اسمی هستیم، مسلمان حقیقی هیچ گاه حاضر نمی شود که تجاوز به ناموس مردم، مال مردم و خون مردم بکند.

پیامبر اسلام ص می فرمایند: خون و مال و آبروی مسلمان بر مسلمان حرام است، ولی امروز جامعه اسلامی را ببنید، براحتی مسلمان می کشند، سرقت زیاد شده است، تجاوزات ناموسی زیاد شده است، برگردیم به سوی خداوند، اگر برگشتیم که برکت و رحمت به سوی ما باز می گردد و اگر بر نگردیم همانطور که کم شده است، قطع می شود.

خطیب جمعه اهل سنت شهرستان تایباد اعتیاد را ننگی برای جامعه اسلامی دانستند و اظهار داشتند: چرا باید جوان مسلمان به سمت اعتیاد به مواد مخدر رود؟ این آلودگی ها باید در جامعه کفار می بود، اختلاس هایی که امروز در کشور می شود، این ها نباید در جامعه اسلامی رخ دهد، کسی که هزاران میلیارد پول بیت المال را می برد، آیا می‌توان او را مسلمان گفت؟ باید بلافاصله بعد از محاکمه و قبل از مجازات او، پول بیت المال زجر‌کشیده مسلمین را برگردانید.

امام جمعه اهل سنت شهرستان تایباد رشد و پیروزی و توسعه جامعه را به ارتباط با خداوند مشروط دانستند و اظهار داشتند: پیامبر بزرگوار ما در خواب و بیداری و قبل از نبوت و بعد از نبوت به یاد خداوند بود، اگر ما به برادر خود کمک کنیم، خداوند به ما کمک می‌کند، و اگر حق و میراث برادر و خواهر خود را بگیریم، خداوند حق ما را از ما خواهد گرفت.

مطالب مرتبط:

سازهای ناکوک نوای همدلی

طرح تقسیم قدس با همراهی کشورهای عربی فاش شد

گزارش تکان دهنده از آزار و اذیت زنان در قزاقستان

پرداخت جایزه نقدی معرفی هر فرد ریش دار و زنان محجب

محمود عباس:طرح معامله قرن به جهنم خواهد رفت

مسلمانان آمریکایی در همکاری با دولت فدرالی که به ط

سلفیت چیست ؟سلفی واقعی کیست ؟

 

امام جمعه پاوه : بعداز چهل سال از عمر انقلاب ضرورت

نماینده اهل سنت مجلس:کشور بیش از هر زمان به وحدت ن

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات