b_0_0_0_10_images_n8306324572597646.jpg

اساس نیوز :ائمه جمعه اهل سنت در شهرهای غربی کشور با اشاره به مشکلات اقتصادی در جامعه، برای عبور شرایط کنونی  اهمراهی و همکاری مردم با مسئولان دولتی را لازم دانستند.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز امام جمعه اهل سنت کرمانشاه، خواستار همراهی مردم با برنامه های مسئولان در راستای خنثی کردن توطئه های دشمنان شد و گفت: مردم باید شرایط حساس کنونی کشور را درک کنند.

ماموستا ملا محمد محمدی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد امام شافعی، فشارهای اخیر آمریکا را فشارهای روانی دانست که در عمل منجر به شکست می شود و از ملت خواست به مقامات کشور و بصیرت و برنامه آنان اعتماد کنند و از دامن زدن به شایعات خودداری نمایند.
او همچنین تاکید کرد ملت ایران با درک شرایط کشور همچون تمام فراز و نشیب های 40 سال گذشته همراه و همگام با نظام، دشمنان را از رفتار خود پشیمان کنند.

بر اساس گزارش دیگر ماموستا عبدالقادر بیضاوی امام جمعه اهل سنت ارومیه نیز روز گذشته در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه اهل سنت ارومیه که در مسجد امام شافعی این شهر برگزار شد با دعوت عموم نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و با اشاره به لزوم وحدت و انسجام اسلامی در شرایط کنونی اظهار کرد: بی‌شک عزت و بزرگی در سایه اتحاد و ذلت و شکست در سایه اختلاف حاصل می‌شود.

b_0_0_0_10_images_13970720000117_Test_PhotoN.jpg

وی تصریح کرد: باید تمامی مسلمانان جهان برای سعادت و خوشبختی دنیا و آخرت خویش اتحاد داشته باشند چون در دین مبین اسلام نیز به این مهم تاکید فراوانی شده چون با همین اتحاد بود که مسلمانان در جنگ بدر و با لشکری کوچک موفق شدند تا ضربه مهلکی را بر پیکره دشمن کافر وارد آورند که این درس عبرتی برای همگان شد.

امام جمعه بوکان در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این شهر نیز با اشاره به اینکه تورم و گرانی به وسیله دشمنان اسلام و انقلاب برای کشورمان ایجاد شده تا مردم در فشار قرار گرفته و نسبت به نظام بدبین شوند افزود: در شرایط کنونی مردم باید بیش از پیش صبور باشند و امید است این مشکلات با دست پرتوان دولتمردان، مهار و کنترل شود و شرایط مردم به دوران اولیه و حتی بهتر از آن بازگردد.

ماموستا عباس احمدی گفت: بی‌شک با صبر و شکیبایی ملت، بار دیگر پیشانی دشمن بر زمین ساییده شده و دولت و ملت بار دیگر از این شرایط دشوار نیز سربلند بیرون خواهند آمد همچنان که از 40 سال گذشته از تمامی مشکلات سربلند بیرون آمده و خداوند نیز حامی و پشتیبان این ملت بوده است.

بر اساس یک خبر دیگر امام جمعه پیرانشهر در جمع نمازگزاران با اشاره به موضوع امنیت در جامعه گفت: بی شک بزرگترین نعمت برای بشریت، امنیت بوده و برای حیات انسان لازم و ضروری است.

ماموستا مصطفی محمودی اظهار کرد: همانطور که خوردن و آشامیدن و سعادت در زندگی ضروری است، امنیت نیز ضروری و لازم بوده و خداوند متعال در قرآن کریم، امنیت را در ردیف غذا آورده است.

وی در ادامه به موضوع احتکار اشاره کرد و افزود: امروز که گرانی در جامعه به وجود آمده، مردم به فروشگاه‌ها حمله برده و بیش از مازاد نیاز خود و حتی به اندازه نیاز 6 ماهه و یک ساله خود خرید می‌کنند بنابراین نهادهای نظارتی باید در این زمینه اقدامات لازم و جدی خود را انجام دهند.

امام جمعه پیرانشهر با تاکید بر اینکه نباید تبلیغات بیگانگان را مبنی بر اینکه وضعیت اقتصادی وخیم‌تر می‌شود را باور کرد بیان کرد: بی‌تردید کالاهای اساسی مردم تامین خواهد شد و هرگز مردم در این رابطه دچار مشکل نخواهند شد.

 

 

مطالب مرتبط:

موج جدید تروریسم؛ از بیروت تا پاریس

در پی تهدید اسلام‌ستیزان نماز جمعه در مونیخ لغو شد

مولانا گرگیج :انتصاب وزیر و استاندار مهمترین خواست

تشکیل یک گروه اسلام ستیز در کانادا

ا

ائتلاف آمریکایی: داعش در موصل در شرف شکست کامل است

پیش بینی های عجیب زن نابینای بلغار:ترامپ امسال ناش

بانوان مسلمان بوسنی علیه ممنوعیت حجاب تظاهرات کردن

رسانه های اجتماعی و افراط گرایی

موانع تشکیل مؤسسه اسلام شناسی در دانشگاه برلین

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات