b_0_0_0_10_images_majmataghrib11079702.jpg

اساس نیوز :ماموستا قادری در دویست و یکمین جلسه شورایعالی مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفتند: در ایران بدون مجمع تقریب هم زندگی ما تقریبی است.

به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ حاج ماموستا قادری روز چهارشنبه 11 مهر 97 در دویست و یکمین جلسه شورایعالی مجمع تقریب مذاهب اسلامی، ضمن اظهار خوشحالی از حضور در جمع بزرگان و پرچمداران تقریب مذاهب اسلامی، سخنانی ایراد کردند.

امام جمعه پاوه در آغاز سخنان خویش با اشاره به آیه « وَجَاءَ مِنْ أَقْصَى الْمَدِينَةِ رَجُلٌ يَسْعَىٰ قَالَ يَا قَوْمِ اتَّبِعُوا الْمُرْسَلِينَ » گفتند: من از دورترین نقطه ایران زمین و از مناطق زلزله زده غرب کشور آمده­ام، از میان مردمی که صبر و مقاومت خصلت آنها و 8 سال جنگ و 40 سال همراهی با نظام اسلامی، سند پایداری و وفاداری آنان است.

ایشان افزودند: مردم غرب کشور، جنگ احزاب و هجمه فرهنگی را آزمایش کرده و در این مسیر علی رغم کمی و کاستی­ها همچنان استوار ایستاده­اند.

وی مصائب مردم مناطق زلزله زده کرمانشاه و لزوم توجه جدی مسئولان به مردم این مناطق را مورد تأکید قرار دادند و افزودند: پس از زلزه آبانماه 96 تاکنون شاهد چند هزار پس لرزه بوده ایم که هنوز هم ادامه دارد و همین امر باعث گردیده مردم محروم این مناطق با گذشت بیش از ده ماه از زلزه هنوز رنگ آرامش و آسایش را به خود ندیده‌اند

ماموستا قادری در ادامه به بحرانهای پیش روی مردم ایران اشاره کردند و گفتند: باید بپذیریم در اثر بحران اقتصادی، هجمه فرهنگی، هیاهوی دشمنان، گرانی اجناس و فقدان اعتماد بین کارگزاران دولت و ملت، شاهد مشکلات فراگیری هستیم و هر روز این بحران و مشکل، بزرگتر و نمایان تر می شود.

ایشان افزودند: بنده دو جمعه پیش در نماز جمعه نسبت به این موضوع هشدار داده ام و معتقدم در به وجود آمدن این بحران اقتصادی، 50 درصد مردم، 30 درصد دولت و 20 درصد مخالفان نظام مقصرند؛ لذا می طلبد ما که مسئولیت و تریبون هایی در اختیار داریم نسبت به آگاه سازی جامعه اقدام و از مسئولان امر بخواهیم آینده مملک را در نظر داشته باشند.

وی تصریح کردند : علی رغم همه این مشکلات، قطعاً مأیوس نیستیم، به قول سعدی شیرازی

دلم بود خوش از این ویرانی ها ..... زانکه می دانم خرابی از حد بگذرد آباد می گردد

امام جمعه پاوه در پایان سخنان شان با بیان اینکه بیست سال عضو مجمع و دو سال هم عضو شورای عالی مجمع هستم به برخی حرکات و اظهار نظرهای غیر مسئولانه در راستای اختلاف افکنی بین مذاهب اشاره کردند و افزوند: در ایران بدون مجمع تقریب هم زندگی ما تقریبی است. چرا که مردم ایران مردمی وحدت خواه و مخالف تفرقه هستند و اگر عده ای اجازه دهند مردم ایران با هم هیچ مشکلی ندارند.

گفتنی است در این جلسه و به دنبال مطرح شدن موضوع ادامه دار بودن پس لرزه های زلزله سال گذشته ازگله و سرپل و لزوم توجه مسئولان به این موضوع توسط ماموستا قادری؛ مقرر گردید مجمع طی نامه ای به محضر رهبر معظم انقلاب مراتب را به استحضار ایشان رسانده و درخواست ورود معظم له به موضوع را نمایند.

 b_0_0_0_10_images_majmataghrib11079703.jpg

b_0_0_0_10_images_majmataghrib11079701.jpg

مطالب مرتبط:

فروش کلاه‌خودهای نظامی اسرائیل ویژه جنگنده‌های اف

ا

حمایت جامعه الازهر از اقدامات تحریمی بر علیه قطر

بازیگر تونسی به تکفیری‌ها: فقط از خدا می‌ترسم

تعداد قربانیان و مفقودان ایرانی اهل سنت در فاجعه م

درخواست طالبان افغان برای مبادله ۲ استاد دانشگاه آ

ا

وحدت و همسویی شیاطین

و

نفی اسراف در آیات و احادیث

بازتاب مشارکت گسترده ایرانیان در انتخابات ریاست جم

توافق پوتین و اردوغان برای ایجاد منطقه غیر نظامی د

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز