b_0_0_0_10_images_photo_20180930_102013.jpg

اساس نیوز : خطیب جمعه اهل سنت شهرستان تایباد در خطبه های نخستین جمعه مهر ماه ۹۷، با بیان اینکه محبت به اهل بیت و یاران پیامبر ص جزو ایمانیات اهل سنت است، اظهار داشتند: یاران‌رسول خدا ص تلاش و مجاهدات بسیاری داشتند و اسلام‌را از جزیره العرب به جهان رساندند. آنها کسانی بودند که با خون خود اسلام را قدرت بخشیدند و پیامبر را نصرت و تقویت کردند. در جنگ هایی که قدرت های آن زمان جزیره العرب علیه اسلام تشکیل می دادند، یاران پیامبر ص حامیان اسلام بودند، پس باید آنها را دوست داشته باشیم.

استاد حدیث حوزه علمیه احناف تایباد با قرائت حدیثی از رسول خداوند ص بیان داشتند: نباید به اصحاب رسول خدا ص توهین کنیم، چرا که به توهین‌به آنها توهین به پیامبر ص است. خداوند در قرآن می‌فرماید: خدا از آنها (یاران پیامبرص) راضی است و آنها از خداوند راضی هستند، یا در جایی دیگر می فرماید: پیامبر برای مومنان از نفس آنها اولی تر است. اصحاب رسول خدا ص اینکار را انجام دادند، آنها حاضر بودند چشمان خود را زیر پای پیامبر ص بگذارند، این انسان ها شایسته احترام هستند.

مولانا توکلی با بیان اینکه همسران پیامبر خدا ص به گفته قرآن کریم "مادر مومنان " است. کیست که به آیات قران پشت کند و به مادر خود بی احترامی کند؟

پیامبر ص‌می‌فرمایند: یاران من‌را دشنام ندهید، به ذاتی که جان من در دست اوست، اگر یکی از شما به اندازه کوه احد صدقه کند، به اندازه مشتی از صدقات اصحاب من ارزش ندارد. این حدیث جایگاه و مقام اصحاب پیامبر ص را می رساند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان تایباد، با قرائت حدیثی دیگری از پیامبر اسلام ص افزودند: طبق حدیث پیامبر بزرگوار اسلام ص هرکس اصحاب پیامبر ص را دوست بگیرد، پیامبر را دوست گرفته و هرکس با آنان دشمنی کند، با پیامبر دشمنی کرده و هرکس با پیامبر ص دشمنی کند ، گویا با خداوند دشمنی کرده و هر کس‌با‌خدا دشمنی کند، خداوند خیلی زود آن کس را می‌گیرد.

ایشان با بیان اینکه در آن زمان اگر بین صحابه اتفاقی افتاده، باید آن را در همان‌زمان نگه داشت، امروز به ما ربطی ندارد که ما نظر دهیم، پیامبر اسلام ص فرمودند وقتی صحبت از اختلاف بین اصحاب من پیش می آید، شما سکوت کنید، و حق هم همین است و یا در جایی دیگر می فرمایند: خداوند من را برگزید و برای من اصحابی را انتخاب نمود و برخی وزیران من هستند و برخی خوسران من (پدر خانم های من) و برخی دامادهای من هستند و انصار من هستند، کسی که این ها‌را به بدی یاد کند، بر اوست لعنت خداوند، ملائکه و مردم همگی و در روز قیامت خداوند ازو نمی پذیرد فرایض و نوافل او را.

مولانا توکلی افزودند: حضرت ایوب سختیانی می فرماید: هرکس ابوبکر را دوست بگیرد، مناره دین را برپا کرده است، هرکس عمر‌را دوست بگیرد، راه را یافته است، هرکس عثمان را دوست بگیرد،قلبش روشن می گردد، هرکس علی را دوست بگیرد، به حلقه محکمچنگ زده است و هرکس اصحاب رسول الله ص دوست داشته باشد، از منافقت بدور است.

خطیب جمعه اهل سنت تایباد در بخشی دیگر از خطبه های این هفته نماز جمعه، با بیان اینکه یک فوتبالیستی توهین های بسیاری به یاران پیامبر اسلام ص کرده است، گفتند: در زمانه ای که کشور در موقعیت حساسی است، کسانی پیدا می شوند که آب به آسیاب دشمن می ریزد و قلب اهل سنت ایران را جریحه دار می‌کند، ما این کار را محکوم می کنیم و از قوه قضائیه می خواهیم این شخص را بازخواست و محاکمه کند.

مقام معظم رهبری می فرمایند: کسانی را که به نام شیعه به مقدسات اهل سنت اهانت می‌کنند شیعه انگلیسی هستند،آشکار است که بودجه این اشخاص از انگلیس است و یا در جایی دیگر‌می فرمایند: احساسات اهل سنت را تحریک‌نکنید، عده ای خیال می‌کنند اثبات تشیع به این است که به بزرگان اهل سنت توهین کنند، این خلاف سیره ائمه است.

پس مشخص است که آبشخور این گونه افراد انگلستان است و آنها هستند که به دنبال تفرقه بین مسلمانان هستند و قوه قضائیه با ورود به این موضوع باید ریشه فتنه را خشک کند.

مولانا توکلی با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس هستیم، هفته ای‌که یادآور اتحاد شرق و غرب است برای ضربه زدن به نظام‌مقدس جمهوری اسلامی ایران که با رشادت مردم ایران و تقدیم بیش از ۲۵۰ هزار شهید، ناکام ماندند. این هفته را گرامی می داریم و یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را به نیکی یاد می‌کنیم و برای آنها علو درجات را مسئلت داریم.

مطالب مرتبط:

سرخوردگی و ثمرات معکوس آن در جوامع اهل سنت

ا

تاکید آنگلا مرکل بر حمایت از یکپارچگی در عراق

اعتراف آمریکا به‌حضور داعش و القاعده در افغانستان

تجاوز سیستماتیک به زنان مسلمان آراکان- بخش اول

قرآن تنها عامل نجات جامعه اسلامی

اعلام تاریخ دقیق مرگ ادولف هیتلر

سرکرده داعش در موصل است

اسماعیل آخوند قدیری :در طول ماه شعبان بندگان مومن

ا

موشک جدید روسیه ویرانگر تونل های داعش

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات