b_0_0_0_10_images_n00363151133.jpg

اساس نیوز :"شیخ محمد فاروقی" امام‌جمعه اهل سنت گناوه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن محکوم کردن حمله تروریستی اهواز گفت: بازی دیگر حمله تروریستی به رژه نظامی در شهر اهواز که منجر به شهادت جمعی از مردم بی‌دفاع و زخمی شدن تعدادی دیگر شد را محکوم می‌کنم.

وی در ادامه سخنان با اشاره به بیان رهبری در خصوص حرمت توهین به نمادهای اهل سنت بیان کرد: مقام معظم رهبری “حفظه الله تعالی” با صدور فتوای تاریخی فرموده‌اند که توهین به مقدسات اسلام و نمادهای اهل سنت و زنان پیامبر حرام است.

وی با اظهار تأسف از اینکه بار دیگر شاهد اهانت و جسارت فردی دیگر به مقدسات و شخصیت‌های صدر اسلام هستیم افزود: همان‌طور که برای همه آشکار است پیامبر گرامی اسلام (ص) برای هدایت بشر به دین مقدس اسلام مبعوث شده است. صحابه گرامی و در رأس آن‌ها خلفای راشدین (رض) در سفر و حضر در کنار پیامبر همراه و همدم ایشان بودند و باجان و مال پیامبر را نصرت و یاری کردند. تا اینکه اسلام را در سراسر گیتی منتشر کردند. آن‌ها بودند که اسلام را به ایران آورده و ایرانیان را از بت‌پرستی و آیین زردشت به دین مبین اسلام هدایت کردند.

وی اضافه کرد:  ابوبکر صدیق (رض) در اولین دعوت باجان و دل مسلمان شد: "والذی جاء بالصدق و صدق به" باجان و مال خود اسلام را نصرت و یاری داد و در مقابل اذیت و آزار مشرکین به پیامبر ایستادگی می‌کرد تا به پیامبر آسیب نرسد و خود را سپر در برابر پیامبر صلی‌الله علیه و سلم می‌نمود.

وی بابیان اینکه ابوبکر صدیق (رض) در سفر هجرت همراه و یار غار پیامبر بود و خود ایشان او را برای سفر با خودش به مدینه انتخاب کرده بودند، اظهار کرد:  ام‌المؤمنین عایشه صدیقه همسر پاک رسول‌الله صلی‌الله علیه و سلم دختر ابوبکر بود.

وی در ادامه سخنان بیان کرد:حضرت عمر (رض) شخصیتی بود که باوجود اسلام آوردن ابوبکر و علی و حمزه و سایر صحابه رضی‌الله‌عنهم اجمعین، رسول‌الله دعا نمودند که خداوندا! او را هدایت بده تا اسلام عزت پیدا کند. «اللهم اعز الاسلام باحد عمرین عمر بن خطاب و عمرو بن هشام (ابوجهل)». دعای پیامبر در حق عمر بن خطاب (رض) به اجابت رسید و خداوند برای عزت و سربلندی اسلام عمر بن خطاب را انتخاب کرد.

وی با اشاره به اینکه با اسلام آوردن حضرت عمر (رض) ،حفاظت و حراست پیامبر تکمیل شد گفت: "یا ایها النبی حسبک الله و من اتبعک من المؤمنین" بعد از اسلام عمر مسلمین آشکارا در مسجدالحرام می‌توانستند نماز بخوانند. در دوره خلافت سنگ زیر سر می‌گذاشت و می‌خوابید. در زمان ایشان قدس به دست مسلمین فتح شد. بنا بر ادعای مفسرین تعدادی از آیات قرآن در مقام  و موافقت با رأی حضرت عمر(رض)نازل گردید.

وی بیان کرد: ام‌المؤمنین حفصه همسر پیامبر صلی‌الله علیه و سلم دختر حضرت عمر(رض)  بود.

امام‌جمعه اهل سنت گناوه در ادامه سخنان عنوان کرد:حضرت عثمان(رض) کسی است که باجان و مال در روزهای بحرانی جنگ و جهاد، سپاه اسلام را تجهیز کردند و از مال و ثروت خود برای رفع مشکلات اقتصادی مسلمین تلاش می‌کردند.

وی بابیان اینکه پیامبر چندین بار بهشتی بودن حضرت عثمان (رض) را متذکر شده بودند یادآور شد: هنگامی‌که پیامبر فرمودند: هر کس چاه رومه را بخرد و آب آن‌ را برای اهل اسلام حلال کند خبر دهید او را که به بهشت داخل می‌شود، حضرت عثمان چاه را خرید و وقف مسلمین کرد.

وی تصریح کرد: بار دیگر که سپاه اسلام در جیش العسره ازنظر وسایل و تجهیزات در مضیقه بود، پیامبر صلی‌الله علیه و اله و سلم فرمودند: هر کس سپاه اسلام را تجهیز کند خبر دهید او را به بهشتی بودن و حضرت عثمان بن عفان رضی‌الله‌عنه آن‌ها تجهیز کردند.
خطیب جمعه تأکید کرد: آن حضرت کسی بود که بنا بر عقیده مفسرین این آیات «والذین ینفقون اموالهم فی سبیل الله ثم لا یتبعون ما انفقوا منا و لا اذی لهم عند ربهم و لاخوف علیهم و لا هم یحزنون» و «امن هو قانت آناءالیل ساجدا و قائما یحذر الاخرة و یرجوا رحمة ربه»  درشأن حضرت عثمان بن عفان (رض)  نازل شده است. در بیعت الرضوان پیامبر اکرم (ص) دست چپ خود را بجای عثمان گذاشت و بیعت نمود و این فضیلت عظمی در آیه «لقد رضی الله عن المؤمنین اذ یبایعونک تحت الشجرة فعلم ما فی قلوبهم» آشکار است.

شیخ فاروقی در پایان سخنان تصریح کرد: از مقامات قضایی کشور می‌خواهیم که با توهین‌کنندگان به خلفای راشدین و صحابه پیامبر رضی الله عنهم اجمعین برخورد نمایند و آن‌ها را به سزای اعمال شان برساند.

منبع : تقریب نیوز

 

 

مطالب مرتبط:

دختر «ترامپ» مشاور کاخ‌سفید می‌شود

داعش: مکه را فتح و «کعبه» را نابود می‌کنیم!

ماموستا بابایی:شناخت صحیح پیامبر اکرم از اولویت ها

۱۹ کشته و ۶۰ زخمی در انفجار سالن «منچستر آرینا»

اهل سنت و داعش

ا

کاخ سفید: روسها در حمله سایبری علیه انتخابات آمری

وزارت انرژی آمریکا:تحریم های نفتی ایران تا پایان 2

امکان انتشار فیلم های یک ساعته در اینستاگرام

افزایش تنفر اسلامی و دینی و نژادی پس از رفراندوم

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز