b_0_0_0_10_images_n00363151133.jpg

اساس نیوز :"شیخ محمد فاروقی" امام‌جمعه اهل سنت گناوه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن محکوم کردن حمله تروریستی اهواز گفت: بازی دیگر حمله تروریستی به رژه نظامی در شهر اهواز که منجر به شهادت جمعی از مردم بی‌دفاع و زخمی شدن تعدادی دیگر شد را محکوم می‌کنم.

وی در ادامه سخنان با اشاره به بیان رهبری در خصوص حرمت توهین به نمادهای اهل سنت بیان کرد: مقام معظم رهبری “حفظه الله تعالی” با صدور فتوای تاریخی فرموده‌اند که توهین به مقدسات اسلام و نمادهای اهل سنت و زنان پیامبر حرام است.

وی با اظهار تأسف از اینکه بار دیگر شاهد اهانت و جسارت فردی دیگر به مقدسات و شخصیت‌های صدر اسلام هستیم افزود: همان‌طور که برای همه آشکار است پیامبر گرامی اسلام (ص) برای هدایت بشر به دین مقدس اسلام مبعوث شده است. صحابه گرامی و در رأس آن‌ها خلفای راشدین (رض) در سفر و حضر در کنار پیامبر همراه و همدم ایشان بودند و باجان و مال پیامبر را نصرت و یاری کردند. تا اینکه اسلام را در سراسر گیتی منتشر کردند. آن‌ها بودند که اسلام را به ایران آورده و ایرانیان را از بت‌پرستی و آیین زردشت به دین مبین اسلام هدایت کردند.

وی اضافه کرد:  ابوبکر صدیق (رض) در اولین دعوت باجان و دل مسلمان شد: "والذی جاء بالصدق و صدق به" باجان و مال خود اسلام را نصرت و یاری داد و در مقابل اذیت و آزار مشرکین به پیامبر ایستادگی می‌کرد تا به پیامبر آسیب نرسد و خود را سپر در برابر پیامبر صلی‌الله علیه و سلم می‌نمود.

وی بابیان اینکه ابوبکر صدیق (رض) در سفر هجرت همراه و یار غار پیامبر بود و خود ایشان او را برای سفر با خودش به مدینه انتخاب کرده بودند، اظهار کرد:  ام‌المؤمنین عایشه صدیقه همسر پاک رسول‌الله صلی‌الله علیه و سلم دختر ابوبکر بود.

وی در ادامه سخنان بیان کرد:حضرت عمر (رض) شخصیتی بود که باوجود اسلام آوردن ابوبکر و علی و حمزه و سایر صحابه رضی‌الله‌عنهم اجمعین، رسول‌الله دعا نمودند که خداوندا! او را هدایت بده تا اسلام عزت پیدا کند. «اللهم اعز الاسلام باحد عمرین عمر بن خطاب و عمرو بن هشام (ابوجهل)». دعای پیامبر در حق عمر بن خطاب (رض) به اجابت رسید و خداوند برای عزت و سربلندی اسلام عمر بن خطاب را انتخاب کرد.

وی با اشاره به اینکه با اسلام آوردن حضرت عمر (رض) ،حفاظت و حراست پیامبر تکمیل شد گفت: "یا ایها النبی حسبک الله و من اتبعک من المؤمنین" بعد از اسلام عمر مسلمین آشکارا در مسجدالحرام می‌توانستند نماز بخوانند. در دوره خلافت سنگ زیر سر می‌گذاشت و می‌خوابید. در زمان ایشان قدس به دست مسلمین فتح شد. بنا بر ادعای مفسرین تعدادی از آیات قرآن در مقام  و موافقت با رأی حضرت عمر(رض)نازل گردید.

وی بیان کرد: ام‌المؤمنین حفصه همسر پیامبر صلی‌الله علیه و سلم دختر حضرت عمر(رض)  بود.

امام‌جمعه اهل سنت گناوه در ادامه سخنان عنوان کرد:حضرت عثمان(رض) کسی است که باجان و مال در روزهای بحرانی جنگ و جهاد، سپاه اسلام را تجهیز کردند و از مال و ثروت خود برای رفع مشکلات اقتصادی مسلمین تلاش می‌کردند.

وی بابیان اینکه پیامبر چندین بار بهشتی بودن حضرت عثمان (رض) را متذکر شده بودند یادآور شد: هنگامی‌که پیامبر فرمودند: هر کس چاه رومه را بخرد و آب آن‌ را برای اهل اسلام حلال کند خبر دهید او را که به بهشت داخل می‌شود، حضرت عثمان چاه را خرید و وقف مسلمین کرد.

وی تصریح کرد: بار دیگر که سپاه اسلام در جیش العسره ازنظر وسایل و تجهیزات در مضیقه بود، پیامبر صلی‌الله علیه و اله و سلم فرمودند: هر کس سپاه اسلام را تجهیز کند خبر دهید او را به بهشتی بودن و حضرت عثمان بن عفان رضی‌الله‌عنه آن‌ها تجهیز کردند.
خطیب جمعه تأکید کرد: آن حضرت کسی بود که بنا بر عقیده مفسرین این آیات «والذین ینفقون اموالهم فی سبیل الله ثم لا یتبعون ما انفقوا منا و لا اذی لهم عند ربهم و لاخوف علیهم و لا هم یحزنون» و «امن هو قانت آناءالیل ساجدا و قائما یحذر الاخرة و یرجوا رحمة ربه»  درشأن حضرت عثمان بن عفان (رض)  نازل شده است. در بیعت الرضوان پیامبر اکرم (ص) دست چپ خود را بجای عثمان گذاشت و بیعت نمود و این فضیلت عظمی در آیه «لقد رضی الله عن المؤمنین اذ یبایعونک تحت الشجرة فعلم ما فی قلوبهم» آشکار است.

شیخ فاروقی در پایان سخنان تصریح کرد: از مقامات قضایی کشور می‌خواهیم که با توهین‌کنندگان به خلفای راشدین و صحابه پیامبر رضی الله عنهم اجمعین برخورد نمایند و آن‌ها را به سزای اعمال شان برساند.

منبع : تقریب نیوز

 

 

مطالب مرتبط:

نماز جمعه اول رجب و یا همان نماز رغائب در فقه اهل

تغییر ساعت اداری در گرمترین شهر جهان

پیام قرآنی مسلمانان نیویورک به فرد اسلام ستیز

آغاز مراسم انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس

حمایت آلمان از دولت قطر

ده ها نظامی دیگر در ترکیه بازداشت شدند

ایجاد تشکیلات شبه نظامی مافیایی به نام تشکیلات عثم

مدارس نظامی ولادیمیر پوتین برای آموزش دختران جوان

حمایت کوفی عنان از اخوان المسلمین و قطر

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز