b_0_0_0_10_images_71722555.jpg

اساس نیوز :نماینده حوزه انتخابیه بندرعباس به توهین‌های شایان مصلح بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس به خلفای اهل سنت به شدت واکنش و خواستار پیگیری بخش‌های دست‌اندر کار شد.

حسین هاشمی تختی در واکنش به حرکت این فوتبالیست که در یک مراسم شعرخوانی به وقوع پیوسته است، اظهار داشت:‌ امروزه باشگاه‌های بزرگ ورزشی کشور، عنوان "فرهنگی" را نیز یدک میکشند و نمی‌توان این دو عنوان که بنوعی منادی و نماد اخلاق و روح پهلوانی و جوانمردی است را در کنار اینگونه بداخلاقی ها دید و انتظار این است هم مقامات وزارت ورزش و هم مقامات پرسپولیس، سکوت خود را پیرامون این مسئله بشکنند و اقدامات لازم را در اسرع وقت صورت دهند.

وی افزود: هر ساله شاهد برگزاری پرشور و گسترده مراسم محرم و عاشورا هستیم به نحوی که این مراسم به ویژه در جنوب کشور مورد احترام و اقبال پیروان اهل سنت نیز قرار داد و این بدان معناست که نباید ناآگاهان با در مراسمی که مورد احترام هر دو مذهب است دست به چنین رفتار غیرمسئولانه ای بزنند.

وی با بیان اینکه شخصیت های دینی و خلفای اهل سنت مورد احترام تشیع است، گفت: اینکه عده‌ای ناآگاه؛ به قصد مطرح کردن خود و خوشایند برخی از تندورها دست به اعمال خلاف عقل و منطق بزنند، هیچ جایگاهی در قاموس و سیره انقلاب اسلامی و صلح طلبی دینی ندارد و هر جا که این رفتار مشاهده شود، همه عقلا و فضلا و هر که اسلام واقعی را درک کرده است، باید با آن به شدت مقابله کند.

هاشمی تختی با بیان اینکه تندروی و تندخویی و حمله و تعرض لفظی و کلامی از طرف که باشد به شدت محکوم است، اضافه کرد: متاسفانه مشخص نیست برخی از افراد آموزه‌های خود را از چه مکتب و سیره‌ای می گیرند که اینچنین رفتارهایی می کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه وجود اتحاد و یکدلی در بین پیروان اهل سنت و تشیع در اقصی نقاط کشور مثال زدنی است، افزود: درک و احترام متقابل و وجود مشترکات متعدد، سبب شده که در این دهه‌ها پیروان این دو مذهب با هم مروادات اجتماعی و فامیلی پیدا کنند و امروز در استان‌هایی همانند هرمزگان به طور وضوح فرقی میان تشیع و تسنن در اجتماع دیده نمی شود و همه مردم همدیگر را محترم می دانند و پایه این احترام، درک اعتقادات یکدیگر است که به زندگی صلح آمیز و آرام منجر شده است.

هاشمی تحتی با اشاره به اینکه حرکت غیراخلاقی و به دور از ادب این فوتبالیست را مورد پیگیری و دستور کار قرار می دهیم، گفت: هر چند اینگونه رفتارها و حرکات در برابر سیل اندیشه وحدت طلبانه و درایت پیروان اهل سنت و تشیع در ایران عزیز، پشیزی نمی ارزد، اما عاملان و مجریان چنین حرکاتی باید بدانند که همانگونه که بنیان گذار کبیر انقلاب و رهبر معظم انقلاب نیز بارها تاکید کرده اند، تفرقه اندازان جایی در جامعه ندارند.

وی در عین حال افزود: از طرفی نباید همگان فراموش کنیم که این گونه حرکات و گفتار و تعدی و توهین‌ها به مذاهب دینی،‌ ریشه در عدم شناخت و مطالعه کافی راویان آنها دارد و جا دارد تریبون دارها و برگزار کنندگان چنین محفل‌هایی از همه مذاهب، برای برگزاری مراسم خود از افراد باسواد و مطالعه کافی بهره ببرند کما اینکه هر چه جلوتر می رویم شاهد افزایش احترام و درک مذاهب به ویژه تشیع و اهل سنت به یکدیگر هستیم.

 

مطالب مرتبط:

ترامپ و کیم در هتل مجلل جزیره سنتوزا دیدار می‌کنند

توضیحات مولوی گرگیج درباره برخی از برداشت های انجا

امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس:ايمان به خداوند موجب آ

رفع ممنوعیت حجاب در مدارس تایلند

تعیین ۱۴۴ مبلغ زن برای مساجد مصر

ا

انفجار در لندن ۳۰ زخمی برجا گذاشت

ژنرال «عبدالله محمد الهاشمی» : امارات و اسرائیل ما

همکاری نظامی روسیه با طالبان

تسلط ارتش یمن بر مناطق جدیدی از عسیر عربستان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات