b_0_0_0_10_images_57596542.jpg

 Asasnews :مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان از تزریق کتاب های جدید خریداری شده ویژه اهل سنت به کتابخانه ها تا دو ماه آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمد عبدالملکی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی که در سالن جلسات اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان که به ریاست فرماندار سنندج و با حضور برخی اعضای حقوق و حقیقی برگزار شد اظهار کرد: با تزریق منابع جدید این بخش در کتابخانه ها غنی تر می شود.

وی توجه به علایق و نیازهای مخاطبان را در ترویج فرهنگ مطالعه بسیار مهم برشمرد و گفت: با مساعدت نهاد کتابخانه های عمومی کشور تقویت منابع بومی متناست با نیازهای استان را در اولویت برنامه ها لحاظ کرده ایم در این راستا گام بر می داریم.

عبدالملکی بیان کرد: برنامه خریداری و تزریق منابع کوردی و اهل سنت به کتابخانه های عمومی در راستای توجه به نیازهای مخاطبان در استان روند بسیار خوبی گرفته و بدون شک این اقدامات موثر و سازنده ادامه پیدا می کند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان تصریح کرد: دعوت از نویسندگان و ناشران به منظور معرفی کتاب‌های تازه انتشار یافته برای خریداری و تزریق به کتابخانه ها از اولویت های این اداره کل است.

وی گفت: این اقدام علاوه بر اینکه به غنی تر کردن منابع کتابخانه ها، همچنین حمایت از ناشران و نویسندگان منجر می کند، گامی اساسی در راستای حمایت از توسعه فرهنگی استان است.

عبدالملکی از برنامه ای ویژه به منظور راندازی بخش ویژه کردستان شناسی در آینده خبر داد و گفت: با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قصد داریم این بخش ویژه را در مجتمع فرهنگی و هنری فجر سنندج که می‌تواند بسیار مورد توجه قرار گیرد، راه اندازی کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم ترویج فرهنگی کتابخوانی در میان کودکان و نوجوانان تاکید کرد و گفت: این امر سبب تربیت کودکان و نوجوانانی متفکر و خلاق می شود که آینده کشور را می سازند.

وی اضافه کرد: بر همین اساس توجه به بخش کودک و نوجودان در کتابخانه های عمومی جایگاه ویژه ای دارد و در بسیاری از کتابخانه ها بخش مستقل این قشر راه اندازی شده است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سنندج نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت 12 کتابخانه عمومی نهادی در این شهرستان، گفت: در این کتابخانه ها 9 هزار و 500 نفر عضویت دارند و از خدمات کتابخانه ها استفاده‌ می کنند.

محمد بهرامی با بیان اینکه پراکندگی کتابخانه ‌در شهر سنندج مناسب نیست، افزود: یکی از مهم ترین مشکلات کتابخانه ها کمبود زیربناست و امیدواریم با مساعدت مسئولان و مردم این مشکل رفع شود.

وی خواستار حمایت شهرداری از کتابخانه های عمومی شد و افزود: بی توجهی در پرداخت نیم درصد از سوی شهرداری به مقوله فرهنگ در این شهرستان آسیب جدی وارد می کند.

بهرامی اضافه کرد: امیدواریم شهردار سنندج علاوه بر حضور در جلسات انجمن نسبت به پرداخت بدهی ها به حساب انجمن کتابخانه ها مساعدت لازم را داشته باشد.

 

مطالب مرتبط:

گزارش وزارت امور دینی ترکیه در مورد گروه تروریستی

مبارزه دولت با داعش در شرق افغانستان واقعیت ندارد

انبار باروتی بنام خاورمیانه

ا

بازسازی بزرگترین مسجد اروپا با الهام از معماری عثم

وال استریت ژورنال:عربستان گذار از سلفی گری به ملی

تلاش اداره امورمسلمانان کریمه درباره احیای دین اسل

داعش در آستانه تصرف مصراته

گ

در حاشیه اقدام قابل تحسین دادستان زاهدان

آموزش حفظ قرآن با الفبای بریل در استانبول

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز