b_0_0_0_10_images_9564411.jpg

Asasnews: امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با بیان اینکه مراکز آموزشی در تعلیم و تربیت آینده سازان جامعه مسئولیت سنگینی بر عهده دارندِ افزود: مدرسین دانشگاه ها و معلمین مدارس نیز نسبت به امانتی که در اختیار دارند، یعنی انتقال علم و تربیت دانشجویان و دانش آموزان به سمت افزایش کیفیت و معلومات متعهد باشند.

عبدالباسط آخوند  نوری زاد در نماز جمعه مورخه 16/6/97 در مصلی اهل سنت گنبد کاووس گفت: اعتماد اجتماعی یکی از سرمایه ها و نیازهای اساسی جامعه انسانی است بگونه ای که اگر اعتماد از جامعه سلب شود روابط مردم با یکدیگر متزلزل و موجب فروپاشی نظم اجتماعی می شود.

وی اظهار داشت: امر خداوند در امانتداری بر این است که هر شخصی در هر مقام و منصبی باشد وظیفه خود را در کمال صداقت و با رعایت قوانین و حفظ عدالت اجتماعی انجام دهد.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با بیان حدیثی از پیامبر(ص) گفت: هرگاه در جامعه ای امانتداری کمرنگ و خیانت ها پررنگ گردد بیانگر این است که ایمان مردم ضعیف و جامعه به سوی فساد کشیده شده و این نقص از نشانه های قیامت است.

آخوند عبدالباسط نوری زاد اظهار داشت: از مهمترین قشرهایی که باید نسبت به حفظ و توسعه امانتداری در جامعه همت کنند، علمای دین، مدرسین و اساتید علمی، خدمت گذاران جامعه، اطباء و نیز سرمایه دارانند.

وی تصریح کرد: علمای دین احکام دینی، شرعی و سنن پیامبر(ص) را بدون اعمال نظر و تحریف بیان کرده و با عمل به آنان بین مردم ترویج و تعمیم دهند و در واقع الگویی برای آحاد جامعه باشند.

آخوند عبدالباسط نوری زاد از دیگر  قشرهایی که نسبت به حفظ و توسعه امانتداری درجامعه نقش مهمی ایفاء می کنند را کارکنان دستگاه های اجرایی و خدماتی برشمرد و اظهار داشت: کارکنان اداری و خدماتی نیز در قبال وظایفی که به عهده آنان گذاشته شده مسئول اند و رسیدگی به امور مردم بنحو صادقان و با حداقل تشریفات اداری تکلیف شرعی و قانونی آنان است؛ زیرا که برای تسهیل در انجام همین امور از بیت المال حقوق  می گیرند.

خبرنگار: عظیم

مطالب مرتبط:

32 درصد از ساکنان ایالت کالیفرنیا خواستار استقلال

ا

حجاب اسلامی در مدارس قرقيزستان ممنوع شد

از رئیس جمهوری اوباما در فرانسه تا کشیشی که قرآن آ

بن علی ییلدیریم نخست وزیر جدید ترکیه شد

اخراج هزاران کارگرپاکستانی و هندی از عربستان به د

ا

اردوغان خطاب به کشورهای غربی : بروید به جهنم!

یک دادگاه ترکیه درخواست آزادی کشیش آمریکایی را رد

دونالد ترامپ: بر روی برنامه خروج از سوریه کار می ک

دنیای اسلام و درد خودمشغولی امت اسلامی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز