b_0_0_0_10_images_35483176178228.jpg


Asasnews : مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان (16 شهریور 97)، با اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور، خواستار اقدامی عاجل و جامع از سوی مسئولین برای حل این مشکلات شدند.


مولانا عبدالحمید به افت ارزش پول ایران اشاره کردند و گفتند: یکی از مواردی که سبب نگرانی عمومی مردم شده این است که بر اثر تحریم‌های ظالمانه از سوی مستکبران پول کشور ما در سطح جهان ارزشش را از دست داده و کشور با مشکل نقدینگی مواجه شده است.

مدیر دارالعلوم زاهدان «فساد مالی» و «نوع مدیریت و سیاست‌های داخلی و خارجی» را از دیگر عوامل بروز مشکلات اقتصادی در کشور برشمردند و گفتند: اختلاس‌ها، فساد و سوءاستفاده‌های مالی که در کشور انجام گرفت از یک طرف و از طرفی دیگر نوع مدیریت و سیاست‌های داخلی و خارجی ما سبب بروز این مشکلات اقتصادی شده است.

امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان ادامه دادند: مشکلات اقتصادی کنونی در کشور نه‌تنها تنگدستان و قشر بیکار جامعه را متأثر کرده است، بلکه ثروتمندان و تمام اقشار جامعه با فشارهای اقتصادی در زندگی‌شان مواجه هستند. بسیاری از تجار در خارج از کشور بدهکاری میلیاردی دارند که باید بدهی‌های خود را از طریق دلار پرداخت کنند ولی وضعیت کنونی پرداخت‌ها را غیرممکن کرده است.

مولانا عبدالحمید بر لزوم چاره‌اندیشی در این زمینه تاکید کردند و گفتند: برای حل این معضل علاوه بر اینکه باید دعا بشود، مسئولین امر اعم از مقام رهبری، رئیس‌جمهور و سایر مسئولین نیز باید تدبیری عاجل و جامع بیندیشند و قبل از اینکه خدای‌نکرده فاجعه‌ای رخ دهد برای این موضوع چاره‌اندیشی شود تا پول ایرانی اعتبارش را بدست آورد.

مولانا عبدالحمید از استاندار سیستان‌وبلوچستان که در مراسم نمازجمعه اهل‌سنت حضور داشت، نیز خواستند تا با توجه به تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی، برای امرار معاش و کسب درآمد مردم استان چاره‌ای بیندیشد.

مطالب مرتبط:

مشعل: به‌ جهاد و مقاومت تا آزادسازی فلسطین ادامه م

"پرچم‌های واژگون" داعش را در صلاح الدین غافلگیر کر

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی : بیداری یعنی از یاد

تظاهرات ترکمن‌های عراق علیه استانداری کرکوک

جورج بوش پدر در بیمارستان بستری شد / عکس

اسرائیل شهرک‌سازی در کرانه‌باختری رااز سر می‌گیرد

عقب‌نشینی مدرسه انگلیسی از ممنوعیت حجاب و روزه گرف

فراخوان گفت‌و‌گو با اسلام‌ستیزان در مسجد «لیتگو» ا

دکتر قزل :توجه همه جانبه به مسائل مناطق اهل سنت نش

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز