b_0_0_0_10_images_118253751_153138480cfcab.jpg

ائمه جمعه اهل سنت در مناطق مختلف در سخنرانی خود در نماز جمعه روز گذشته مشکلات اقتصادی و ضرورت تلاش مسئولان برای حل گرفتاریهای مردم را به عنوان محور اصلی مباحث خود انتخاب کردند .

به گزارش خبرنگار اساس نیوز امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در بخشی از خحطبه های نماز جمعه امروز گفت: خواسته های مهم و همیشگی مردم از مسوولان این است که به صورت جدی و عملی به دنبال حل مشکلات اقتصادی و معیشتی آنان باشند که امری لازم و شایسته و مورد تاکید نظام و رهبری است.
مولوی عبدالصمد کریم زایی با بیان اینکه دشمن به دنبال ناامید و مأیوس کردن مردم است و ما نباید اشتباه و خطایی انجام دهیم، افزود: اکنون در جنگ اقتصادی هستیم و مدیران باید با تلاش شبانه‌روزی عملیات‌های دشمن علیه کشور را خنثی کنند.
وی افزود: دولت، مجلس و قوه قضائیه باید بطور جدی برای رفع مشکلات اقتصادی کشور تلاش کنند.
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر بیکاری، گرانی اجناس، عدم ساماندهی مرزها و بی ثباتی بازار را از عمده مشکلات جامعه ذکر کرد.
مولوی کریم زایی با تاکید بر الگو پذیری از اخلاق و سیره پیامبر اکرم(ص) گفت: فرد با اخلاق به عزت دنیوی و اخروی می‌رسد.
وی افزود: اگر اخلاق اسلامی داشته باشیم هیچ وقت فرزند ما دچار منکرات نمی‌شود.
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر تصریح کرد: آمار بالای طلاق در جامعه به خاطر ضعف در اخلاق اسلامی است.
وی گفت: وقتی رفتار، کردار، عمل و گفتار ما خوب نباشد آستانه تحمل طرف مقابل (همسر) کم می‌شود و بعد اختلاف و درگیری و در نهایت منجر به طلاق می‌شود.
مولوی کریم زایی بر کمک به نیازمندان تاکید کرد و گفت کمیته امداد امام خمینی یکی از نهادهای خوب و فعال در عرصه خدمت به افراد محروم و نیازمند است که انتظار می رود مردم کمک های خود را به این نهاد تحویل دهند.

b_0_0_0_10_images_n8302552072533699.jpg

بر اساس یک گزارش دیگر ،ماموستا ملا محمد محمدی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مسجد جامع شافعی کرمانشاه افزود: دشمن ناجوانمردانه به رصد دقیق رفتار و گفتار مسئولان می پردازد تا اختلاف نظرها را با بزرگنمایی جدال و جدایی تلقی کند.
وی در ادامه از رسانه ها و اصحاب منبر و سخنرانان نیز خواست با الگو گرفتن از دیدگاه روشن و والای رهبر معظم انقلاب به فرمایش ایشان چیزی نگویند و ننویسند که بند دل شنونده پاره شود چرا که ملت به اتحاد نیاز دارد و به خوبی شرایط حساس کنونی را درک می کند.
ماموستا محمدی در ادامه خطبه ها با تاکید بر خدمات مسئولان بخصوص مدیران اجرایی و نظارتی در شرایط فعلی گفت: میزان گرانی اجناس و برخی رفتارهای محتکرانه، وضعیت معیشت مردم را با مشکل مواجه کرده و نیاز است تلاش ها شبانه روزی شود و این مشکل برطرف گردد.
وی همه را به احساس مسئولیت در قبال دیگر اعضای جامعه فرا خواند و توجه به اقشار کم درآمد و ایتام و بی سرپرستان را تکلیف دانست.
او ملت را ولی نعمت مسئولان دانست و احترام به این ملت غیور، با بصیرت و همیشه در صحنه را ضروری و از افتخارات مسئولان دانست.
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در ادامه خطبه ها نماز جمعه با بیان احادیث نبوی و اشاره به کتب فقهی اهل سنت به ارادت ویژه به خاندان پاک پیامبر گرامی اسلام (ص) پرداخت و گفت: برخلاف تبلیغات مغرضان و دشمنان اسلام که به ایجاد تردید در اعتقاد اهل سنت نسبت به ارادت اهل بیت نبوی می پردازند، حُب اهل بیت از افتخارات اصول اعتقادی اهل سنت است و با اندک تحقیقی می توان کذب بودن ادعاهای دشمنان را اثبات کرد.

b_400_400_16777215_10_images_DSC0068300x200.jpg

در یک خبر دیگر ،مولانا گرگيج با اشاره به نزديك شدن سال تحصيلي جديد ضمن تشويق و ترغیب جوانان و طلاب بر فراگيري دانش از دولت خواستند حقوق معوقه حق التدريسان مدارس و كارمندان را پرداخت كند و همچنين در مسئله مدرسه سازي در مناطق محروم و بازسازي مدارس برنامه ریزی داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری فتر امام جمعه اهل سنت آزادشهر، ایشان در فرازی از خطبه های امروز (16 شهریور 97) شهرستان آزادشهر گفتند: از دولت خواستارم که حقوق کارمندان، نیروهای انتظامی، کارگران و حق التدریسان مدارس را پرداخت کند و به تعویق نیندازد زیرا معیشت آنان از همین طریق می باشد، بارها به بنده گزارش می رسد که کارمندان چندین ماه حقوق نگرفته اند لذا دولت می بایست به فکر اینگونه مسایل باشد در غیر اینصورت تکریم ارباب رجوع به خوبی صورت نمی گیرد.

مدیر درالعلوم فاروقیه گالیکش در ادامه افزودند: یکی از علت های فساد اداری و رشوه خواری، عدم پرداخت به موقع حقوق کارمندان می باشد؛ حقوق حق التدریسان به موقع پرداخت شود لذا حقوق آنان پرداخت شود.

 

مطالب مرتبط:

مشخص شدن زمان استعفای دونالد ترامپ

همکاری سازمان ملل و سازمان کنفرانس اسلامی برای مقا

ب

ترامپ سوپر من !

مدیر موسسه اساس: افزایش اعتماد متقابل راهکار تقویت

 

اردوغان : اختلافات نباید مانعی برای محبت، دوستی و

دی‌میستورا: داعش و النصره آتش بس را تهدید می‌کنند

ناپدید شدن دو نظامی صهیونیستی در انتفاضه قدس

ولادیمیر پوتین: آماده همکاری با اتحادیه عرب درخصوص

تشییع پیکر نوجوان 13 ساله فلسطینی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز