b_0_0_0_10_images_54656554.jpg

Asasnews: امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس گفت: سعی کنید مکارم اخلاقی پیامبر (ص) را الگوی رفتاری خود قرار داده و محبت ایشان را در دل خود و فرزندان تان همیشه زنده نگهدارید.

آخوند عبدالباسط نوریزاد در نماز جمعه این هفته گنبد کاووس افزود: دین اسلام مجموعه ای از عقاید و تعالیم عملی هدایت بخش است و مسلمین باید سعی کنند در احیاء و انتقال این عقاید و تربیت فرزندان براساس تعالیم اسلامی جدی و دقیق باشند.

وی تصریح کرد: آموزش تعالیم و احکام اسلامی موجب تقویت نفس و ایمان شده و راه و رسم زیستن به نحو شایسته و ارزشمند را برای فرزندان و آینده سازان مملکت به ارمغان می آورد.

وی با بیان اینکه، فرزندان صالح زینت های جامعه، دنیا و آخرت شما هستند، اظهار داشت: آموزش تعالیم و تربیت اسلامی فرزندان باید از دوران کودکی و نونهالی پایه ریزی شوند.

امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس در ادامه تصریح کرد: خانواده و در راس آن والدین مهمترین الگو برای فرزندان هستند و بنابراین اگر می خواهید رفتاری را به کودکان خود آموزش دهید باید والدین نسبت به انجام آن رفتارها تعهد داشته باشند.

آخوند عبدالباسط نوریزاد با بیان اینکه، انتخاب نامی شایسته برگرفته از فرهنگ اسلامی برای فرزندان، اذان گفتن در گوش نوزاد، آموزش قرآن، آموزش عقیده و نماز پس از 7 سالگی، آموزش آداب معاشرت و احترام به بزرگان از جمله آدابی است که در اسلام بسیار به آن توصیه شده است، اظهار نمود: فرزندان ما بخصوص در دوران کودکی بیشتر از راه مشاهده یاد می گیرند و به این ترتیب مناسب ترین شیوه این است که الگوی خوبی از اخلاقیات اسلامی و سنن پیامبر (ص) برای آنها باشیم.

خبرنگار: عظیم

مطالب مرتبط:

پیام تسلیت آخوند میرزاعلی به مناسبت درگذشت آیت الل

مبارزه با خشونت علیه "زنان افغانستان" بسیج ملی را

 

وضعیت نگران کننده وهابیت درقرقیزستان

قدردانی داعش از عاملین حملات تروریستی اسپانیا

سخنگوی وزارت خارجه چین : جنگ در شبه جزیره کره هیچ

هشدار عراق نسبت به سرایت خطر داعش به دیگر کشورها

مولوی یعقوبی :جنگ و منازعه مذهبی از خسارت بارترین

حمله به مواضع داعش باعث افزایش نگرانی مالزی شد

ا

چرایی ناکامی جنبش های اسلامی معاصر

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز