b_0_0_0_10_images_Kor21Sh.jpg

Asasnews: امام جمعه اهل سنت بندرترکمن رعایت حجاب اسلامی را مایه عزت و افتخار زنان خواند.

به گزارش خبرنگاراساس نیوز، عبدالرحمان آخوند کر درسخنرانی هفتگی خود با اشاره به جایگاه زن در پیش از صدراسلام گفت: «دین اسلام به زن عرت بخشیده و به وی نسبت به رعایت حجاب دستور داده است. فلسفه حجاب برای زن، پوشیده ماندن در برابرنامحرم است. زنان تا پیش از دین مبین اسلام در شرایط خفت باری زندگی می کردند. قانون قبیله قریش این بود که دختران نوزاد را به بدترین شکل ممکن، یعنی درحالی که حیات داشته ونفس می کشیدند، زنده به گورمی کردند».

وی با بیان اینکه شرمساری انسان درآن دوران بابت این بود که صاحب فرزند دختر شده است، افزود: «درآن دوران سراسر تاریک و ظلمانی، هرگاه درخانه ای نوزاد دختری به دنیا می آمد، پدر آن خانواده احساس بدبختی و پریشانی کرده و از میان قوم وقبیله خویش گریزان می شد. انسان ها درپیش ازاسلام، روزهای طولانی را درسرگردانی بسربرده و مستاصل بودند، که آیا باید ازنوزاد دخترنگه داری کنند و یا اینکه وی را زنده دفن نمایند».

آخوندکر اظهار داشت: «با طلوع خورشی اسلام درسراسرشبیه جزیره حجاز، زن دارای جایگاه ومقام عالی درجامعه شده و به افتخار مادرشدن دست یافت. اسلام، زن را به چنان جایگاه والایی رساند که کلید ورود به دروازه های بهشت را در رضایت آنها از فرزندان شان قرارداد. عظمت زن مسلمان تا آن جا رسید که خدای متعال بهشت را زیرپاهای اونهاد. پس زن دارای عفت و ارزش زیادی است و اسلام این ارزش را به وسیله حجاب پوشاند تا قدر و منزلتش پا برجا بماند».

امام جمعه اهل سنت بندرترکمن تصریح کرد: «بانوان ما باید مراقب باشند تا عظمتی که اسلام به آنها بخشیده است، با دست زدن به اعمال غیرصالح، بی ارزش نسازند. اگر زن اسلامی دست به عملی بزند که ارزش وی لکه دار شده واحترامش ازبین برود، مانند آن است که هدیه خدای متعال را بازپس فرستاده است. البته هیچ زن مسلمانی این سخن را به زبان نمی راند؛ ولی شرط اصلی آن است که ازعفت خود به شکل عملی مراقبت نماید».

این عالم اهل سنت با انتقاد از رفتارهای رایج درجامعه متذکر شد: «امروز احساس می شود که برخی زنان ما تحت تاثیر فرهنگ مبتذل بیگانگان قرارگرفته و بی حجابی را مایه افتخار خود می دانند؛ چرا که گمان می برند با برداشتن حجاب، زیبایی شان درنظر دیگران دیده شده وتحسین عمومی را برمی انگیزند. این مسائل نشان دهنده ضعف ایمان درزن مسلمان است. اگرعفت بانوان دارای ارزش نمی بود، خدای متعال رعایت حجاب اسلامی را فرض نمی گردانید. زنی که فلسفه وجودی حجاب را نمی داند، درخواب غفلت بسر می برد. این خوابی است که هرچه زمانش طولانی تر شود، از ارزش زن کاسته شده و پایین ترین درجه بشریت تنزل خواهد یافت».

آخوند کر حفظ حجاب را بهترین مدل برای زنان دانست وتاکید ورزید: «باید بدانیم که مردان دراین باره مسوولیت خطیری برگردن دارند. هرمردی موظف است تا حجاب خانواده اش را مدیریت نماید؛ زیرا روز قیامت از والدین درباره حجاب دختران شان سوال خواهد شد. خوشبختانه شرایط فعالیت دینی و مذهبی درجامعه برای زنان ما به شکل مطلوبی مهیا و فراهم است. بانوان باید قسمتی از اوقات فراغت شان را فراگیری آداب و فرایض اسلامی درمساجد اختصاص دهند. همه ما معمولا درزمینه قرائت قرآن کریم ایراداتی داریم که می توانیم با شرکت درکلاس های دینی، آن ایرادات را برطرف کنیم».

امام جمعه اهل سنت بندرترکمن همچنین گفت: «اکنون که کفار، بدحجابی زنان ما را عمل فروپاشی دین درجامعه اسلامی می دانند باید نسبت به این مسئله حساس باشیم. راه نفوذ دشمن به حریم خانواده های ما از طریق ماهواره و تلگرام کاملا باز شده است واگر ضعف نشان دهیم، آنها به راحتی خواهند توانست عقاید باطل خود را در ذهن جوانان ما تثبیت نمایند. آبادانی دنیا و آخرت امت اسلامی بستگی به حفظ حجاب ازسوی بانوان ما دارد. شیوه تربیت اسلامی باعث خواهد شد تا دختران خردسال ما ازکودکی با حجاب مانوس شده وحجاب وحفظ دیگر ارزش های اسلامی را آینه ذهن خود قراردهند».

 

مطالب مرتبط:

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تلویحا به ترور مهندس حماس

ثروتمندترین فرد آسیا کیست؟

مولوی گرگیج:همه باید حرمت صحابه را رعایت کنند

ا

حمله مسلحانه به کاخ پادشاهی عربستان در جده

قانون داعش برای حجاج موصل

ترکیه 300 نظامی دیگر به سوریه فرستاد

مسئول مذهبی بلژیک ، خواستار تعطیلی کامل مسجد بزرگ

هماهنگی هادی العامری با بسیج ترکمن

ا

در فلسطین چه خبر است؟

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز