b_0_0_0_10_images_didarrohanyonvakarkonanhaj97ba1momostaghaderi5.jpg

Asasnews: حاج ماموستا قادری در دیدار روحانیون سال جاری و ادوار، مدیران و عوامل اجرایی کاروان‌های حجاج اهل سنت استان کرمانشاه با ایشان؛ به لزوم تغییرات بعد از سفر معنوی حج اشاره کردند و گفتند: همه ما باید تلاش کنیم بعد از سفر پرفیض و معنوی حج در خود و در سبک زندگی‌مان تحولاتی شگرف ایجاد شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ روحانیون سال جاری و ادوار، مدیران و عوامل اجرایی کاروان‌های حجاج اهل سنت استان کرمانشاه در راستای خدمت بیشتر به حجاج بیت‌الله الحرام در روز یکشنبه اول مرداد ماه با ماموستا قادری امام جمعه پاوه دیدار کردند.

در این دیدار که ۳ ساعت به طول انجامید کلیه حضار در خصوص هر چه بهتر برگزار نمودن مناسک حج ابراهیمی به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

حاج ماموستا قادری هم طی سخنان کوتاهی ضمن عرض خوش‌آمد گویی به‌تمامی حاضران در جلسه در ابتدای سخنان خود گفتند: الحمدلله والمنه عوامل اجرایی حج تمتع امسال چه روحانیون و چه مدیران کاروان‌ها، انسان‌های مخلصی هستند که جمعی از آنان باتجربه و جمعی نیز جوان و باانگیزه آماده خدمت رسانی به حجاج عزیز می باشند و امیدوارم کاروان‌های اهل سنت استان کرمانشاه هر چه بیشتر موفق و شاهد حج باشکوه و معنویت باشیم.

ایشان سپس به تشریح هدف جلسه پرداختند و گفتند: هدف از زحمت دوستان این بود که در مسئولیتی شرعی و تعهد اخلاقی که به همه ما واگذار شده است قدم‌هایی برداریم که اولاً مورد رضای پروردگار و ثانیاً مفید و مؤثر برای حجاج محترم باشد.

وی در ادامه خطاب به روحانیون و مسئولان کاروان‌های زائران اهل سنت استان کرمانشاه گفتند: شما عزیزان چون ناخدای یک کشتی هستید که جمعی از اهل ایمان را به مقصدی مبارک می‌برید؛ هر چه شما به‌عنوان ناخدای کشتی هوشیارتر باشید حاجیان ما از بسیار از مشکلات محفوظ خواهند ماند.

امام‌جمعه پاوه در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم تغییرات بعد از سفر معنوی حج اشاره کردند و گفتند: همه ما باید تلاش کنیم بعد از سفر پرفیض و معنوی حج در خود و در سبک زندگی‌مان تحولاتی شگرف ایجاد شود.

گفتنی است روحانیون حاضر با بیان مسائل و دیدگاه‌های فقهی مختلف به این نتیجه رسیدند که در مراسمات و مناسک حج امسال هر یک سفیری باشند و در خدمت مادی و معنوی تا حد توان جهد و مساعدت نمایند و با وحدت رویه و طبق فقه مذهب امام شافعی عاشقان حرمین شریفین را راهنمایی و هدایت نمایند.

قابل‌ذکر است در سال جاری حدود ۴۵۰ نفر از اهل سنت استان کرمانشاه در قالب 3 کاروان روز ۹/۵/۹۷ عازم مدینه منوره و سپس مکه مکرمه می‌شوند.

b_0_0_0_10_images_didarrohanyonvakarkonanhaj97bamomostaghaderi3.jpg

b_0_0_0_10_images_didarrohanyonvakarkonanhaj97bamomostaghaderi6.jpg

b_0_0_0_10_images_didarrohanyonvakarkonanhaj97bamomostaghaderi4.jpg

مطالب مرتبط:

تصاویر دیدنی از فوتبالیست های دختر درهندوستان

فهرستی از زنان خطرناک داعش

واجب بودن صله رحم و حرام بودن قطع آن

اردوغان:تحریم و منزوی کردن ایران در منطقه صحیح نیس

آخوند نوری زاد : زکات از واجبات مالی دینی و از جمل

بیش از 50 کشتی ناتو «ادمیرال کوزنتسوف» را تا سوریه

ا

دلایل فرا خوانده شدن سفیر اردن از تهران

خشم اسرائیل از لایحه‌ای درباره هولوکاست

رسانه عنصر آگاهی بخشی یا جریان سازیهای هدفمند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز