b_0_0_0_10_images_45c3a149d3af8de1989da886f330751c____.jpg

اساس نیوز،الحاق جوادی: مدارس دینی  اهل سنت جنوب که تحت یک نظام آموزشی هماهنگ ،در سه استان جنوبی کشور (فارس، هرمزگان و بوشهر) زیر نظر شورای عالی مدارس اهل سنت جنوب فعالیت می کنند، بهترین فرصت ها را فراهم کرده اند و بهترین امکانات آموزشی و رفاهی را تدارک دیده اند تا در ادای این واجب دینی(کسب تخصصی علوم شرعی) همیار و همکار ما گردند .

تا فرزندان ما در محضر اساتید فرهیخته و عالم ، دروس دینی و آگاهی های شرعی و اخلاق و روش زندگی مومنانه و آگاهانه را فرا بگیرند و همراه با آن ، مقطع دبیرستان یا متوسطه ی دوم را نیز رسما ،در رشته ی دلخواه خود و در بهترین شرایط سپری کنند . این قطعا فرصت و نعمت بزرگی است و لتسئلن یومئذ عن النعیم (التکاثر /۸) در فردای قیامت در چگونگی برخورد با نعمت ها از ما سوال خواهد شد.

       در میان این مدارس، مدرسه ای که با سابقه و بازدهی درخشان ،همه ی امکانات آموزشی و رفاهی موجود خود را در اختیار جویندگان علوم شرعی قرار می دهد؛ مدرسه ی دینی سلطان العلمای بستک می باشد.

   این مدرسه یکی از مدارس ممتاز و ویژه در بین مدارس اهل سنت جنوب است و سال هاست از سرتا سر کشور ،فرزندان اهل سنت که مشتاق کسب علم و اخلاق و معرفت دینی هستند به این دیار می شتابند و در پایان با ذخیره های شخصیتی و علمی بسیار ارزشمندی به سوی شهرها و اقوام شان برای ادای رسالت باز می گردند.

    این مدرسه در (مقطع مقدماتی و متوسطه که معادل دپیلم دینی است ) دروس خود را برای دانش آموزان قبولی نهم در4 سال و برای دیپلمه ها در 2 سال ارائه می کند. واز سالهاست که این فرصت در مجتمع دینی بستک ،برای خواهران نیز فراهم گشته است ،و خواهران علاقه مند و مشتاق نیز می توانند با ثبت نام در مدرسه دینی فکری خواهران، مقطع دیپلم دینی خود را در سه سال سپری نمایند .شما می توانید برای ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیت وشرایط ،روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 10 تا 13 به دفتر این مدرسه واقع در ساختمان مجتمع دینی بستک مراجعه فرمایید . فرصتی است بی نظیر ، خدواند به ما توفیق دهد که این فرصت های ارزشمند را قدر بدانیم و از آن محروم نگردیم.

(بخشی از متن خطبه جمعه)

منبع :کانال مرکز اجتماعی بستک کوهیج

مطالب مرتبط:

مصاحبه جنجالی ژنرال سعودی درباره سفر به اسرائیل

ترامپ خواستار راهپیمایی حامیان خود شد

مباحث دینی و مناظره

گزارش تصویری خبرنگار اساس نیوز از سفر به کردستان/

طالبان : در صورت اعدام اعضای طالبان این گروه انتقا

مسجد الاقصی زیر چگمه های سربازان یهود

مرزداری با اعمال شاقه !

آمریکا از حملات عربستان به غیر نظامیان یمنی به شدت

کُردها چشم انتظار حمایت دونالد ترامپ هستند

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز