b_0_0_0_10_images_45c3a149d3af8de1989da886f330751c____.jpg

اساس نیوز،الحاق جوادی: مدارس دینی  اهل سنت جنوب که تحت یک نظام آموزشی هماهنگ ،در سه استان جنوبی کشور (فارس، هرمزگان و بوشهر) زیر نظر شورای عالی مدارس اهل سنت جنوب فعالیت می کنند، بهترین فرصت ها را فراهم کرده اند و بهترین امکانات آموزشی و رفاهی را تدارک دیده اند تا در ادای این واجب دینی(کسب تخصصی علوم شرعی) همیار و همکار ما گردند .

تا فرزندان ما در محضر اساتید فرهیخته و عالم ، دروس دینی و آگاهی های شرعی و اخلاق و روش زندگی مومنانه و آگاهانه را فرا بگیرند و همراه با آن ، مقطع دبیرستان یا متوسطه ی دوم را نیز رسما ،در رشته ی دلخواه خود و در بهترین شرایط سپری کنند . این قطعا فرصت و نعمت بزرگی است و لتسئلن یومئذ عن النعیم (التکاثر /۸) در فردای قیامت در چگونگی برخورد با نعمت ها از ما سوال خواهد شد.

       در میان این مدارس، مدرسه ای که با سابقه و بازدهی درخشان ،همه ی امکانات آموزشی و رفاهی موجود خود را در اختیار جویندگان علوم شرعی قرار می دهد؛ مدرسه ی دینی سلطان العلمای بستک می باشد.

   این مدرسه یکی از مدارس ممتاز و ویژه در بین مدارس اهل سنت جنوب است و سال هاست از سرتا سر کشور ،فرزندان اهل سنت که مشتاق کسب علم و اخلاق و معرفت دینی هستند به این دیار می شتابند و در پایان با ذخیره های شخصیتی و علمی بسیار ارزشمندی به سوی شهرها و اقوام شان برای ادای رسالت باز می گردند.

    این مدرسه در (مقطع مقدماتی و متوسطه که معادل دپیلم دینی است ) دروس خود را برای دانش آموزان قبولی نهم در4 سال و برای دیپلمه ها در 2 سال ارائه می کند. واز سالهاست که این فرصت در مجتمع دینی بستک ،برای خواهران نیز فراهم گشته است ،و خواهران علاقه مند و مشتاق نیز می توانند با ثبت نام در مدرسه دینی فکری خواهران، مقطع دیپلم دینی خود را در سه سال سپری نمایند .شما می توانید برای ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیت وشرایط ،روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 10 تا 13 به دفتر این مدرسه واقع در ساختمان مجتمع دینی بستک مراجعه فرمایید . فرصتی است بی نظیر ، خدواند به ما توفیق دهد که این فرصت های ارزشمند را قدر بدانیم و از آن محروم نگردیم.

(بخشی از متن خطبه جمعه)

منبع :کانال مرکز اجتماعی بستک کوهیج

مطالب مرتبط:

بازداشت دو قاچاقچی مواد مخدر در کابل

افزایش میزان فقروکاهش امنیت غذای دراقلیم کردستان

علی آخوند آرخی بر تقویت اعتقادات جامعه برای جلوگیر

امام جمعه اهل سنت سراوان : 13 آبان روز استکبار ستی

نزدیک 15 هزار میانماری به چین فرار کرده‌اند

ا

دوره چهار روزه «سفر به قرآن کریم» در بریتانیا

اعلام رسمی کره شمالی در ساخت بمب هیدروژنی

وهابیت در مسیر خود ثابت قدم است

داعشی ها به جان قبرستان‌های الرقه افتادند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز