b_0_0_0_10_images_photo_20180706_190336.jpg

اساس نیوز: طرح تذکر برخی از نمایندگان اهل تشیع تهران مبنی بر علت ممانعت‌ از سفرهای استانی مولانا عبدالحمید و ارائه پاسخی روشن در این زمینه، نشان از همدلی و وحدت امت است.

به گزارش اساس نیوز به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، حضرت مولانا حبیب‌الرحمان مطهری - مدیریت محترم حوزه علمیه احناف خواف- ضمن حضور در مراسم نماز جمعه (۱۵ تیرماه ۱۳۹۷) خلیل‌آباد خواف، در خطبه‌های نماز جمعه آن بیان داشتند: خداوند متعال نعمات مادی و معنوی متعددی به ما عنایت کرده است که بایستی شکرگزار این نعمات باشیم و ناسپاسی نکنیم. نعمات معنوی که به ما عنایت شده، در حقیقت همان نعمت ایمان، اسلام، قرآن، برکت وجود جناب رسول الله(ص)، حوزه‌های علمیه، مکاتب قرآنی و ... است که وجود این نعمات در هر جایی که باشد جهالت رخت برمی‌بندد. لذا باید شکر آن را به جای آوریم و ناسپاس نباشیم تا خداوند متعال این نعمات را از ما دریغ نکند.
ایشان تاکید کردند: وحدت و همدلی یک نعمت عظیم و مهم است که خداوند متعال به ما عنایت کرده و بایستی آن را محکم و جدی گرفت و در جهت تقویت آن تلاش کرد، زیرا اختلاف در هر جایی که باشد باعث تضعیف و از بین رفتن عزّت، شوکت و اقتدار آن جامعه می‌شود.
مدیریت محترم حوزه علمیه احناف خواف خاطرنشان کردند: الحمدلله امت امروز بیدار و آگاه‌ شده‌اند و شیعه و سنی در سایه اسلام درکنار هم زندگی می‌کنند. در چند روز اخیر شاهد بودیم جمعی از نمایندگان اهل تشیع مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای از وزارت اطلاعات و وزارت کشور خواستند تا علت ممانعت از سفرهای استانی شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید توضیح داده و پاسخی روشن در رابطه با این موضوع ارائه دهند؛ طرح این موضوع از جانب نمایندگان اهل تشیع نشان از همدلی و وحدت امت است.
ایشان همچنین در رابطه با موضوع ترور مولانا عبدالشکور کرد - از علمای سیستان و بلوچستان - فرمودند: یکی از نتایج اختلافات، این چنین ضایعه بزرگی است که همگی به ضرر اسلام و مسلمین است.
مولانا مطهری در پایان ضمن ابراز تاسف بابت اینکه کشور به دلیل تحریم‌ها دچار بحران اقتصادی شده است یادآور شدند: کشور ما دارای پتانسیل‌های غنی و متعدد اقتصادی است که با بهره‌گیری از آنها می‌توان با روشی صحیح و ایجاد فضای همدلی و وحدت از این بحران‌ها خارج شد و به ثبات رسید.

همچنین در پایان مراسم نمازجمعه از رتبه‌های برتر دوره ۱۵ روزه دانش‌آموزی دارالعلوم خلیل آباد تقدیر بعمل آمد.

مطالب مرتبط:

شدیدترین تحریم شورای امنیت علیه کره شمالی به تصویب

دیدگاه اسرائیل درباره آینده خطرناک است

دهها شبکه و روزنامه‌ در ترکیه بسته شد

ده قابلیت مهم برای مشاغل بازاریابی در رسانه‌های دی

دراشاره به سخنان مولوی عبدالحمید و پاسخ نماینده پا

کشته شدن 96 عضو گروه داعش درننگرهار افغانستان

تعداد شهدای فلسطینی به ۹۷ نفر رسید

مولانا مطهری بر پرهیز از بدعت در دین تاکید کرد

حملۀ تروریستی منچستر انگلیس با وام دانشجویی

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز