b_0_0_0_10_images_photo_20180706_190336.jpg

اساس نیوز: طرح تذکر برخی از نمایندگان اهل تشیع تهران مبنی بر علت ممانعت‌ از سفرهای استانی مولانا عبدالحمید و ارائه پاسخی روشن در این زمینه، نشان از همدلی و وحدت امت است.

به گزارش اساس نیوز به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، حضرت مولانا حبیب‌الرحمان مطهری - مدیریت محترم حوزه علمیه احناف خواف- ضمن حضور در مراسم نماز جمعه (۱۵ تیرماه ۱۳۹۷) خلیل‌آباد خواف، در خطبه‌های نماز جمعه آن بیان داشتند: خداوند متعال نعمات مادی و معنوی متعددی به ما عنایت کرده است که بایستی شکرگزار این نعمات باشیم و ناسپاسی نکنیم. نعمات معنوی که به ما عنایت شده، در حقیقت همان نعمت ایمان، اسلام، قرآن، برکت وجود جناب رسول الله(ص)، حوزه‌های علمیه، مکاتب قرآنی و ... است که وجود این نعمات در هر جایی که باشد جهالت رخت برمی‌بندد. لذا باید شکر آن را به جای آوریم و ناسپاس نباشیم تا خداوند متعال این نعمات را از ما دریغ نکند.
ایشان تاکید کردند: وحدت و همدلی یک نعمت عظیم و مهم است که خداوند متعال به ما عنایت کرده و بایستی آن را محکم و جدی گرفت و در جهت تقویت آن تلاش کرد، زیرا اختلاف در هر جایی که باشد باعث تضعیف و از بین رفتن عزّت، شوکت و اقتدار آن جامعه می‌شود.
مدیریت محترم حوزه علمیه احناف خواف خاطرنشان کردند: الحمدلله امت امروز بیدار و آگاه‌ شده‌اند و شیعه و سنی در سایه اسلام درکنار هم زندگی می‌کنند. در چند روز اخیر شاهد بودیم جمعی از نمایندگان اهل تشیع مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای از وزارت اطلاعات و وزارت کشور خواستند تا علت ممانعت از سفرهای استانی شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید توضیح داده و پاسخی روشن در رابطه با این موضوع ارائه دهند؛ طرح این موضوع از جانب نمایندگان اهل تشیع نشان از همدلی و وحدت امت است.
ایشان همچنین در رابطه با موضوع ترور مولانا عبدالشکور کرد - از علمای سیستان و بلوچستان - فرمودند: یکی از نتایج اختلافات، این چنین ضایعه بزرگی است که همگی به ضرر اسلام و مسلمین است.
مولانا مطهری در پایان ضمن ابراز تاسف بابت اینکه کشور به دلیل تحریم‌ها دچار بحران اقتصادی شده است یادآور شدند: کشور ما دارای پتانسیل‌های غنی و متعدد اقتصادی است که با بهره‌گیری از آنها می‌توان با روشی صحیح و ایجاد فضای همدلی و وحدت از این بحران‌ها خارج شد و به ثبات رسید.

همچنین در پایان مراسم نمازجمعه از رتبه‌های برتر دوره ۱۵ روزه دانش‌آموزی دارالعلوم خلیل آباد تقدیر بعمل آمد.

مطالب مرتبط:

تحلیل گر الاهرام:ترکیه به جنگ منطقه ای دامن نزند

امام جمعه بندر ترکمن:انسان مومن عظمت و کرامت خود ر

گزارش سازمان ملل از وضعیت اسفناک حقوق بشر در میانم

ساختمان مجلس و حرم امام هدف حمله مسلحانه قرار گرفت

آخوند آرخی از روند روبه افزایش طلاق در جامعه ابراز

کردها و داعش / فضاسازی های اخیر مجازی درباره کرد

فیس بوک سوءاستفاده از اطلاعات شخصی کاربران را رد ک

دوران پسا داعش و بلوک های منطقه ای

نبرد آزاد سازی موصل آغاز شد

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز