b_0_0_0_10_images_IM78498465G_0326.jpg

اساس نیوز ؛ مولانا سید عبدالصمد ساداتی در خطبه های نماز جمعه سراوان (۸ تیرماه ۱۳۹۷ ) نا کارآمدی و بی کفایتی برخی مسئولان و عدم استفاده صحیح از ثروت های ملی را موجب فقر و بیکاری و اثر گذاری تحریم ها بیان کردند و بر توجه به خواسته های قانونی و استفاده از ثروتهای ملی در جهت بهبود زندگی مردم تاکید کردند.


امام جمعه اهل سنت سراوان گفتند: سهل انگاری و عدم استفاده صحیح از ظرفیت های عظیم خدادادی جهت شکوفایی اقتصاد و بهبود معیشت مردم ؛ موجب تحت تاثیر قرارگرفتن تحریم دشمنان می شود.

مولانا ساداتی تصریح کردند: همه چیز به تحریم‌ها مربوط نمی شود ؛ بلکه با این همه سرمایه ملی ، بی کفایتی و نا کار آمدی برخی مسئولان است ، در کشوری مانند ایران با این همه ثروت سرشار و غنی نباید زندگی و معیشت مردم را تحت تاثیر جدی قرار دهد.

ایشان خاطرنشان ساختند: تحریم و باج گیری و فشار گرفتن کشورها از سوی ستمگران در طول تاریخ بوده که از این حربه نیز استفاده کرده اند اما کسانی موفق بوده اند که با برنامه ریزی درست و استفاده از ظرفیت ها و فرصت ها تحریم‌ها را خنثی کرده اند ، با انسانهای بی تدبیر و بی برنامه با ضایع نمودن وقت و فرصت ها زمینه را برای دشمن فراهم می آورد.

خطیب جمعه اهل سنت سراوان تاکید کردند: بر متصدیان امور لازم است که به خواسته های حق و مشروع مردم توجه کنند و پاسخ عملی داده شود ؛ با افزایش فقر و بیکاری و عدم توجه به معیشت ؛ معضلات و مشکلات عدیده در اولویات زندگی مردم بوجود آمده است.


مولانا سید عبدالصمد ساداتی در ادامه سخنان “عزم و اراده جدی و مسئولیت پذیری در کارها را مورد اشاره قرار دادند” و اظهار داشتند: دین اسلام نظامی است زیبا که در آن هیچ اشکالی و ایرادی وجود ندارد بلکه تمام عیب ها در وجود خود مسلمانان است چون در کارها و مسئولیت ها جدیت نیست و اهمیت داده نمی شود در چنین حالتی است که با غفلت و کم کاری وضع بدتر خواهد شد.

امام جمعه اهل سنت سراوان تصریح کردند: عمل به دستورات شریعت و تعهدات لازم در قبال مسئولیت ها در تحقق حقوق الهی و حقوق مردم وعده نصرت و یاری خداوند را در مشکلات به همراه دارد، قرآن به سمت پایداری و قدرت سوق می‌دهد؛ آنچه امروز لازم است اراده خیر وعزم راسخ در انجام کارها و مسئولیت‌ها است تا لطف و عنایت الله تعالی شامل حال قرار گیرد.

مولانا ساداتی با بیان اینکه  عزم و ثابت قدمی مسلمانان صدر اسلام را از هیچ تهدیدی باز نمی داشت و اراده آنان مستحکم و در عمل ثابت قدم بودند ، گفتند: جدیت و تلاش را باید از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و یارانش آموخت و آنها را الگو قرار داد ؛ قدرت ، ثروت و حاکمیت در زمانی که در راه صحیح و عدالت نباشد هرگز خداوند کمک نمی کند و هیچ ارزشی در دنیا ندارد ، حضرت علی رضی الله عنه می فرماید :”حکومت بندازه آب بینی ارزش ندارد مگر آنکه احیای حق مظلوم شود”.

مطالب مرتبط:

داعش یک افغان را سربرید

استعفای غیرمنتظره رئیس بازرسان آژانس بین المللی ان

شیخ عبدالباعث قتالی:پیشرفت و توسعه جنوب مرهون تلاش

 

شهرداری های استان کردستان در آستانه ورشکستگی

ادامه پیشروی ارتش سوریه در اطراف حلب

رئیس جمهورترکیه : عملیات بزرگی در ادلب سوریه در جر

ریشه های اسلام هراسی در غرب

م

جبهه النصره در فکر ایجاد امارت اسلامی در سوریه

روزانه 27 نفر دراین کشور اقدام به خودکشی می کنند؟

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز