b_0_0_0_10_images_IM78498465G_0326.jpg

اساس نیوز ؛ مولانا سید عبدالصمد ساداتی در خطبه های نماز جمعه سراوان (۸ تیرماه ۱۳۹۷ ) نا کارآمدی و بی کفایتی برخی مسئولان و عدم استفاده صحیح از ثروت های ملی را موجب فقر و بیکاری و اثر گذاری تحریم ها بیان کردند و بر توجه به خواسته های قانونی و استفاده از ثروتهای ملی در جهت بهبود زندگی مردم تاکید کردند.


امام جمعه اهل سنت سراوان گفتند: سهل انگاری و عدم استفاده صحیح از ظرفیت های عظیم خدادادی جهت شکوفایی اقتصاد و بهبود معیشت مردم ؛ موجب تحت تاثیر قرارگرفتن تحریم دشمنان می شود.

مولانا ساداتی تصریح کردند: همه چیز به تحریم‌ها مربوط نمی شود ؛ بلکه با این همه سرمایه ملی ، بی کفایتی و نا کار آمدی برخی مسئولان است ، در کشوری مانند ایران با این همه ثروت سرشار و غنی نباید زندگی و معیشت مردم را تحت تاثیر جدی قرار دهد.

ایشان خاطرنشان ساختند: تحریم و باج گیری و فشار گرفتن کشورها از سوی ستمگران در طول تاریخ بوده که از این حربه نیز استفاده کرده اند اما کسانی موفق بوده اند که با برنامه ریزی درست و استفاده از ظرفیت ها و فرصت ها تحریم‌ها را خنثی کرده اند ، با انسانهای بی تدبیر و بی برنامه با ضایع نمودن وقت و فرصت ها زمینه را برای دشمن فراهم می آورد.

خطیب جمعه اهل سنت سراوان تاکید کردند: بر متصدیان امور لازم است که به خواسته های حق و مشروع مردم توجه کنند و پاسخ عملی داده شود ؛ با افزایش فقر و بیکاری و عدم توجه به معیشت ؛ معضلات و مشکلات عدیده در اولویات زندگی مردم بوجود آمده است.


مولانا سید عبدالصمد ساداتی در ادامه سخنان “عزم و اراده جدی و مسئولیت پذیری در کارها را مورد اشاره قرار دادند” و اظهار داشتند: دین اسلام نظامی است زیبا که در آن هیچ اشکالی و ایرادی وجود ندارد بلکه تمام عیب ها در وجود خود مسلمانان است چون در کارها و مسئولیت ها جدیت نیست و اهمیت داده نمی شود در چنین حالتی است که با غفلت و کم کاری وضع بدتر خواهد شد.

امام جمعه اهل سنت سراوان تصریح کردند: عمل به دستورات شریعت و تعهدات لازم در قبال مسئولیت ها در تحقق حقوق الهی و حقوق مردم وعده نصرت و یاری خداوند را در مشکلات به همراه دارد، قرآن به سمت پایداری و قدرت سوق می‌دهد؛ آنچه امروز لازم است اراده خیر وعزم راسخ در انجام کارها و مسئولیت‌ها است تا لطف و عنایت الله تعالی شامل حال قرار گیرد.

مولانا ساداتی با بیان اینکه  عزم و ثابت قدمی مسلمانان صدر اسلام را از هیچ تهدیدی باز نمی داشت و اراده آنان مستحکم و در عمل ثابت قدم بودند ، گفتند: جدیت و تلاش را باید از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و یارانش آموخت و آنها را الگو قرار داد ؛ قدرت ، ثروت و حاکمیت در زمانی که در راه صحیح و عدالت نباشد هرگز خداوند کمک نمی کند و هیچ ارزشی در دنیا ندارد ، حضرت علی رضی الله عنه می فرماید :”حکومت بندازه آب بینی ارزش ندارد مگر آنکه احیای حق مظلوم شود”.

مطالب مرتبط:

عامل تهدید مسجدی به بمب گذاری در انگلیس دستگیر شد

مصر رسما اعزام نیرو به سوریه را تکذیب کرد

ا

نماینده سابق سازمان ملل در افغانستان: برای به نتی

شمار تلفات حمله تروریستی لندن به 5 نفر و شمار افرا

حمله پلیس آلمان به چندین خانه و مسجد

ا

دکتر نورقلی پور : گلایه مطرح بر دولت در زمینه عدم

آغاز جنگ جدید نفتی عربستان علیه ایران و روسیه

رقیب اصلی اردوغان در انتخابات : «بیا و بگذار مثل م

پوشش نقاب یا برقه در اماکن عمومی در کبک کانادا غیر

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز