b_0_0_0_10_images_motahhari13.jpg

اساس نیوز: مدیر حوزه علمیه احناف خواف در دیدار با رئیس دادگستری و دادستان خواف، خواستار استفاده جوانان اهل سنت در امر قضا شد.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز، این دیدار که در دفتر مولانا مطهری و به مناسبت هفته قوه قضائیه انجام شد، مدیر حوزه علمیه احناف خواف ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله بهشتی و هفتاد و دو تن از یاران ایشان، شهدای هفتم تیر را افرادی مومن، با اخلاص و فداکار توصیف کرده و گفت: «ما هر چه داریم از ایثار و فداکاری های شهدا است. کار قضاوت، اقامه قسط و عدل است و احکام صادره باید بر مبنای عدالت باشد؛ از این رو حرف و حدیث‌ها و شایعات هم زیاد است و لذا قضات محترم باید خدای متعال را در هنگام صدور حکم مدنظر داشته و به مسائل حاشیه ای پیرامون توجه نشان ندهند».

وی افزود: «رعایت عدالت و برابری گرچه متوجه همه مسئولین اعم از سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و قضایی می ‌شود؛ اما چون سر و کار قاضی با جان و مال و آبروی انسانها است، مسئله عدل و قسط، بیشترمتوجه قضات می‌ گردد. بنابراین همین که خداوند مسئله‌ عدل را در آیات متعدد ذکر نموده، خود دلیلی بر اهمیت عدالت است».

 مدیر حوزه علمیه احناف خواف بیان داشت: «هر کس با توان و قدرتی که دارد نسبت به زیردستان خود مسئول است تا عدالت و برابری را برقرار نمایند، وگرنه روز قیامت در مقابل خدای متعال پاسخگو خواهد بود».

مولانا مطهری درچند توصیه‌ به قضات اظهار داشت: «با توجه به امر خطیر و بسیار مشکلی که قضات دارید، صبر و تحمل شما باید زیاد باشد. به گونه‌ای رفتار کنید که هم مجرمین و محکومین، ضمن شناسائی، به سزای اعمال خود رسیده و پرونده به نحو احسن مورد رسیدگی قرار گیرد. مسلما طولانی نشدن روند رسیدگی به پرونده‌ها باعث صرف هزینه های کمتر خواهد شد».

امام جمعه اهل سنت خواف با بیان اینکه برخی اوقات مشاهده می‌ شود شخص متخلف که جرمش هم ثابت شده در جامعه آزاد است یادآور شد: «آزاد بودن مجرمین باعث جری‌ شدن دیگران می‌ شود».

مولانا مطهری در مورد بکارگیری از جوانان اهل سنت در قوه قضائیه و دادگستری تاکید کرد: «با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری نسبت به رفع تبعیضات و بکارگیری اهل سنت، انتظار است درمجموعه شهرستان خواف که اکثریت آن اهل سنت هستند، جوانان متعهد و توانمند اهل سنت در سطوح مختلف دادگستری مورد استفاده قرار گیرند».

خبرنگار: طاهر جانی

مطالب مرتبط:

«حزب نهضت اسلامی تاجیکستان» منحل شد

هواپیماهای روسی از پایگاه همدان خارج شدند

امام جمعه پاوه : با حکمت، عقلانیت و ملاحظه اوضاع ب

تاملی بر برخی از حاشیه های نمازخانه پونک

بازگشایی درهای مساجد آلمان بر روی غیرمسلمانان

دشمن با اختلاف‌افکنی و ترویج فساد درصدد نابودی جام

خودسوزی همزمان 32 نفر در آفريقا

مسدود شدن کانال های غیرمجاز تلگرام در اندونزی

روسیه: فعالیت داعش در افغانستان در حال افزایش است

ب

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز