b_0_0_0_10_images_didarbamamostaghaderibe.jpg

اساس نیوز: امام‌جمعه پاوه در ديدار اعضای شورای تأمین، ریاست، قضات و کارمندان دادگستری، اعضای شوراهای حل اختلاف و سردفتران اسناد رسمی پاوه با ایشان؛ با بیان اینکه باور من این است که باید وضعیت مردم از هر نظر بررسی شود؛ گفتند: در سیره خلفای راشدین آمده است در سال ۱۷ هجری گرانی بود؛ حکمی صادر شد در آن سال قصاص و تعزیر به خاطر وضعیت خاص مردم تعطیل شد. چون مردم گرسنه و ندار بودند؛ امروز نیز وضعیت مملکت از هر حیث می‌طلبد با حکمت و عقلانیت و ملاحظۀ اوضاع با مردم برخورد کنیم.

به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ روز شنبه 02/04/97 اعضای شورای تأمین، ریاست، قضات و کارمندان دادگستری، اعضای شوراهای حل اختلاف و سردفتران اسناد رسمی پاوه به مناسبت هفته قوه قضاییه، با حاج ماموستا ملا قادر قادری دیدار کردند.

امام‌جمعه پاوه در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک هفته قوه قضائیه به قضات و مجموعه کارمندان دادگستری، یاد شهدای هفتم تیر را گرامی داشتند و گفتند: قرآن کریم می‌فرماید قصه‌های پیش از خود را برای نسل حاضر بیان کنید، قطعاً مؤثر است؛ پیامبر ما هم سرگذشت گذشتگان را برای نسلی که مخاطب ایشان بوده‌اند بیان فرموده است؛ زیرا در زندگی گذشتگان درس است.

وی در ادامه با بیان اینکه سال‌های ۵۸ و ۶۰ برای شهرستان ما و سال‌های ۵۹ و ۶۰ برای کل ایران سال‌های سختی بودند، به یادآوری حادثه تلخ شهادت دکتر بهشتی اشاره کردند و گفتند: صبح ٨تیرماه سال ۶۰ ماه در پاوه به‌اتفاق فرماندار وقت شهید کاظمی و جمعی دیگر به جهت شرکت در جلسه فرمانداران و ائمه جمعه استان کرمانشاه عازم هرسین بودیم، در پلیس‌راه هرسین متوجه شدیم که دکتر بهشتی به‌اتفاق جمعی از یاران مخلص نظام در دفتر حزب جمهوری اسلامی توسط منافقین به شهادت رسیده‌اند.

ایشان افزودند: به‌محض شنیدن خبر به استانداری کرمانشاه مراجعه و دیدیم در استانداری همه دارند گریه می‌کنند؛ حدود ساعت ۱۰ به پاوه برگشتیم، اما خبر نداشتیم علیه خود ما چه برنامه‌هایی تدارک دیده شده است.

ماموستا قادری سپس به سخنرانی خود در مسجد سابقی (میدان) اشاره کردند و گفتند: بعدازظهر روز ۸ تیر سال ۶۰ بنده در مسجد سابقی در حال سخنرانی بودم که نامه‌ای به دستم دادند مبنی بر اینکه حزب دموکرات در روستای قلعه گاه ۴۰ نفر از دوستان نظام را گروگان گرفته اند؛ صلاح خداوند این بود که ما قبل از عمل آن‌ها به پاوه رسیدیم بعداً نیز یکی‌یکی اسرا را آزاد کردند و جمعی را با خود به زندان سردشت بردند و بعد از ۲ سال آن زندان بمباران شد و نیروهای ما در آنجا نجات پیدا کردند.

وی گفتند: هدف از بیان این حادثه این بود تا نسل جوان ما بدانند تاریخ انقلاب همه‌اش سختی بوده  است و حال که به دست این دوستان رسیده باید به‌عنوان حافظان انقلاب و شهدا زحمات گذشتگان را فراموش نکنند.

ایشان جمهوری اسلام را اولین قربانی ترور دانستند و گفتند: حقیقتاً جمهوری اسلامی قبل از هر کشور دیگری مورد ظلم ترور قرار گرفت و رئیس شورای عالی قضایی، نمایندگان مجلس، رئیس دولت، وزرا و نخست‌وزیر ما همه و همه در فاصله چند ماه در سال ۶۰ مورد بی‌رحمی و ترور منافقین قرار گرفتند؛ پس جوانمردانه نیست ما را حامی تروریست معرفی کنند؛ زیرا ما قبل از همه مورد ظلم تروریست‌ها قرارگرفته‌ایم.

امام‌جمعه پاوه تمام اقوام ایرانی را همراه و دلسوز نظام دانستند و گفتند: ما ایرانی‌ها در زمان دفاعمان در دوران جنگ و در دوران ترورهای داخلی و نارسائی‌های اجتماعی در کنار هم بوده‌ایم؛ امروز نیز نباید غافل باشیم، زیرا دشمنان دارند برنامه‌های خاصی را برای مملکت ما طرح‌ریزی می‌کنند.

ایشان ضمن اشاره به بازی فوتبال ایران و اسپانیا یادآور شدند: بنده به فوتبال علاقه‌ای ندارم اما به‌عنوان یک ایرانی دلسوز نظام تا پاسی از شب بیدار مانده و به تماشای این بازی نشستم و خیلی دوست داشتم ایران برنده آن بازی شود؛ پس در همه ابعاد حتی در بازی فوتبال مردم ما علاقه دارند در میدان سربلند باشیم.

وی بازی ملی پوشان ایرانی را ستودند و اضافه کردند: پیام مقام معظم رهبری به بازیکنان فوتبال خیلی مناسب بود؛ زیرا جوانان ایرانی الحق مردانه بازی کردند.

ماموستا قادری در ادامه سخنان خود به همراهی مسئولان شهرستان با ایشان اشاره کردند و گفتند: بنده در طول ۳۹ سال امامت جمعه به‌اندازه این دوره با مسئولان شهرستان هماهنگ نبوده‌ام، اما واقعیت اینست در عمل مسئولان با بنده هماهنگ نیستند.

وی افزودند: بنده بارها گفته‌ام آقای فرماندار در رأس ادارات و ریاست دادگستری شهرستان خیلی دوستانه و با حکمت با بنده برخورد می‌کنند؛ ولی حقیقتاً خواست من خواست مردم است و خواسته‌ای شخصی نیست؛ لذا توقع و انتظار من این است به خواست مردم توجه شود.

امام‌جمعه پاوه با بیان اینکه باور من این است که باید وضعیت مردم از هر نظر بررسی شود؛ گفتند: در سیره خلفای راشدین آمده است در سال ۱۷ هجری گرانی بود؛ حکمی صادر شد در آن سال قصاص و تعزیر به خاطر وضعیت خاص مردم تعطیل شد. چون مردم گرسنه و ندار بودند؛ امروز نیز وضعیت مملکت از هر حیث می‌طلبد با حکمت و عقلانیت و ملاحظۀ اوضاع با مردم برخورد کنیم.

ایشان به دشمنی دشمنان ملت و نظام ایران اشاره کردند و گفتند: یکی از دراویش گنابادی جلوی چشمان مردم با اتوبوس چند نفر را زیر می‌گیرد و شهید می‌کند و خود نیز به عملش در دادگاه اعتراف می‌کند؛ اما شاهد بودیم دشمنان ما در دنیا طوری رفتار کردند که برای هیچ مُصلح اجتماعی این‌گونه دفاع نمی‌کنند؛ حتی دفتر آقای ترامپ نیز از این آقای قاتل دفاع کرد؛ پس مملکت ما کاهش کوه و کوهش کاه می‌شود باید خیلی هوشیار باشیم.

ماموستا قادری در پایان گفتند: ما در منطقه مرزی و حساسی قرارگرفته‌ و مکلف هستیم موقعیت ظاهری منطقه و شهر خود را حفظ کنیم؛ خطی در کار است که حریم‌شکنی می‌کند و حریم‌شکنی لاجرم می‌تواند از شهرهای کوچک شروع و به شهرهای بزرگ هم برسد؛ پس می‌طلبد که مردم ما آگاه و بصیر و هوشیار و مسئولین هم حکیم و دلسوز مردم باشند.

لازم به ذکر است قبل از سخنان ماموستا قادری؛ جناب آقای تاری وردی مطالبی در خصوص ۷ تیر و خدمات قوه قضائیه و دادگستری پاوه و شوراهای حل اختلاف بیان کردند.

در پایان این دیدار امام‌جمعه پاوه هدیه‌ای را به‌رسم یادبود به رئیس و کارکنان دادگستری تقدیم نمودند.

گفتنی است در ادامه برنامه های اولین روز از هفته قوه قضائیه؛ اعضای حاضر بر مزار شهدای قبرستان حاجی و یادمان شهدا حضور و با قرائت فاتحه از مقام شامخ این عزیزان تجلیل کردند.

مطالب مرتبط:

ماشین های زرهی ترکیه در مسیر الباب سوریه

فعالیت های شبکه کلمه باز هم متوقف شد!

کودکان یمنی خواستار توقف بمبارانها شدند

 

روسیه آماده جنگ با نیروهای ویژه آمریکا در سوریه

ترامپ ناوهای هواپیمابر آمریکا را افزایش می دهد

شرکت فرانسوی به پرداخت رشوه به داعش در خاورمیانه ا

چین برای افزایش کنترل دینی به کنفوسیوس متوسل شده ا

دستور رهبر کره شمالی به دانشمندان برای تقویت توان

وزارت خارجه آمریکا:پمپئو شخصا در نشست شورای امنیت

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات