b_0_0_0_10_images_98944141.jpg 

اساس نیوز: مدیر حوزه علمیه احناف خواف این هفته با حضور در مراسم نماز جمعه روستای مهرآباد از توابع شهرستان خواف به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز، مولانا مطهری در جمع مردم نمازگزار این روستا گفت: «ماه مبارک رمضان درس ‌های دارد و مسائلی به ما می ‌آموزد که باید در تمام طول سال به آنها عمل نمود. اولین درسی که می ‌توان از این ماه گرفت عشق به خدای متعال است؛ شخص مسلمان باید محب باریتعالی و رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم باشد».

سخنران مسجد جامع مهرآباد افزود: «وقتی بنده ای به خاطر عشق و احترام به فرامین الهی از خوردن و نوشیدن خوداری وررزیده و خاص برای جلب رضایت پروردگارش روزه بگیرد، به پاداش مستقیمی از سوی خدای متعال می رسد. پس همانطور که در ماه مبارک رمضان عاشق الله هستید، درغیر رمضان و درتمام طول سال نیز می بایست همینطور باشید».

مولانا مطهری ادامه داد: «درس دیگری که ماه مبارک رمضان به ما می‌ دهد، زاری و تضرع به درگاه خدای متعال است. همانطور که مردم در ماه رمضان برای گناهان و خطاهای خود گریه و زاری می ‌کنند تا بخشوده شوند، درماه‌های دیگر هم باید این ‌چنین باشند و درهنگام بروز مشکلات به درگاه پروردگار دعا، زاری و تضرع نمایند».

مدیرحوزه علمیه احناف خواف، وحدت و اخوت از دیگر درس های ماه ضیافت الله دانست و عنوان نمود: «وحدت مسلمین در ماه رمضان، با هماهنگی در افطار و سحر و برگزاری نماز عید تمرین می ‌شود که می بایست در تمام طول سال به آن عمل گردد».

این عالم اهل سنت تصریح کرد: «علما در زمینه اخوت و وحدت در رأس قرار دارند و باید در بین خود وحدت قوی و مستحکمی داشته باشند. هرچه وحدت و هماهنگی در بین علما بیشتر باشد، پیروی مردم از آنها بیشتر خواهد بود؛ زیرا مسئولیت علما بسیار سنگین و سخت است و باید مواظب باشند».

مولانا مطهری اظهار داشت: «دوری از گناه، از دیگر درس‌ های مهم این ماه است. همانطور که در ماه رمضان و ایام روزه داری دست از گناه کشیده و آن را ترک می کنید؛ باید این تمرین را در دیگر ایام سال عملی نمایید. همه ما باید نسبت دروس ماه مبارک رمضان عامل بوده و این عمل را فقط به همین ماه اختصاص نداده و برای تمام عمر در نظر بگیریم تا بدین گونه سعادت دنیا و آخرت نصیب مان گردد».

خبرنگار: طاهر جانی

مطالب مرتبط:

انتخابات حساس هلند امروز برگزار می‌شود/ رقابت نزدی

«بز زابیوکا» نتیجه جام جهانی 2018 را پیش بینی می ک

'نقشه فرار یکی از متهمان اقتصادی ایران از اوین ناک

اعلام موضع سرکرده داعش درباره کودتای ترکیه

فعالیتهای اخوان المسلمین در کشورهای غربی/تعدیل برا

 

العبادی: ترکیه نیروهای خود را خارج کند

رئیس نهضت اهل سنت پاکستان: آمریکا در ناامنی‌ها و ن

مرمت بزرگ‌ترین مسجد رسی جهان در مالی + عکس

نور سلطان نظربایف پس از سه دهه از قدرت کناره گیری

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز