b_0_0_0_10_images_IMG_0326.jpg

اساس نیوز ؛ مولانا سید عبدالصمد ساداتی با اشاره به جایگاه و خدمات یاران پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم و مورد احترام بودن آنان در میان بیش از یک میلیارد مسلمان ؛ سخنان هتاکانه و ناسزاگویی ها نسبت به مقدسات را در تضاد با اخلاق اسلامی، از جهالت و باورهای غلط بیان کردند.


ایشان در خطبه های نماز جمعه سراوان (۱۸ خردادماه ۱۳۹۷) اظهار داشتند: محبت و ارادت به صحابه پیامبر رضی الله عنهم اجمعین و احترام گذاشتن به تک تک یاران پیامبر اسلام که با جان و مال یاری نمودند مورد اتفاق اهلسنت جهان و بیش از یک میلیارد مسلمان است.

خطیب جمعه اهل سنت سراوان تصریح کردند: صحابه تربیت یافته مکتب نبوی ، یار و همراه برترین پیامبران و خاتم رسل بودند و نیز مسئولیت عظیم اجراء برنامه های پیامبر، نشر دین مبین اسلام و رساندن رسالت را به جهانیان بر عهده داشتند که الله متعال آنان را بر این کار برگزید و رضایت خود را از آنان اعلام کرد.

مولانا ساداتی خاطرنشان ساختند: از آنجا که یاران رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم مسئولیت حفاظت دین و نشر آن را عهده دار بودند و بدون کاستی و سالم برای عالم انسانیت رساندند حال اگر کسی در مورد صلاحیت و صداقت صحابه  اظهار شک و شبهه کند و به آنان توهین روا دارد بلا تردید چنین فردی در حقانیت اسلام و قرآن کریم شک دارد و منابع شرعی و مصادر را که توسط صحابه به دست ما رسیده را مورد طعن و شک قرار داده است.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم سراوان بیان کردند: سخنان هتاکانه و ناسزاگویی ها نسبت به مقدسات ، مذاهب و اقوام ، صحابه و آل و اهلبیت رسول الله در تضاد با اخلاق اسلامی و از جهالت و باورهای غلط است که در رسانه ها نباید جایگاهی داشته باشد.

ایشان افزودند:  اصحاب رسانه و قلم در جهت ایجاد فضای اخوت و برادری و وحدت ملی باید عمل کنند ، رسانه های ملی متعلق به تمام ایرانیان از اقوام و مذاهب هستند .

مولانا ساداتی تاکید کردند: اعمال قانون بازدارنده و برخورد با هر گونه اهانت به مقدسات برای جلوگیری از تکرار این مسائل در جهت حفظ وحدت اسلامی و انسجام ملی لازمی است.

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در بخشی از سخنان با اشاره اهمیت امنیت و مواردی از نا امنی ها گفتند: استفاده از نعمتهای الهی و فعالیت برای رفع نیاز و مایحتاج زندگی در سایه امنیت امکانپذیر است ، رسول الله صلی الله علیه وسلم سه چیز امنیت در خانه و شهر ، تندرستی و حیات و کار و معیشت را از امور مهم برشمردند.

ایشان خاطرنشان ساختند: آحاد جامعه در جلوگیری از اتفاقات و انحرافات مسئولند که با روش نیک و انسانی از اعمال ناپسند و مجرمانه که فساد و غضب الهی را به دنبال دارد جلوگیری نمایند و این یک وظیفه دینی و انسانی است.

امام جمعه اهل سنت سراوان با مذموم دانستن قتل و آدم ربایی تصریح کردند: در قوانین اسلامی به حیات انسان اهمیت داده شده و با هیچ چیز قابل مقایسه نیست تا جایی که جرم قتل و آدم ربایی در ردیف گناهان بزرگ شرک و کفر و کشتن یک انسان به منزله کشتن تمام انسانها ذکر شده است.

مولانا ساداتی افزودند: در حکومت اسلامی اجرای  احکام کیفری و جزایی بدون هیچ گونه تفاوت و تبعیض و با قاطعیت نقش بسزایی در ایجاد نظم و امنیت و جلوگیری از نا امنی دارند.

ایشان در سخنانی با اشاره به روز جهانی قدس گفتند: بیت المقدس در اعتقاد مسلمانان مساله ای مهم و با اهمیت است و لازمه آزادی قدس از صهیونیستهای غاصب و رسیدن به این هدف اتحاد کشورهای اسلامی و اراده حاکمان مسلمان است.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم سراوان روز جهانی قدس را ندای حق طلبی در مقابل اشغالگران است و نامگذاری آن را ابتکار و یادگاری از امام راحل عنوان کردند.

مولانا ساداتی در بخش نخست سخنان با بیان اینکه سراسر ماه مبارک رمضان خیر و برکت است ، بر عبادت مضاعف و توبه الی الله و بازنگری پرونده اعمال خود در ایام پایانی ماه مبارک رمضان که شب قدر در آن واقع است تاکید کردند.


مطالب مرتبط:

مفتی عبدالاحد حنفی:مشکلات دنیای اسلام از ضعف ایمان

رهبر حزب کارگر انگلیس : لندن باید کشور فلسطین را ب

تبریک عجیب عید فطر !

اعلام آمادگی آمریکا برای جنگ طولانی مدت در سوریه

رد یک شایعه توسط ریاست حوزه علمیه احناف خواف

مسلمانان! جلوی پخش فیلم محمد را بگیرید

انتفاضه قدس .. 24 شهید و 1300 زخمی

نماز جمعه اول رجب و یا همان نماز رغائب در فقه اهل

داعش از قمار-آنلاین کسب درآمد می کند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات