b_0_0_0_10_images_IMG_0326.jpg

اساس نیوز ؛ مولانا سید عبدالصمد ساداتی با اشاره به جایگاه و خدمات یاران پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم و مورد احترام بودن آنان در میان بیش از یک میلیارد مسلمان ؛ سخنان هتاکانه و ناسزاگویی ها نسبت به مقدسات را در تضاد با اخلاق اسلامی، از جهالت و باورهای غلط بیان کردند.


ایشان در خطبه های نماز جمعه سراوان (۱۸ خردادماه ۱۳۹۷) اظهار داشتند: محبت و ارادت به صحابه پیامبر رضی الله عنهم اجمعین و احترام گذاشتن به تک تک یاران پیامبر اسلام که با جان و مال یاری نمودند مورد اتفاق اهلسنت جهان و بیش از یک میلیارد مسلمان است.

خطیب جمعه اهل سنت سراوان تصریح کردند: صحابه تربیت یافته مکتب نبوی ، یار و همراه برترین پیامبران و خاتم رسل بودند و نیز مسئولیت عظیم اجراء برنامه های پیامبر، نشر دین مبین اسلام و رساندن رسالت را به جهانیان بر عهده داشتند که الله متعال آنان را بر این کار برگزید و رضایت خود را از آنان اعلام کرد.

مولانا ساداتی خاطرنشان ساختند: از آنجا که یاران رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم مسئولیت حفاظت دین و نشر آن را عهده دار بودند و بدون کاستی و سالم برای عالم انسانیت رساندند حال اگر کسی در مورد صلاحیت و صداقت صحابه  اظهار شک و شبهه کند و به آنان توهین روا دارد بلا تردید چنین فردی در حقانیت اسلام و قرآن کریم شک دارد و منابع شرعی و مصادر را که توسط صحابه به دست ما رسیده را مورد طعن و شک قرار داده است.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم سراوان بیان کردند: سخنان هتاکانه و ناسزاگویی ها نسبت به مقدسات ، مذاهب و اقوام ، صحابه و آل و اهلبیت رسول الله در تضاد با اخلاق اسلامی و از جهالت و باورهای غلط است که در رسانه ها نباید جایگاهی داشته باشد.

ایشان افزودند:  اصحاب رسانه و قلم در جهت ایجاد فضای اخوت و برادری و وحدت ملی باید عمل کنند ، رسانه های ملی متعلق به تمام ایرانیان از اقوام و مذاهب هستند .

مولانا ساداتی تاکید کردند: اعمال قانون بازدارنده و برخورد با هر گونه اهانت به مقدسات برای جلوگیری از تکرار این مسائل در جهت حفظ وحدت اسلامی و انسجام ملی لازمی است.

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در بخشی از سخنان با اشاره اهمیت امنیت و مواردی از نا امنی ها گفتند: استفاده از نعمتهای الهی و فعالیت برای رفع نیاز و مایحتاج زندگی در سایه امنیت امکانپذیر است ، رسول الله صلی الله علیه وسلم سه چیز امنیت در خانه و شهر ، تندرستی و حیات و کار و معیشت را از امور مهم برشمردند.

ایشان خاطرنشان ساختند: آحاد جامعه در جلوگیری از اتفاقات و انحرافات مسئولند که با روش نیک و انسانی از اعمال ناپسند و مجرمانه که فساد و غضب الهی را به دنبال دارد جلوگیری نمایند و این یک وظیفه دینی و انسانی است.

امام جمعه اهل سنت سراوان با مذموم دانستن قتل و آدم ربایی تصریح کردند: در قوانین اسلامی به حیات انسان اهمیت داده شده و با هیچ چیز قابل مقایسه نیست تا جایی که جرم قتل و آدم ربایی در ردیف گناهان بزرگ شرک و کفر و کشتن یک انسان به منزله کشتن تمام انسانها ذکر شده است.

مولانا ساداتی افزودند: در حکومت اسلامی اجرای  احکام کیفری و جزایی بدون هیچ گونه تفاوت و تبعیض و با قاطعیت نقش بسزایی در ایجاد نظم و امنیت و جلوگیری از نا امنی دارند.

ایشان در سخنانی با اشاره به روز جهانی قدس گفتند: بیت المقدس در اعتقاد مسلمانان مساله ای مهم و با اهمیت است و لازمه آزادی قدس از صهیونیستهای غاصب و رسیدن به این هدف اتحاد کشورهای اسلامی و اراده حاکمان مسلمان است.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم سراوان روز جهانی قدس را ندای حق طلبی در مقابل اشغالگران است و نامگذاری آن را ابتکار و یادگاری از امام راحل عنوان کردند.

مولانا ساداتی در بخش نخست سخنان با بیان اینکه سراسر ماه مبارک رمضان خیر و برکت است ، بر عبادت مضاعف و توبه الی الله و بازنگری پرونده اعمال خود در ایام پایانی ماه مبارک رمضان که شب قدر در آن واقع است تاکید کردند.


مطالب مرتبط:

داعش در یک ویدئوی تازه ایران را تهدید کرد

استعفای مشاور ویژه ترامپ در زمینه مبارزه با تروریس

طرح مدارس «سن دیگو» در کالیفرنیا برای مقابله با اس

مدیرکل کتابخانه های کردستان:تزریق کتب کوردی و اهل

حضور قلب در نماز

 

وحشت مسلمانان آمریکا از مواضع ضد اسلامی ترامپ

فرمانده سابق طالبان: از 3سال قبل با روسیه و چین ار

ا

عملیات های تروریستی و عوامل پشت پرده آنها

مولانا عبدالحمید در جمع مردم نیکشهر: مولانا کوهی

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز