b_0_0_0_10_images_IMG205180512WA0008660x330.jpg

به گزارش اساس نیوز به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی الخلیل آنلاین، شیخ القرآن مولانا محمد عثمان در خطبه های نماز جمعه این هفته (۱۸ خرداد ۹۷ -۲۳ رمضان ۱۴۳۹) مسجد جامع الخلیل خاش فرمودند:

امروز روزی نیست که مسلمانان کشورهای اسلامی علیه یکدیگر شعار بدهند. امروز زمانی است که تمام کشورهای اسلامی عرب و عجم و همه در مقابل این صهیونیست متحد شوند و اختلافات فکری و سلیقه ای و سیاسی را کنار بگذارند و بر آرمان های بزرگ اسلام که قرآن و محمد رسول الله و حرمین و مسجد بیت المقدس است بر این مشترکات و مسائل کلی اهتمام و توجه کنند.

مولانا محمد عثمان در ادامه افزود: امروز صلاح نیست که یک کشور اسلامی علیه کشور دیگری شعار دهد و یا مسائلی را مطرح کند اگر مسائل و اختلافات دارند در درون بحث های خود را حل کنند اما درباره مسئله فلسطین و آزادی بیت المقدس و حفظ حرمین شریفین همه امت اسلام باید یکپارچه و یک سوء عمل کنند.

مدیر مدرسه علوم دینی مدینه العلوم خاش در ادامه اظهار نمود: باید دعا کرد و فکر نمود و کاش این غیرت و ایمان در سران کشورهای اسلامی وجود می داشت روزی که آمریکا اعلام می کند من سفارت خود را به بیت المقدس منتقل می کنم تمام سران کشورهای اسلامی آمریکا را تحریم می کردند و اعلان جهاد می دادند.

 آنگاه بیت المقدس فتح می شد اما وقتی دست آنها به دست آمریکاست و نفت کشورهای اسلامی را آمریکا می برد و با اسرائیل پشت سر رفاقت دارند انتظار داریم که بیت المقدس به همین سادگی آزاد شود؟

استاد برجسته تفسیر تشریح کرد: بنی اسرائیلی را وقتی موسی کلیم الله فرمود : بیاید برای آزادی بیت المقدس وقتی چون و چرا و عقب کشیدند خداوند فرمود: تا ۴۰ سال شما را محروم می کنم و تا ۴۰ سال نمی توانید صاحب عزت شوید و بیت المقدس را فتح کنید. آنگاه آنان از بین رفتند و نسل های بعدی آمدند و بیت المقدس را فتح کردند.

شیخ القرآن مولانا محمد عثمان در ادامه سخنان خود تاکید نمود: سران کشورهای اسلامی تا توبه نکنند و متحد نشوند و شعار واحد را بلند نکنند و اعلان جهاد ندهند موفق نمی شوند همانطور که فاروق اعظم در زمان خود بیت المقدس را فتح نمود و همچنین صلاح الدین ایوبی فاتح گشت.

لذا باید آن عقیده و ایمان در امت پیدا شود تا بیت المقدس آزاد شود. تنها در خیابان شعار دادن و فکری دیگری نداشته باشیم بیت المقدس آزاد نمی شود و دشمنان به ما می خندند.

ایشان تصریج کردند: امروز که امت اسلام اینهمه قدرت را دارد و کشورهای اسلام به بمب اتم و امکانات اتمی و لشکر های نظامی و ارتش مجهز هستند در مقابل صهیونیست و آمریکا بایستند و فقط کافیست که تحریم کنند و اعلان جهاد عمومی شود.

وی افزود: همه رهبران اسلامی اعلان جهاد کنند ملت ها خود تصمیم می گیرند. اما وقتی سران کشورهای اسلامی مسلمانان را محاصره کردند و اجازه نمی دهند تا کاری کنند از کجا بیت المقدس فتح می شود؟

مولانا محمد عثمان در بخش دیگر سخنان خود به برگزاری نماز عید فطر اشاره نمود و فرمود: برنامه عید همین است که رمضان اگر ۲۹ روزی باشد روز جمعه عید می باشد و ساعت ۹ صبح اقامه نماز عید است و مردم بخاطر گرم بودن هوا صبح زود بیایند  به مصلی بزرگ شهر و اجتماع و تجمع کنند چراکه در آن رحمت و برکت است و دعا به درگاه الله متعال بهتر اجابت می شود وقتی که جمع بیشتری از الله سوال و درخواست کنند.

مردم خاش و حومه با حضور گسترده در ختم شب ۲۹ الخلیل شرکت کنند

مولانا محمد عثمان با اشاره به ختم قرآن مسجد جامع الخلیل تاکید نمود: ان شاءالله امسال برنامه ختم تراویح مسجد الخلیل را به دلیل پیشنهاد های مردم و علما از شب ۲۷ به شب ۲۹ رمضان تغییر داده ایم و این چندین خوبی دارد که با رمضان یک خداحافظی خاصی در این مسجد بزرگ شهر داشته باشیم و تمام روستایی ها و شهری ها بیایند و حضور داشته باشند. لذا آخرین توبه و خداحافظی را در این شب از الله تعالی بکنیم.

بنابراین شب ۲۹ رمضان مردم با یک آمادگی کامل بیایند و هر نفر اعم از خواهر و برادر۱۰۰ هزار تومان با خود داشته باشند تا بدهی های مسجد را بتوانیم پرداخت کنیم.

وی افزود: صدقه فطر را قبل از رفتن به مصلی ادا کنید و صدفه فطر تنها پنج هزار تومان نیست بلکه آنهایی که دارا هستند نفری بیست هزار تومان بدهند. صدقه فطر را برای تندرستی و سلامتی و حفاظت خود و فرزندان و خانواده پرداخت کنید.

مسئولین فکری برای مشکل آب شهر خاش و حوزه بردارند

مولانا محمد عثمان در بخش پایانی سخنان خود به موضوع مشکل آب شهرستان خاش اشاره نمود و تاکید داشت: آب شرب منطقه حوزه از یکسال است که قطع است و برای استحمام روز جمعه با کمبود آب مواجه هستیم و واقعا اداره آب فکری بردارد.

ایشان گفتند: تمام شهر با کمبودی آب روبرو هستند اما منطقه هواشناسی و حوزه اصلا آب در تمام روز نیست.

وی در ادامه به مسئولین متذکر شد: مسئولین به مشکل مردم رسیدگی کنند و هر روز داد و فریاد شایسته نیست وقتی خبر شدند مشکل هست باید چاره جویی کنند.

مولانا محمد عثمان افزود: خاش در میان دریاها وجود دارد ،روتک دریای آب ، سمسور دریای آب و کارواندر دریای آب دارد اما خاش در میان این همه آب ها با کمبودی آب روبرو است و این جای سوال است؟ هرچند فاصله هر کدام از این مناطق به خاش کمتر از ۱۰۰ کیلیومتر بیش نیست.

وی در پایان یادآور شد: زندگی با آب است برای عبادت ، طهارت و نظافت همیشه لازم است باید هر ساعت که شیر آب باز شود  آب باشد.

مولانا محمد عثمان در آخر اظهار کرد: این کشور به تمام دنیا سرمایه گذاری می کند اما یک شهر کوچک را نمی تواند آب دهد؟ سرمایه کشور به همه کشورها می رود و به همه کمک می کند اما آب کشور مشکلش حل نمی شود؟ میلیاردها دلار از مرزها خارج می شود اما ما از تشنگی و  با کمبود آب حیران هستیم. لذا مسئولین درد مردم و مشکل مردم را احساس کنند و فکری بردارند و فریاد ملت را بشنوند.

مطالب مرتبط:

عربستان شروط مشخص ایران را برای حج پذیرفت

44 هواپیمای خالی برای بازگرداندن گردشگران از مصر

توهین بازیکنان عربستانی به سانحه سقوط هواپیما در ا

افزایش یهودستیزی در اروپا؛ راستهای افراطی مقصرند ی

6 ماه دیگر بساط داعش از شمال سوریه و عراق برچیده م

ا

فرمانده و رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان معرفی شدند

ا

انتقاد فراکسیون اهل سنت مجلس از عدم تحقق وعده های

افزایش تعداد اتباع چینی و آسیای مرکزی در میان جنگج

پیشروی ترکیه به سمت منبج؛احتمال درگیری ارتش سوریه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز