b_0_0_0_10_images_photo_20180608_132716.jpg

اساس نیوز: خطیب جمعه اهل سنت شهرستان تایباد با تاکید بر اهمیت دعا، شرایط قبولی دعا را بیان نمود.

به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مسجد جامع اهل سنت تایباد, خطیب جمعه اهل سنت شهرستان تایباد در بخش اول خطبه های آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، با اشاره به اینکه شب های باقی مانده ماه مبارک رمضان، شب های فوران رحمت الهی است، اظهار داشتند: در این شب های ملائکه الهی با فرماندهی روح، جبرئیل امین به زمین نازل می شوند تا به همه خبر دهند، این شب ها رحمت خدا برای همه است، فرقی نمی کند که شما که هستید و چه کردید تا کنون، شما کافی است در این شب ها، توبه کنید و به درگاه خدا برگردید. تمام ثروت دنیا به اندازه یک ساعت این شب ها ارزش ندارد. خداوند ندا می دهد: زمانی که بندگان من مرا سوال کنند، من نزدیک هستم، اجابت می کنم دعای دعا کننده را، پس آنها هم‌باید اجابت کنند مرا و ایمان بیاورند به من، تا اینکه راهنمایی شوند.
این چنین ذاتی مهربان و بخشنده ای که ما به بعنوان پروردگار داریم، چرا از او نخواهیم که مارا ببخشد، پدران و مادران مارا ببخشد، آتشی که بجان جهان اسلام افتاده است برطرف کند. این شب ها شبهای دعا است، پس از دعا غافل نشید.
مولانا توکلی با بیان اینکه دعا عبادت است افزودند: خداوند می فرمایند: آنانی که تکبر کردند از عبادت من، زود است که خوار و ذلیل داخل آتش روند. بسیاری از مفسرین عبادت در این آیه را دعا تفسیر کردند، این هشداری برای ماست به عنوان بندگان تا مراقبت بیشتری کنیم.امروز بسیاری از مسلمان نماها هستند که اسم خدا را یدک بکشند تا عوام فریبی کنند. اگر شما خدا را قبول دارید، چرا هر روز یک مسئله برای مردم می سازید، هر روز رنگ عوض می کنید، به دنبال وسیله هستید.
بزرگان دین ما و عرفای واقعی در میان خروارها مشکلات، دست به پیش انسان دراز نمی کردند، بلکه در نیمه شب ها در خلوت دست به دعا برمی داشتند و به خدا متوسل می شدند. ما زمانی می توانیم ادعا کنیم که خدا را قبول داریم باید چند مورد را عمل کنیم، عمل‌کنیم تا دعا های ما بی رنگ نباشد و مورد قبول درگاه خداوند واقع شود.
استاد حدیث حوزه علمیه احناف تایباد، اظهار داشتند: ابراهیم ادهم در بازار بصره قدم‌می زد، مردم دور اورا گرفتند و گفتند: خداوند در قرآن خود گفته است مرا بخوانید تا اجابت کنم، چرا دعاهای ما قبول نمی شود؟
ابراهیم ادهم فرمود: ای ساکنین بصره، در ده چیز دل های شما مرده است، چگونه دعای شما قبول شود؟ اول شما پروردگار را شناختید، اما حق خدا را نمی دهید. ( حق خدا ادای عبادت ها و پیروی از دستورات خداوند است، نماز و روزه انجام می دهید، اما بی روح. زکات را غرامت حساب می کنید نه حق خدا، حج‌رفتن از روی اکراه می روید) دوم قرآن را می خوانید، اما عمل به قرآن نمی کنید، ( امروز فقط روخوانی قرآن را انجام می دهیم، اما عملی به دستورات قرآن نمی کنیم)، سوم شما ادعا می کنید که دشمنی با شیطان دارید، اما در اصل ازو اطاعت می کنید.
ایشان با بیان چهارم عامل عدم قبولی دعا از قول ابراهیم ادهم بیان داشتند: شما می گویید که ما امت محمد ص هستیم، اما عمل به سنت رسول الله ص نمی کنید (زمانی که یاران پیامبر ص عمل به سنت ایشان می کردند، دنیا را تغییر دادند. اگر به سنت پیامبر عمل شود، رحمت های خدا سرازیر می شود)، پنجم ادعا می کنید که بهشت را می طلبیم، اما عمل برای آن نمی کنید، ششم ادعا می کنید که از آتش جهنم نجات پیدا می کنیم، اما خود را به آتش می اندازید، هفتم می دانید که مرگ حق است، اما آمادگی برای رفتن از دنیا ندارید، هشتم مشغول به عیب های برادران خود هستید، اما عیب خود را نمی بینید، نهم مردگان خود را دفن می کنید، اما فراموش دارید از مرگ خود.
مولانا توکلی در بخش دوم خطبه های این هفته نماز جمعه با بیان اینکه روز قدس، روز حمایت از فلسطین است، افزودند: پیر و جوان فلسطین را می کشند و در حال حذف فلسطین از روی نقشه جهان هستند، اسرائیل دشمن ثابت مسلمانان است و حمایت ما از مردم مظلوم فلسطین لازم و با اهمیت است. خداراشکر امروز مردم تایباد در حمایت از فلسطین و راهپیمایی روز جهانی قدس استقبال پر شوری داشتند و ان شالله بزودی، شاهد نابودی اسرائیل باشیم.
خطیب جمعه اهل سنت شهرستان تایباد به موضوع صدقه فطر اشاره و افزودند: صدقه فطر شکرانه ایست بر یک ماه عبادت در ماه رمضان، امسال این صدقه ۵ هزار تومان است که از طلوع صبح صادق روز عید واجب می شود. البته اگر زودتر بپردازید هم ادا می شود.

مطالب مرتبط:

امام جمعه اهل سنت صادقیه تهران : وجود انسان عرصه ت

جنجال کشف حجاب در ریاض(عربستان)

ا

پاسخ خون های ریخته شده را کی می دهد برادر ؟

 

ماجرای یک یهودی ساکن استانبول

حکم بازداشت نتانياهو و چند افسر ارتش اسرائیل توسط

شعار انتخاباتی «خدایا کمک کن» در اتریش جنجالی شد

چاپ اولین کتاب حجاب در روسیه

بازداشت 246 مظنون به همکاری با داعش در موصل

هشدار عراق نسبت به سرایت خطر داعش به دیگر کشورها

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز