b_0_0_0_10_images_rtgeyrty.jpg

اساس نیوز: امام جمعه اهل سنت بندرترکمن، یهود را بزرگترین دشمن دین اسلام دانست.


به گزارش خبرنگار اساس نیوز، عبدالرحمان آخوند کر در اجتماع نماز گزاران مسجد جامع اهل سنت این شهر گفت: «تاریخ نشان می دهد که اسرائیل جنایتکار طی سالیان متمادی چه ظلم ها و ستم هایی را بر ملت مظلوم فلسطین روا داشته است. اسناد موجود ثابت می کنند که درگذشته، تنها هفت درصد از خاک فلسطین متعلق به یهودیان بود؛ اما اکنون نود و هفت درصد از خاک این کشور در چنگ اشغالگران جنایت کاران اسرائیلی قرار دارد».صهیونیست هابا بیان یک دروغ بزرگ چنین وانمود می کنند که خود فلسطینی ها زمین های شان را فروخته و ترک دیار کرده اند.در حالی که در عالم واقع به خوبی می دانیم که فلسطینی ها به زور از خانه و کاشانه خودشان بیرون رانده شده و آواره سایر کشورها شده اند.

امام جمعه بندرترکمن از اظهار داشت: «جنایت کاران صهیونیستی نود درصد از خاک فلسطین را با زور از دست مسلمانان این کشور درآورده و وحشیانه ترین جنایت ها را به این ملت مظلوم و ستم دیده روا می دارند. قرآن کریم در آیات نورانی خود و پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم بارها بر دشمنی یهود بااسلام تاکید کرده است، لیکن دنیای اسلام هنوز از خواب غفلت بیدار نشده است».

آخوند کر ادامه داد: «درپشت پرده تمامی جنایت هایی که امروزه برعلیه امت اسلامی بکار گرفته می شود، صهیونیست های غاصب و آمریکای جنایتکار نقش دارند. با توجه به رویدادهای اخیر من جمله انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس، راهپیمایی روز قدس، امسال نسبت به سال های گذشته از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد. همانطور که می دانیم قدس شریف در قلب و دل همه مسلمین جهان جای دارد. پس باید دربرابر جسارتی که آمریکاها به خرج می دهند و جنایت هایی که دولت غاصب اسرائیل این روزها دست به آنها می زند، اقدام به واکنش کرده و با شکوه هرچه تمام تر در راهپیمایی روز قدس شرکت کنیم».

وی دربخش دوم سخنان خود به مسئله اهمیت حیا در دین اسلام پرداخت وعنوان نمود: « در اسلام به مسئله حیا تاکید فراونی شده است. نبی مکرم اسلام بزرگترین الگوی حیات بشریت است که قرآن کریم نیز به آن اشاره می کند. در هر یک از ادیان الهی الگوی پسندیده ای دارند و الگوی دین مبین اسلام نیز حیا می باشد. امروز پیروان امت های دروغین به دلیل اینکه بویی از اسلام نبرده اند در اجتماع و انظار، هرسخن نابجایی را بر زبان می رانند. داشتن حیا نشانه ایمان کامل در فرد مسلمان است».

این عالم اهل سنت افزود: «علمای اسلام حقیقت حیا را در بازداشتن انسان از انجام کارهای بد و ناشایست می دانند. نبی مکرم اسلام، حیا را یکی از بخش های ایمان در شخص می شمارد. قدر مسلم کسانی که حیا ندارند،هر سخنی را به زبان رانده  و هر کاری که دلشان بخواهد انجام می دهند. انسان بی حیا ممکن است در مقابل دوربین های ضبط کننده، حیا به خرج دهد؛ اما دربرابرخدای متعال حیا نمی کند. این گونه اشخاص معمولا در محیط های خلوت دست به بد و غیراخلاقی می زنند».

آخوند کر متذکر شد: «متاسفانه یکی از کج رفتاری ها در جوامع اسلامی، علاقه شدید به غیبت و بستن تهمت نسبت به سایرین است که به فراوانی انجام می شود. غالبا وقتی ازسوی دیگران اشتباهی  رخ می دهد در بوق و کرنا دمیده و به فوریت شرح واقعه را به گوش دیگران می رسانیم، حال آنکه خدای متعال برای حفظ آبروی دیگران، اعمال بد آنها را می پوشاند تا زندگی شان به خطر نیفتد. باید بدانیم که بکار بردن الفاظ بد و رکیک باعث می شود فرزندان ما نیز الگو برداری کرده و در رفتارهایشان بکار ببندند».

امام جمعه اهل سنت بندرترکمن تصریح کرد: «حس شنوایی یکی از نعمت های ارزشمندی است که باید مراقب باشیم تا ازآن برای شنیدن غیبت، تهمت و سخنان نابجا استفاده نکنیم. اعضای بدن انسان نعمت هایی هستند که در روز قیامت از ما درباره آنها سوال خواهد شد. در عصر کنونی انجام برخی گناهان در جوامع اسلامی به صورت یک عادت در آمده است. بانوان باید از انجام آرایش پرهیز کرده و ظاهر خود را از نگاه نامحرم پنهان نمایند. برای تربیت اسلامی فرزندان دلسوزی لازم است و اگر اینطور نباشد باعث تباهی شان در دنیا و آخرت خواهیم شد».

آخوند کر با تاکید بر ضرورت خودداری از فساد مالی درجامعه گفت: «روی آوردن به رشوه از جمله کارهای ناپسندی است که باید از آن پرهیز نمود. رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم جایگاه رشوه دهنده و رشوه گیرنده را درآتش جهنم توصیف کرده است. همچنین اشخاصی که در تجارت و معاملات ازمسیر راست خارج شده و اجناس شان را با توسل به حیله و نیرنگ به فروش می رسانند، مسلما از خدای متعال ترس به دل راه نمی دهند و جزو انسان های نادم و پشیمان خواهند بود».

خبرنگار: طاهر جانی

مطالب مرتبط:

ژاپن با رونق بازار حلال رکورد می‌زند

آغاز دوره ترجمه و تفسیر قرآن در دارالعلوم اهل سنت

آخوند قربان پور: اقدامات گروههای تکفیری با رویه و

 

افتتاح بزرگترین مسجد ویتنام

بیانیه وزارت خارجه آمریکا درباره تحولات شورای همکا

بروکسل توقف مذاکرت عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را

خواننده عربستانی به‌دلیل رقص «داب» بازداشت شد

هشدار سازمان ملل درباره شرایط وحشتناک یمن

پایگاه هوایی "الشریعات" در آینده نزدیک بازسازی می

ب

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز