b_0_0_0_10_images_654656412.jpg

اساس نیوز: امام جمعه اهل سنت بندرترکمن بر استفاده مناسب جوانان از امکانات فضای مجازی در جهت پیشرفت های علمی و معنوی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار سایت اساس نیوز، استاد الحاج قربان محمد آخوند که در جمع نمازگزاران مسجد جامع قباء بندرترکمن صحبت می کرد گفت: کار بر روی فرهنگ استفاده مناسب از مطالب فضای مجازی مسلما باعث پیشرفت های علمی و معنوی جوانان ما خواهد شد و بسیاری از دانش اندوختگان مطالب مورد نیاز خودشان را از طریق این فضا جستجو می کنند».

مدیر حوزه علمیه اعظمیه بندرترکمن با توجه به رشد علاقمندی اقشار جوان به مسائل و موضوعات دینی اظهار داشت: «انجام فعالیت های دینی شامل برگزاری جلسات تفسیر، فقه و احکام در مساجد، باعث استقبال علاقمندان سنین مختلف از این جلسات شده است. از سوی دیگر، سایت ها و کانال های متعددی نیز پیوسته مطالبی را با رویکرد آگاهی رسانی درخصوص احکام و پاسخ به پرسش های خوانندگان منتشر می کنند که البته فعالیت این سایت ها و کانال های شناخته شده درچهار چوب موازین دین مبین اسلام قرار دارد».

آخوند اونق یادآور شد: امروزه تعدادی از مساجد جامع و حوزه های علمیه اهل سنت کشور اقدام به افتتاح سایت و کانال های مذهبی کرده اند واطلاعات خوبی را به مردم مومن و دین دار ارائه می دهند. لازم است اشاره کنم از چندی پیش سایت ها و کانال های دیگری نیز وارد عرصه فعالیت شده وهر یک با عناوین خاص، سعی در جذب مخاطب بیشتر دارند».

امام جمعه اهل سنت بندرترکمن رسالت اصلی سایت ها و کانال های معتبر اهل سنت را آگهی بخشی به مخاطبان دانست و گفت: «هویت برخی سایت ها و کانال های ناشناخته که با هدف شستشوی فکری جوانان ما راه اندازی شده اند، برای ما معلوم است. لذا علاقمندان باید مراقبت باشند تا به هر منبع و کانالی که در حوزه دین و مذهب به فعالیت می پردازد، اعتماد نکنند».

این عالم اهل سنت تصریح کرد: «خوشبختانه به برکت فعالیت مراکز و حوزه های علمیه قوی درمناطق مختلف کشور،علمای متخصص و با تجربه خوبی در اختیار داریم. لذا به جوانان عزیز توصیه می کنم  برای رسیدن به پاسخ سوالات شان به علمای شناخته شده محل سکونت خود مراجعه کنند».

آخوند اونق، جذابیت کاذب سایت ها و کانال های ناشناخته را یکی از دلایل مهم گرایش علاقمندان جوان به فضای مجازی خواند و یاد آور شد: «باید توجه داشته باشیم که برخی احکام در مذاهب مختلف اربعه با یکدیگر تفاوت دارند و به عنوان مثال پیروان مذهب حنفی در مورد پاره ای از احکام نمی توانند به مطالب دوستان شافعی مذهب استناد نمایند؛ چرا که امامان بزرگوار این دو مذهب ممکن است درباره یک موضوع خاص، فتوای متفاوتی را صادرکرده باشند. با این حال مهمترین توصیه ما، مراقبت از گرفتار نشدن در سایت ناشناخته و بیگانه است».

امام جمعه اهل سنت بندرترکمن خاطر نشان ساخت: هدف سایت ها و کانال های ناشناخته بیگانه منزوی کردن جوانان از حوزه دین و مذهب است و سعی می کنند تا با مطرح کردن مسائل انحرافی و اختلاف برانگیز، مخاطبان را از مسیر دین خارج کرده و ذهن آنها را مشوش نمایند».

خبرنگار: طاهر جانی

مطالب مرتبط:

امتناع ترامپ از رفتن به جنگ ویتنام با ارائه گواهی

خودکشی 4 داعشی در روسیه

مقام ارشد امنیتی اسرائیل:ایران در آستانه هک سیستم

از شایعه ازدواج پوتین تا برف در کردستان

حسنی مبارک آزاد می شود

سفیر آمریکا در قطر استعفا کرد

وعده مفتی سوریه برای آزادسازی جولان و فلسطین

آیزنهاور به بهانه مبارزه با داعش وارد مدیترانه شد

تظاهرات مسلمانان بنگلادش علیه مجسمه یونانی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز