b_0_0_0_10_images_photo76767_20170122_190445.jpg

اساس نیوز: شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید شب گذشته 15 خرداد 1397، در مراسمی که به مناسب ختم قرآن کریم در نماز تراویح و دانش‌آموختگی خواهران فاضله مکتب حضرت فاطمةالزهراء روستای حصاروئیه -از توابع بخش نصرت‌آباد زاهدان- برگزار شد، سخنرانی کردند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، گزیده سخنان مولانا عبدالحمید در این مراسم از قرار ذیل است:

✅ دنیا نیاز ماست، صحبت از دنیای سالم و صالح و صحبت از حقوق مردم خوشحال‌کننده است.
✅ الله ثروت دین اسلام را برای همه جهانیان فرستاده است، اما بسیاری از مردم از این سرمایه عظیم گریزان‌اند.
✅ انسان وقتی بی‌هدف باشد و هدفی در زندگی نداشته باشد، انسان زنده‌ای نیست. انسان زنده کسی است که هدف داشته باشد و رسالتی را که الله به او داده است بشناسد. انسان کسی نیست که شکل انسان را دارد، انسان کسی است که پروردگار خود را بشناسد، خالق و مالک این جهان را بشناسد. انسان کسی است که عاشق الله باشد و محبت الله را در دل داشته باشد.
✅ دلی که الله در او باشد و الله را بشناسد زنده است، دلی که الله در آن نباشد و با خدا ارتباط نداشته باشد، آن دل مرده است.
✅ اسلام دینی است که مایه زندگی و بالندگی است.
✅ صحابه مرده بودند خداوند آن‌ها را با اسلام زنده کرد، آن‌ها با اسلام تولدی نو و زندگی‌ای جدید پیدا کردند.
✅ هرکس از دین استقبال کند زنده می‌شود، دین مایه خیر می‌شود.
✅ آن‌هایی که دین خدا را حمایت و نصرت کنند، الله آن‌ها را نصرت می‌کند.
✅ مقصد زندگی شناخت خدا و بندگی اوست، عظمت و بزرگی خدا را بدانیم و به او دل بدهیم.
✅ هر جا قرآن بیاید آنجا معرفت و شناخت می‌آید، نور و روشنایی می‌آید، برکت می‌آید، آرامش و امنیت می‌آید، تقوا و دین می‌آید و از آنجا ناامنی و جهالت می‌رود.
✅ از انفاق فرار نکنید، چون زکات و خیرات مال را اضافه می‌کند. انفاقِ مال مانند چاه است که اگر از آن آب بکشید اضافه می‌شود و اگر آبش را نکشید آب بدبو و کم می‌شود.
✅ پیامبر قسم یاد کردند که صدقه مال را کم نمی‌کند، بلکه آن را اضافه می‌کند.
✅ تواضع انسان را کوچک نمی‌کند، بلکه بزرگ می‌کند. عفو و گذشت عزت را کم نمی‌کند، عزت را زیاد می‌کند.
✅ قحط‌سالی که امروز ما با آن گرفتاریم به‌خاطر ندادن زکات است.
✅ حضرت عمار رضی‌الله‌عنه فرمودند: سه چیز هستند که اگر در وجود کسی باشند، ایمان او کامل است: 1. شخصی که فی‌نفسه منصف باشد، ولو اینکه ذی‌نفع دشمن باشد؛ 2. وقت تنگدستی و سختی خرج کند؛ 3. سلام زیاد بدهد.
✅ تعلیم اسلام این است که هنگام احوالپرسی «السلام علیکم» بگویید، کسی برای شما کاری انجام داد به او «جزاک الله خیرا» بگویید، تعالیم اسلام بسیار جامع و کامل‌اند.
✅ تعالیم، احکام و برنامه‌هایی که شما دارید گنج‌هایی هستند که با شما همراه‌اند، اگر بر دین عمل شود تحول می‌آورد، ملت‌ها را پیشرفت می‌دهد.
✅ قرآن می‌گوید: مردم را تحقیر نکنید، غیبت نکنید، تهمت نزنید، مسخره نکنید، شما که ماشین‌سوار هستید جلوی آن‌هایی که پیاده‌اند قیافه نگیرید، مسخره نکنید.
✅ مسلمان کسی است که مردم از دست و زبان او در امان باشند.
✅ رمضان آمده تا ما به تقوا برسیم و ما به تقوا نمی‌رسیم مگر به دین عمل کنیم، اعمال رمضان را بعد از رمضان ادامه دهید، تلاوت کنید، ذکر کنید، هرچه بیشتر عبادت کنید، روزه‌تان اثر بیشتری می‌گذارد، رمضان را با جدوجهد بدرقه کنید، در زندگی شما نشاط و روشنایی می‌آید.
✅ تمام طبقات تلاش کنند تا مردم به‌سوی دین بیایند، مانند انبیا فرزندانمان را به دین وصیت کنیم.
✅ فرزندان و جوانان را اگر به حرف شما عمل نمی‌کنند طرد نکنید، حرمت بگذارید، محبت کنید، راهنمایی کنید، آن‌هایی که می‌توانند آداب مسجد را رعایت کنند با خود به مسجد ببرید، آن‌ها را با خود وابسته کنید، کم‌کم حرف شما را می‌پذیرند.
✅ الله را به خاطر هیچ‌کسی ناراضی نکنید نه به خاطر دولت، نه به خاطر ملت، نه به خاطر دوست و رفیق و نه به خاطر پدر و مادر و نه به خاطر هیچ‌کس دیگری

مطالب مرتبط:

ماموستا سید عبدالقادر حسینی: دشمن تمام توانش را رو

مفتی صاحب عبدالوهاب منیب: دنیای اسلام باید با تکیه

ماموستا قادری : امروزه استعمار جدید اسلحه و موشک ب

 

پوتین قدرتمندترین شخصیت جهان/ ترامپ در جایگاه دوم

تصمیم بازگشت مخالف سرسخت البشیر به سودان

ا

اردوغان خواهان بازگرداندن مجازات اعدام شد

 

مولوی مومنی:دعوت و دعا دو اصل مهم در پالایش و تزکی

8 هزار داوطلب جنگ با داعش در الانبار

آغاز کنفرانس بین‌المللی «ظرفیت‌های راهبردی آموزه‌ه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات