b_0_0_0_10_images_IMG_00231.jpg

اساس نیوز ؛ مولانا سید عبدالصمد ساداتی در خطبه های نماز جمعه سراوان ( ۱۱ خردادماه ۱۳۹۷) با بیان اینکه اخلاق خوب از عبادات و از مقتضیات رمضان و روزه است ، تحصیل اخلاق نیکو و پرهیز از رذایل اخلاقی را برای هر فرد مسلمان لازم و موجب عنایت پروردگار و نجات از عذاب جهنم عنوان کردند.


خطیب نماز جمعه اهلسنت سراوان اظهار داشتند: یکی از مقتضیات و نیز آثار ماه مبارک رمضان و روزه تحصیل اخلاق نیکو است ، اخلاق نیک مهم و اساسی و از اعمال برتر است و در روز قیامت سنگین ترین چیز در ترازوی اعمال مومن است ، رسول الله صلی الله علیه واله وسلم کاملترین مومنان از نظر ایمان را کسی دانستند که اخلاقش از همه بهتر باشد.

مولانا ساداتی تصریح کردند: نرم خویی و ترحم از موارد زیبای اخلاقی است آنحضرت صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند الله متعال بر آن شخص رحم نمی کند که بر مردم و مخلوقات رحم نکند ، کسانیکه بر خلق خدا ترحم و مهربانی می کنند، گره گشایی مشکلات و نیاز مردم را برطرف می سازند آنان مورد لطف و عنایت پروردگار قرار می گیرند.

ایشان با بیان اینکه امور اخلاقی نه فقط برای کسب ثوابند بلکه موجب نجات از عذاب جهنم و جزء شرایط برای مومن کامل اند ، خاطرنشان ساختند: رفتارهای خشونت آمیز ، بداخلاقی های عملی و زبانی ، تبعیض و نابرابری در اداء حقوق ، حق تلفی ، اهانت و ناسزا گویی از جمله بدترین رذایل است که مرتکب آن مورد خشم و غضب الهی قرار می گیرد.

امام جمعه اهل سنت سراوان تاکید کردند: صفات برتری که قرآن کریم درباره آنها تاکید نموده ؛ صبر، خیرخواهی، اخلاص، راستگویی،عفو و گذشت، تواضع و فروتنی ، عدل و انصاف و توکل است که از ضروریات و برای هر فرد مسلمان لازم است که به آن آراسته شود و آنچه از رذایل است باید پرهیز و اجتناب نمود.

مولانا ساداتی بیان کردند: الله تعالی دنیا را با تمام وسایل و امکانات برای انسان پیدا کرده و او را برای عبادت خود خلق کرده است ، در خزانه الهی همه چیز است جز عجز و ناتوانی ؛ محنت و تلاش و عبادت صادقانه معبود و دوری از فتنه ها و مهلکات انسان را به کمال و ترقی می رساند؛ نعمتها و فرصتهای زندگی، ثروت و پست و مقام را باید در جهت مشروع و خدمت صادقانه صرف نمود.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم سراوان در پایان سخنان گفتند: ایام باقیمانده رمضان و بویژه دهه اخیر را باید بیشر مغتنم شمرد و خود را از رذایل اخلاقی و گناهان پاک و صاف نمود ، کسیکه از بارش رحمتهای الهی این ماه خود را بهره مند نکند و با پروردگار خود که این فرصت را فراهم کرده آشتی نکند بدبخت و نادار بحساب می آید.


ایشان همچنین با تاکید بر حضور گسترده و فعال مردم در جمعه آینده به مناسبت روز جهانی قدس ، آن را حداقل همدلی و نوعی همراهی با مردم ستمدیده فلسطین بیان کرد و با اشاره به اقدامات غیرقابل قبول آمریکا و تشدید جنایات رژیم صهیونیستی ؛ این حضور را در شرایط فعلی مهم و اعلام برائت از آنان و زنده نگهداشتن مسئله قدس دانست.

مطالب مرتبط:

مفتی تاتارستان حلول ماه مبارک رمضان را تبریک گفت

اعتراض عالم مصری به مجری جنجالی ویژه برنامه دینی ر

محکومیت ممنوعیت پخش اذان از مساجد قدس توسط وزیر دی

اجرای طرح «همسایگان مسلمانتان را بشناسید» در ایندی

افندی نیکوش : اگر انگیزه ما و هدفمان با خالق ، روش

استان نینوا در آستانه قیام مردمی علیه داعش

سازمان ملل درباره جنایات علیه مسلمانان روهینگیا تح

اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهور و پارلمانی

دبیر کل سابق ناتو: آمریکا باید ژاندارم جهانی شود

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز