b_0_0_0_10_images_IMG_00231.jpg

اساس نیوز ؛ مولانا سید عبدالصمد ساداتی در خطبه های نماز جمعه سراوان ( ۱۱ خردادماه ۱۳۹۷) با بیان اینکه اخلاق خوب از عبادات و از مقتضیات رمضان و روزه است ، تحصیل اخلاق نیکو و پرهیز از رذایل اخلاقی را برای هر فرد مسلمان لازم و موجب عنایت پروردگار و نجات از عذاب جهنم عنوان کردند.


خطیب نماز جمعه اهلسنت سراوان اظهار داشتند: یکی از مقتضیات و نیز آثار ماه مبارک رمضان و روزه تحصیل اخلاق نیکو است ، اخلاق نیک مهم و اساسی و از اعمال برتر است و در روز قیامت سنگین ترین چیز در ترازوی اعمال مومن است ، رسول الله صلی الله علیه واله وسلم کاملترین مومنان از نظر ایمان را کسی دانستند که اخلاقش از همه بهتر باشد.

مولانا ساداتی تصریح کردند: نرم خویی و ترحم از موارد زیبای اخلاقی است آنحضرت صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند الله متعال بر آن شخص رحم نمی کند که بر مردم و مخلوقات رحم نکند ، کسانیکه بر خلق خدا ترحم و مهربانی می کنند، گره گشایی مشکلات و نیاز مردم را برطرف می سازند آنان مورد لطف و عنایت پروردگار قرار می گیرند.

ایشان با بیان اینکه امور اخلاقی نه فقط برای کسب ثوابند بلکه موجب نجات از عذاب جهنم و جزء شرایط برای مومن کامل اند ، خاطرنشان ساختند: رفتارهای خشونت آمیز ، بداخلاقی های عملی و زبانی ، تبعیض و نابرابری در اداء حقوق ، حق تلفی ، اهانت و ناسزا گویی از جمله بدترین رذایل است که مرتکب آن مورد خشم و غضب الهی قرار می گیرد.

امام جمعه اهل سنت سراوان تاکید کردند: صفات برتری که قرآن کریم درباره آنها تاکید نموده ؛ صبر، خیرخواهی، اخلاص، راستگویی،عفو و گذشت، تواضع و فروتنی ، عدل و انصاف و توکل است که از ضروریات و برای هر فرد مسلمان لازم است که به آن آراسته شود و آنچه از رذایل است باید پرهیز و اجتناب نمود.

مولانا ساداتی بیان کردند: الله تعالی دنیا را با تمام وسایل و امکانات برای انسان پیدا کرده و او را برای عبادت خود خلق کرده است ، در خزانه الهی همه چیز است جز عجز و ناتوانی ؛ محنت و تلاش و عبادت صادقانه معبود و دوری از فتنه ها و مهلکات انسان را به کمال و ترقی می رساند؛ نعمتها و فرصتهای زندگی، ثروت و پست و مقام را باید در جهت مشروع و خدمت صادقانه صرف نمود.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم سراوان در پایان سخنان گفتند: ایام باقیمانده رمضان و بویژه دهه اخیر را باید بیشر مغتنم شمرد و خود را از رذایل اخلاقی و گناهان پاک و صاف نمود ، کسیکه از بارش رحمتهای الهی این ماه خود را بهره مند نکند و با پروردگار خود که این فرصت را فراهم کرده آشتی نکند بدبخت و نادار بحساب می آید.


ایشان همچنین با تاکید بر حضور گسترده و فعال مردم در جمعه آینده به مناسبت روز جهانی قدس ، آن را حداقل همدلی و نوعی همراهی با مردم ستمدیده فلسطین بیان کرد و با اشاره به اقدامات غیرقابل قبول آمریکا و تشدید جنایات رژیم صهیونیستی ؛ این حضور را در شرایط فعلی مهم و اعلام برائت از آنان و زنده نگهداشتن مسئله قدس دانست.

مطالب مرتبط:

شیخ عیسی چهره افروز: قرآن شفا بخش دلهای انسانهاست

جایگاه اهل بیت از دیدگاه ابوحنیفه رحمت الله علیه

کاریکاتور جدید شارلی ابدو بار دیگر خشم مسلمانان را

واکنش به حکم زندان شیخ سلمان در کشورهای عربی

مولانا سید عبدالصمد ساداتی:اهانت و ناسزاگویی مقدسا

حال و روز این روزهای جهان اسلام

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس خواستار پیگیری جدی فاج

چرا مصر به عربستان پشت کرد ؟

پیام وداع خلیفه داعش

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز