b_0_0_0_10_images_uy6u6bu_6u.jpg

اساس نیوز: این هفته نماز جمعه مسجد جامع احناف شهر مشهدریزه با حضور گسترده مردم و به امامت مولوی عبدالکریم علی بائی امام جمعه شهر اقامه گردید.


درسخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه این هفته مشهد ریزه، مولوی ذبیح الله رحیمدادی ماه رمضان را ماه پر خیر و برکت دانست و گفت: «همانگونه که روز جمعه در بین ایام هفته دارای ارزش ویژه ای است، ماه مبارک رمضان به عنوان ماه ضیافت الله و ختم قرآن کریم در بین سایر ماه ها الگو و سرآمد امت اسلامی می باشد و مسلمانان اقصی نقاط از ماه ها و هفته ها قبل مهیای رسیدن آن می شوند».

وی افزود: «باید درحد توان قدر این ماه را بدانیم و نهایت استفاده را از اوقات گرانبهای آن ببریم. شرکت در نمازهای تراویح جزو اعمالی هست که در ماه های دیگر انجامش مقدور نمی باشد. در شب های ماه رمضان می توانیم پیش از خوردن سحری، با خواندن چند رکعت نماز تهجد به خدای متعال تقرب بجوییم».

مولوی رحیمدادی در دنباله  بیاناتش به تفاوت های فردی انسان اشاره کرد و اظهار داشت: «حکمت خداوندی است که انسان ها با علایق تفکرات و معلومات از یکدیگر متفاوت باشند و این تفاوت ها وسیله آزمایش افراد می باشد. باید بدانیم که هیچ کس نباید در زندگی دنیوی خود مغرور شود؛ چون این فضایل را خدای متعال بر اساس حکمتی به ما انسان ها بخشیده و باید شکرگزار نعمت های او باشیم».
 
خطیب نمازجمعه شهر مشهدریزه در فرازی دیگر ازسخنانشان صبر را از ویژگی های ارزشمند انبیا خواند عنوان کرد: «پیامبران بزرگ الهی در مواجهه با مشکلات صبور بودند و همواره با انجام دعا و عبادت  شکر خدای متعال را به جا می آوردند. انبیا الهی انسان هایی بودند که هیچ گاه زبان به شکوه نمی گشودند. بنابراین باید بدانیم که شیوه زندگی آن بزرگواران برای ما حاوی درس های زیادی است. انسان  باید درهنگام مشکلات،تنها از الله متعال  کمک خواسته و به جای شکایت از مشکلات، صبر پیشه نماید».

مولوی رحیمدادی در بخش دوم از بیاناتش، کسب روزی حلال را مهم توصیف کرده و اظهار داشت: «هرکس که به دنبال  کسب روزی از راه حرام باشد و در معاملات در صدد فریب دیگران برآید، به طور حتم مجازات خواهد شد و این گونه اشخاص چه در این دنیا چه در آخرت باید پاسخگوی اعمال خود باشند».

این عالم اهل سنت با تاکید بر ضرورت تقوا و توبه خاطر نشان ساخت: «خدای متعال درمقابل گناهان فراوانی که در طول هر شبانه روز انجام می دهیم  بر چشمهای دیگران پرده می کشد تا در حین انجام گناه مشاهده نشویم. مسلما هیچ کس جزباریتعالی از گناه ما خبر نداشته و نخواهد داشت. بنابراین همه باید به درگاه خدا رجوع  کرده و ازفرصت های معنوی این دنیا برای اصلاح خود استفاده لازم را ببریم تا در آخرت شرمنده نشویم».
 
مولوی رحیمدادی تصریح نمود: «ماه رمضان فرصت خوبی است تا با دعا درهنگام روزه و در وقت سحر رضایت خالق را حاصل کنیم. امنیت نیز حاکم بر کشور نعمت بزرگی است که باید شکر آن را برجای آورده و اتخاد و انسجام خود را تا پیروزی نهایی بر دشمنان این آب و خاک حفظ و تقویت نماییم».
خبرنگار: طاهر جانی

مطالب مرتبط:

ریچارد هاس:ایران محتمل ترین مکان وقوع جنگ بزرگ است

کره جنوبی ، زنان کره ای را به داشتن رابطه با نظامی

دیدار محرمانه رئیس موساد و مشاوران امنیتی ترامپ

ممنوع الخروجی دختر رئیس‌جمهور اسبق تونس لغو شد

ا

هشدار کره شمالی به آمریکا

گزیده هایی از شبکه های اجتماعی 4

ن

اتخاذ قوانین سخت‌گیرانه علیه حجاج چین در مکه

اولین عملیات مشترک روسیه و ترکیه در شرق حلب

ا

بیانیه بانک مرکزی افغانستان در مورد قاچاق دلار به

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات