b_300_300_16777215_10_images_654464558465.jpg

اساس نیوز ؛ امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس در مراسم نماز جمعه (۲۸ اردیبهشت ماه 97) اهل‌سنت بندرعباس، با تاکید بر استفاده از فرصت ماه مبارک رمضان، بر لزوم «خودسازی» و «رسیدگی به نیازمندان» در این ماه توصیه کرد.


شیخ سید عبدالباعث قتالی گفت: ماه رمضان ماه خودسازی است . فضائل این ماه بسیار مهم است، با عبادات و اعمال نیک حداکثر استفاده را از این ماه ببریم. با انجام عبادات و خواندن نماز و قرائت قرآن مساجد را آباد کنیم. نماز تروایح، قیام شب در ماه مبارک رمضان است و از اجر و ثواب فراوانی برخوردار است.

رئیس شورای روحانیت اهل‌سنت بندرعباس در ادامه افزود: صدقه و پرداخت زکات در این ماه را فراموش نکنیم. با پرداخت زکات مال و صدقه نیازمندان را یاری کنیم. افطاری دادن به روزه‌داران و کمک به فقرا نیز از کارهای نیک در ماه مبارک رمضان است.

امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس خاطرنشان کرد: شرایط اقتصادی جامعه مساعد نیست. نباید نیازمندان را به حال خود رها کنیم بلکه باید آنها را یاری کنیم. شاید دولت نتواند همه فقرا را تحت پوشش قرار دهد. در اینجا نقش مردم و انجمن‌های خیریه مهم است؛ البته دولت باید از این انجمن‌ها و سایر نهادهای مدنی حمایت کند.

سید عبدالباعث قتالی افزود: مساجد اهل‌سنت با کمک مردم اداره می‌شوند. مردم نباید نسبت به کمک به مساجد و اداره آنها بی‌تفاوت باشند. مسجد جامع اهل‌سنت بندرعباس با مشکلاتی مواجه است و نیازمند بازسازی است که این امر همت مردم خیر و نیکوکار را می‌طلبد.

وی گفت: متاسفانه در جامعه ما حقوق ائمه مساجد از حداقل حقوق تعیین شده است، حتی قانون کار هم شامل حال آنها نمی‌شود . در اکثر مساجد ائمه مساجد از حداقل‌های زندگی هم محروم هستند.

امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس در پایان سخنانش به تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه قدس و مردم فلسطین اشاره کرد و گفت: مردم ایران همیشه از مردم مظلوم فلسطین حمایت کرده‌اند. امروز در ماه مبارک رمضان به قدس شریف تعدی می‌شود و مسلمانان آنجا با زبان روزه کشته می‌شوند که این امری محکوم است.


مطالب مرتبط:

پرده آخر در نمایشنامه فلسطین

محرومیت ورزشی ژیمناست انگلیسی موهن به اسلام

ا

افزایش 22 درصدی خشونت بر علیه خبرنگاران در افغانست

اهل بیت از نگاه امام شافعی( رضی)

اروپا ضرب‌الاجل ۶۰ روزه ایران را رد کرد

امیدواری پاپ فرانسیس به برقراری صلح و آشتی در شبه

سخنان مولانا عبدالحمید در مسجد مکی زاهدان

ترکمنها با برگزاری آئین های مخصوص مراتب اخلاص خود

«گلاب منگل» والی ننگرهار و مشاور رئیس جمهور افغانس

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات