b_0_0_0_10_images_65465656664.jpg

اساس نیوز: امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: ماه شریف رمضان ماه ضیافت الله ؛ ماه احسان و نیکی به نیازمندان و همچون نماز و قرائت قرآن از انوار الهی است.

آخوند عبدالکریم جاور افزود: ماه رمضان ریشه ای تاریخی و دینی دارد. خداوند برای کسانی که به وحدانیت و کتاب آسمانیش معتقدند روزه گرفتن در این ماه را واجب قرار داده است.

وی روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان را وظیفه دینی و ایمانی مسلمین عنوان نمود و تصریح کرد: دستگیری از نیازمندان و صدقه دادن، بخصوص صدقات جاریه دراین ماه شریف از اجر و پاداش دنیوی و اخروی والایی در نزد خداوند برخوردار است.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در بیان برخی از احکام ماه مبارک رمضان نیز گفت: براساس کتب احناف چنانچه فاصله مقصد شخص مسافر بیشتر از حدود 120 کیلومتر باشد می تواند روزه نگیرد و نماز های فرض را نیز شکسته بخواند.

آخوند عبدالکریم جاور تصریح کرد: با این حال چنانچه شخص مسافر توان تحمل جسمی روزه را داشته باشد شایسته است روزه بگیرد، زیرا روزه نفل هیچ روزی با فضلیت های روزه ماه رمضان قابل قیاس نیست.

وی افزود: هرگاه شخصی در ایام ماه مبارک رمضان بیمار، مسافر و یا بنابه شرایطی نتوانست روزه واجب بگیرد، حتما در اولین فرصت قضای آن را به جا آورد. وی گفت: در ایام ماه رمضان چنانچه شخص مومنی با هدف و نیت قلبی گرفتن روزه سحری بخورد و تا اذان شب روزه باشد کفایت می کند و لزوما نیاز به اظهار لسانی نیت روزه نیست.

آخوند عبدالکریم جاور با بیان اینکه چهارشنبه هفته آینده (29 شعبان) روزه ی یوم الشک گرفتن صحیح نیست افزود: چنانچه هلال ماه رمضان شب پنجشنبه رویت شد، فرایض و سنت های ایام ماه رمضان را بجا آورید در غیر این صورت، روز پنجشنبه را با نیت روزه نفل روزه بگیرید.

وی گفت: بدین ترتیب اگردر لحظات اولیه صبح پنجشنبه هلال ماه رمضان رويت شود، روزه نفل شما جزء روزه واجب ماه رمضان به حساب خواهد آمد.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در بخشی از سخنان پیش خطبه از نماز جمعه با اشاره به عارضه بیماری گلو و حنجره خود گفت: همانطوریکه متوجه شده اید به علت بیماری صدایم گرفته است و بنابه تصمیم پزشکان چاره ای جز عمل جراحی ندارم .

آخوند عبدالکریم جاور تصریح کرد: طول درمان بیماریم حدود سه ماه خواهد بود و طی این مدت به توصیه پزشک معالج در نماز جمعهُ، حوزه و سایر مجالس سخنرانی نخواهم داشت.

وی ضمن التماس دعا از مردم، اظهار امیدواری کرد انشاءالله در صورت توانایی و بهبودی نسبی با حضور در عیدگاه، نماز عید فطر را اقامه خواهم کرد.

خبرنگار: عظیم

مطالب مرتبط:

عزا در عید نیجریه...

 

کشته شدن ۵ نظامی مصر براثر حمله مسلحانه در مرکز سی

امضای قراردادهای محرمانه اقلیم کردستان با شرکت های

ا

تفسیرهای ناصواب از آیه "ایاک نعبد وایاک نستعین"

مولوی مطهری فر: مومنین در هرمذهبی که هستند، باید خ

کشف نسخ خطی اسلامی در کلیسا های «کوه آتوس» در یونا

۲۱ هزار مسلمان روهینگیا از میانمار به مرزهای بنگلا

ا

کره شمالی قادر است به هر منطقه ی جهان حمله موشکی ت

قدرت بمب اخیر کره شمالی 160 کیلوتن و ده برابر بمب

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز