b_0_0_0_10_images_alibaei2.jpg

اساس نیوز:مولوی علی بایی امام جمعه شهرمشهد ریزه در خطبه های نمازجمعه این مسجد جامع احناف مشهدریزه با توجه به نزدیک شدن ماه مبارک، این ماه را بهترین فرصت برای تزکیه روح و جسم خواند و گفت: «ماه مهمانی خدای متعال نزدیک شده و مسلمانان باید برای استقبال این ماه آماده شوند. رفتار، گفتارو منش ما باید در این ماه عزیز متفاوت از ماه های دیگر سال باشد. ماه مبارک رمضان خصوصیات و فضائل بسیار زیادی در خود دارد؛ ولی از مهم ترین خصوصیات و فضائل می توان به روزه داری ایام، نماز تراویح و ختم های قرآن کریم اشاره کرد» .

مولوی علی بایی با اشاره به اینکه عبادت در ماه مبارک رمضان نسبت به ماه های دیگرفضیلت و برتری دارد افزود: «باید سعی کنیم نمازهای پنج گانه را به طور کامل و در مساجد اقامه کنیم. صفحات  بیشتری از قرآن کریم را تلاوت کنیم؛ زیرا رمضان شریف ماه قرآن است و باید خانه های خود را با آیات الهی منورنماییم».

 وی ادامه داد: « می بایست درنمازهای تراویح باید باشور و اشتیاق وصف ناشدنی شرکت نماییم. نماز تراویح را همراه ختم قرآن کریم اقامه کنیم؛ چون ختم قرآن کریم درضمن تراویح یک سنت حسنه و ارزش و افتخار دینی بشمار می رود. بنابراین توصیه بر این است که همه برادران و خواهران مومن و مسلمان درنمازها شرکت کرده وازبیانات و تعالیم این شب ها استفاده کامل را ببرند».

مدرس حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد دربخش دیگری ازسخنان شان اظهارداشت: «توصیه ما این است  که سال زکاتی را از اول رمضان محاسبه کرده و زکات اموال خود را دراین ماه پرداخت کنیم تا علاوه بر انجام فریضه زکات، ازثواب مضاعف دراین ماه بهره مند شده و همچنین فقرا ومساکین را از یاد نبریم. با کمک های مادی خود رنج، غم و فقر را از وجود مستمندان کاسته واسباب شادی و سرور را برایشان فراهم نماییم» .

مولوی علی بائی در بخش دوم سخنان شان با اشاره به اتفاقات روزهای اخیر و بدعهدی وخروج امریکا از برجام تاکید کرد: «این رفتار غیرمتعارف امریکا نشانه ضعف سیاست خارجی و بی اعتباری و بی ثباتی کاخ سفید و دولت ترامپ است. این جریان همچنین رویه ی استکباری و قلدرمابانه ترامپ را  به خوبی و روشنی نمایان می سازد».

امام جمعه مشهد ریزه عنوان نمود: «البته این اولین بار نیست که شاهد رفتار خصمانه امریکا و دنیای استکبار برعلیه کشور ایران و جهان اسلام می باشیم. از حمایت امریکا در انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به بیت المقدس گرفته تا ایجاد اختلاف بین کشورهای اسلامی و اشغال خاورمیانه به بهانه ایجاد امنیت، همه وهمه، عدم صداقت دولت امریکا را به اثبات می رساند».

   مولوی کریم بایی خاطر نشان ساخت : «متاسفانه امروزه امریکا ، اسراییل و دنیای غرب با مسلمانان و سران کشورهای اسلامی صادق نبوده و با توسل به حیله، نیرنگ، رفتارهای دوگانه و خصمانه باعث ایجاد زمینه های اختلاف و درگیری  بین کشورهای اسلامی می شوند. این کشورها برای تضعیف اسلام و مسلمانان دست به توطئه زده و در تلاشند با ایجاد آتش جنگ، اختلاف و خونریزی دربین مسلمانان به اهداف شوم خود نزدیک شوند».

مدرس حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد گفت: «امروز وظیفه مسلمانان و بالاخص سران کشورهای اسلامی بسیارخطیر و حیاتی است. ممالک دنیای اسلام باید با کنار گذاشتن اختلافات فی مابین و با همدلی باعث اتحاد میان جهان اسلام شوند؛ چرا که وحدت و اخوت تنها راه نجات و پیروزی کشورهای اسلامی بر دنیای کفر و استکبارو است».

خبرنگار: طاهر جانی

مطالب مرتبط:

یک میلیون امضا برای بر کناری ترامپ

حمله مسلحانه در لاس وگاس آمریکا شمار زیادی مجروح ب

زلزله روز چهارشنبه در ایتالیا

۲۰۱۵ بدترین سال در ۶ سال گذشته برای مردم افغانستا

 

عمر البشیر پس از 31 سال کناره‌گیری خواهد کرد؟

سرپل ذهاب ؛ادامه پس لرزه های کم توجهی و ناامیدی+تص

قتل عام گسترده مردم موصل توسط داعش

ا

عضو سنای افغانستان: دفاتر سیاسی طالبان باید افزای

نیروهای نظامی چین و روسیه در مرز کره‌شمالی به حالت

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز