b_0_0_0_10_images_dfgety5tryrwe.jpg

اساس نیوز: مولانا غلام حیدر فاروقی، امام جمعه اهل سنت بیرجند در مراسم نماز جمعه این هفته پیرامون ویژگی های ماه مبارک رمضان به سخنرانی پرداخت.


به گزارش خبرنگار اساس نیوز مولانا فاروقی بیان داشت: «روزه عبادتی است که در همه ادیان آسمانی وجود داشته و ماه مبارک رمضان ماهی است که خداوند متعال، روزه را بر ما مسلمانان فرض کرده است. از ویژگی های این ماه، صبر و شکیبایی است که انسان مسلمان درهوای گرم و روزهای طولانی درمقابل نفس خود مقاومت می کند و با وجود مشکلات روزه داری،خواست و فرامین باریتعالی را در نظر می گیرد. انسان در تمام مراحل زندگی خود نیاز به صبر و شکیبایی دارد».


 امام جمعه اهل سنت بیرجند ادامه داد: «ماه مبارک رمضان، ماه همدردی با اغنیاء با فقرا و کمک به مستمندان است. رمضان، ماه بهار قرآن است‌. ماهی است که قرآن در آن نازل شده است. قلب های مومنین دراین ماه با گرفتن روزه، منور به نور ایمان می شود و شکوفه های نور در ماه رمضان در دل ها شکوفا می گردند».


مولانا فاروقی دربحث ویژگی های ماه رمضان ماه افزود: «رمضان، ایام خودسازی است. ماه دگرگونی درجسم و جان است. ماه تجدید ایمان با خداست. روزه داری فرصتی است برای انسان، که دست از گناه و معصیت بردارد. ماه رمضان، ماه مداوای بیماری غفلت است و ماه تقویت روح و یقین به خدای متعال می باشد».


این عالم اهل سنت، ماه رمضان بهانه ای برای خداوند متعال خواند که می خواهد انسان ها دراین ماه پاک و تزکیه کند. وی اظهار داشت: «روزه داری فقط به جهت  تشنگی و گرسنگی نیست. روزه گرفتن به این شکل ارزشی ندارد؛ چرا که باید تمام اعضاء و جوارح بدن روزه دار باشد. پس رمضان در واقع ماه تزکیه نفس و جهاد با نفس است».


مولانا فاروقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خروج امریکا از برجام، نقض برجام را عملی شرم آور برای ترامپ دانسته و تاکید کرد: «نقض برجام یک بار دیگر بدعهدی رئیس جمهور کشور آمریکا را به اثبات رساند. کسی که عهد می بندد باید به عهدش وفادار باشد؛ اما ترامپ با این اعمال ننگین آبروی ملت آمریکا را برده است».


امام جمعه اهل سنت بیرجند خاطرنشان ساخت: «آمریکا از گذشته سابقه دشمنی با مردم ایران را دارد و می خواهد ملت شریف ایران را وادار به سکوت دربرابر زیاده خواهی هایش کند، لیکن باید بداند تحریم ها نمی تواند ملت ایران را وادار به تسلیم کند و همانطور که در گذشته دربرابر تحریم ها مقاومت کردیم، این بار نیز مقاومت خواهیم نمود».


مولانا فاروقی  یادآور شد: «مسئولین نظام هم باید به این تصمیم بی شرمانه عکس العمل نشان دهند و نگذارند که آمریکا و اسرائیل جنایتکار برای مسلمانان خصوصا ملت شریف ایران نقشه بکشند. خواسته آنها این است که ایران اسلامی نتواند از حریم قانونی خود دفاع کند. استعمارگران باید بدانند که ملت ایران هیچ گاه از حق قانونی و دفاع از خود دست بر نخواهند داشت».


مدیر حوزه علمیه الصدیق بیرجند گفت: «حذیفه ابن یمان رضی الله عنه می فرماید، به صبر عادت کنید؛ چون همیشه مصیبت نزدیک است، مصیبت هایی سنگین تر از مصیبت هایی که بر ما نازل می شد بر شما نازل می‌ شود؛ چون نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله وسلم همراه ما و برایمان تسلی بخش بود درحالی که ایشان به همراه شما نیست».


پیش از برگزاری آئین برگزاری نماز جمعه، مردم مومن و نمازگزار بیرجند با برپایی تظاهرات و سردادن شعار برعلیه آمریکا، اقدام ترامپ را در نقض برجام محکوم کردند.
خبرنگار: طاهر جانی


مطالب مرتبط:

فراخوان دبیرکل سازمان ملل برای پایان دادن به خشونت

عزا در عید نیجریه...

 

پارلمان عراق،برای محاکمه ترکیه دست‌به‌کار می‌شود

راه اندازی «صندوق اسلامی برکت» برای کمک به نیازمند

دستور کاخ سفید به پنتاگون برای آماده کردن طرح حمله

بغداد به دنبال جلوگیری از صدور نفت اقلیم کردستان ب

بسته شدن کاخ سفید به دلایل امنیتی

هدیه یک تاجر مسلمان به شهروندان بغدادی

ا

تقدیر از کوچک‌ترین قاری و حافظ قرآن

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز