b_0_0_0_10_images_hrthrtw.jpg

اساس نیوز: مدرس مدرسه دینی اسماعیلیه و استاد دانشگاه مذاهب اسلامی طی بیاناتی توجه به تحولات جهان اسلام را برای همه مسلمان و خصوصا علمای دین حائز اهمیت خواند.


به گزارش خبرنگار اساس نیوز، شیخ ابراهیم ابراهیمی دراین باره گفت: «همه مسلمانان جزئی از امت اسلامی هستند و نسبت به یکدیگر مسئولیت دارند. همچنین پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم فرمایش می کند، هرکس به امور مسلمانان همت نداشته باشد مسلمان نیست».


وی افزود: «مسئولیت همه ما نسبت به اعضای خانواده، اقوام و بستگان به یک شکل است و دراین موارد کوتاهی انجام نمی شود، لیکن درباره اهمیت به همسایه و سایر برادران و خواهران دینی نیز وظایفی از قبیل برطرف کردن مشکلات، برآورده کردن احتیاجات زندگی، پوشیدن عیوب، پرداخت بدهکاری، عیادت به هنگام بیماری، پرهیز از خشم و حضور در تشییع جنازه تعیین شده است. بدانید که پرداختن به این اعمال مورد تاکید و سفارش است و خدای متعال پاداش زیادی بابت انجام آنها در نظر گرفته است».


شیخ ابراهیمی ادامه داد: «نبی مکرم اسلام حتی نسبت به افراد غیر مسلمان نیز محبت داشته است. به عنوان مثال، ایشان از یک بیمار یهودی عیادت می کند که این مسئله بیانگر رحمت و عظمت ایشان است و ما نیز باید طریقه آن حضرت را در پیش بگیریم. لذا بی تفاوت بودن نسبت به امتی که هزار و چهارصد سال قدمت داشته و بیش از یک میلیارد نفر جمعیت دارد فقط می تواند برای دشمنان اسلام سودمند باشد. قدر مسلم علمای دین وظیفه دارند در کنار پرداختن به مباحث علمی و فقهی، نسبت به وقایع جهان اسلام هم توجه کافی نشان دهند».


مدرس مدرسه دینی اسماعیلیه، وجود تفرقه در میان امت اسلامی و کشتار مسلمانان را مهمترین مشکل جهان اسلام دانست و تصریح نمود: «درحالی که بیش از شصت سال از تشکیل حکومت جعلی اسرائیل در فلسطین می گذرد، کشورهای اسلامی به جان یکدیگر افتاده اند و در این بین مسلمانان در کشورهای مختلف قتل و عام می شوند. امروز در فلسطین، میانمار، کشورهای افریقایی، پاکستان، افغانستان، یمن، سوریه و دیگر مناطق، دشمنان اسلام به طور مستقیم و یا با تشکیل گروه های تکفیری و تروریستی خون مسلمانان بی گناه را بر زمین      می ریزند».


شیخ ابراهیمی در انتقاد از برخی سران کشورهای اسلامی یادآور شد: «متاسفانه سیاست برخی حکام اسلامی، تهیه اسلحه برای این گروه های متجاوز است و لذا منابعی که باید در جهت رشد و اعتلای مسلمانان هزینه شود، صرف خرید سلاح های کشتار جمعی از کفار می گردد. امروز افرادی به نام اسلام، سر مسلمانان را از تن جدا می کنند.


 اگر این افرد داعیه اسلام دارند؛ پس چرا با دشمنان اسلام مقابله به مثل نشان نمی دهند؟ به طور یقین می توان گفت که اسلام تکفیری دست پرورده سران ستیزه جوی کشورهای غربی است که می خواهد مسلمانان را دچار عقب ماندگی کرده و اهداف خود را در کشورهای اسلامی پیاده نماید».


این استاد دانشگاه مذاهب اسلامی خاطر نشان ساخت: «مسئله اصلی جهان اسلام موضوع فلسطین و مبارزه با اسرائیل است. باید این واقعیت تلخ را بپذیریم که تعدادی از حکام کشورهای اسلامی با اسرائیل هم پیمان شده و با این کشور جعلی در ارتباط هستند. امروز مردم یمن تحت محاصره قرار دارند  و همه روزه عده ای از مردم بی دفاع یمنی کشته می شوند. آیا وقت آن نرسیده است که این هرج و مرج ها به پایان برسد»؟


شیخ ابراهیمی، اتحاد و برادری را راه حل خروج از مشکلات فعلی عنوان کرد و گفت: «همانطور که مسلمانان در صدر اسلام توانستند با جمعیت کم خود با مشرکان به مقابله برخواسته و امپراطوری های قدرتمند روم و ساسانی را شکست دهند، با اتحاد و برادری می توانند مشکلات موجود را از سر راه بردارند. خدای متعال عنایت ویژه ای به مسلمانان داشته و می بینیم که منابع غنی نفت و گاز در اختیار کشورهای اسلامی قرار گرفته است. قرآن کریم و دین اسلام به عنوان مهمترین سرمایه های معنوی مسلمانان شناخته می شود و جهان اسلام می بایست از گروه های تکفیری تبری بجوید».


مدرس مدرسه دینی اسماعیلیه متذکر شد: «جوانان باید مراقب باشند و دقت کنند که  شبکه هایی با هدف ایجاد شبهه و اختلاف افکنی در میان امت اسلامی فعالیت می کنند. اختلاف افکنی در بین مسلمانان حربه دشمن است. علاقمندان جوان به مسائل دینی اگر سوالی دارند می توانند با مراجعه با علما و برزگان دین سوالات شان را مطرح نمایند. مطالعه و تفکر در امور مختلف عملی پسنیده است؛ اما نباید برای پیدا کردن جواب سوال به شبکه های ماهواره ای مراجعه کنیم؛ چرا که آنها اختلاف برانگیز هستند».
خبرنگار: طاهر جانی

مطالب مرتبط:

بحرین دست نشانده عربستان نیست

مسن ترین زائر حج امسال با 104 سال سن

اکثر نیروهای داعش در عراق و سوریه باقی خواهند ماند

وزیر اوقاف مصر: کار داعش تجاوز از حدود الهی است

بزرگترین کشف عتیقه‎جات در ترکیه؛ از "شمشیر آشیل" ت

آمریکا به سوی جنگ جهانی سوم پیش می رود

طراح مسلمان نیوزلندی قصد دارد با پوشاک حجاب، بازا

افزایش دو برابری جمعیت مسلمانان در «اوماها»ی آمریک

شبکه تلویزیونی تویتر گشایش خواهد یافت

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز