b_0_0_0_10_images_HRTHRTH.jpg

اساس نیوز: مولانا خواجه صدر الدین احراری امام جمعه اهل سنت خواف در گفتگوی دیداری با سایت اساس نیوز درباره شرح وظایف اعضای ستاد جمعه این شهر چنین توضیح داد: «اعضای ستاد جمعه اهل سنت شهر خواف متشکل از سیزده تن از علما و فرهنگیان هستند که نشست هفتگی این اعضا در راستای تعیین سخنران روز جمعه و ملاحضات دیگری مانند مدت زمان سخنرانی می باشد».


مولانا احراری درتوضیح بیشتر راجع به شرح وظایف ستاد افزود: «اعضا همچنین وظیفه دارند اطلاعیه ها و نامه های رسیده از سوی مردم را مورد بررسی قرار داده و تصمیم نهایی را در مورد هر یک از آنها بدهند. معمولا نامه ها و اعلانات رسیده با موضوعات خاصی به دست ما می رسند و لذا نیاز است تا بازخوانی شوند».

امام جمعه اهل سنت خواف ادامه داد: «اگر از میان علما و مسوولین در هر رده و مقام درخواست سخنرانی داشته باشند، درخواست خود را باید به صورت کتبی ارائه کرده و تا روز یکشنبه هر هفته به ستاد ارسال گردد. اگر درخواست دیرتر از موعد مقرر برسد مورد رسیدگی قرار نمی گیرد و شخص می بایست مجددا درخواست بدهد؛ زیرا اعضای ستاد، سخنران اصلی و سخنرانان دیگر نماز جمعه را حداکثر تا روز سه شنبه انتخاب می کنند».

مولانا احراری اظهار داشت: «اعضای ستاد یاد شده که در ابتدای سال نود شمسی ترتیب داده شده اند، هر پنج شنبه شب به شکل نشست گروهی و یا ارتباط از طریق فضای مجازی تشکیل جلسه می دهند، تا ضمن بررسی موارد و بسته و به تغییرات فصلی،در زمینه تغییر اوقات اذان و نماز نیز تصمیم گیری نمایند».

امام جمعه اهل سنت خواف در بخش دیگری از توضیحات خود با مثبت خواندن رویه وحدت در جامعه اسلامی عنوان نمود: «درمسئله وحدت بین مذاهب معمولا مشترکات دینی مورد توجه قرار می گیرند. تا مادامی که مذاهب با یکدیگر اشتراک نداشته باشند وحدت پیش نخواهد آمد. اگر امت اسلامی به مقدسات یکدیگر احترام بگذارند، اخوت و برادری در جامعه پیشرفت خواهد کرد. وحدت در برخی جوامع متاسفانه کم رنگ شده است، از این رو باید سعی شود تا در مراسم های جمعی و گردهمایی ها بیش از پیش به این موضوع پرداخته شود».

این عالم توانمند اهل سنت درباره معضلات شبکه های ماهواره ای گفت: «خانواده، اساسی ترین و ریشه دارترین بنیان در جامعه اسلامی می باشد. محوریت یک جامعه در موضوعات مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فردی از درون خانواده ها شکل می گیرد.ماهواره امروز قصد ضعیف کردن افکار جوانان امت اسلامی را دارد. هدف آنها این است که درجامعه، جوانان اسلامی از ثبات کافی  برخوردار نباشند. لذا خانواده ها باید مراقبت بیشتری در این مورد به عمل آورند. خصوصا وقتی فرزند به سن نوجوانانی می رسد، میل به دیدن و شنیدن پیدا می کند و دلش می خواهد تا ازهرچیزی سردر آورد».

مولانا احراری خاطر نشان ساخت: «ماهواره و فضای مجازی به هر حال وجود دارند و نمی توان آنها را حذف کرد؛ اما نیاز به برنامه ریزی است تا از این دو ابزار بهترین و مفیدترین استفاده ها بعمل آید. فرزندان ما نیاز به فراگیری بهتر زیستن دارند. باید شرایطی را فراهم آوریم تا فرهنگ استفاده از ابزارآلات پیشرفته در درون خانواده و جامعه نهادینه شود. دراین راستا مطمئنا حذف شبکه های دروغ پرداز که باعث ایجاد یاس و ناامیدی در جوانان می شوند و همچنین حذف شبکه های پخش فیلم های مبتذل لازم و ضروری به نظر می رسد. البته تاکید بر این است که والدین باید از فرزندان خود درهرسنی که هستند مراقبت نمایند؛ چرا که دنیا در حال پیشرفت است و ابزارآلاتی مانند ماهواره و فضای مجازی می توانند در پیشرفت های دینی و علمی فرزندان مان تاثیر گذار باشند. ما اگر بتوانیم دشمن را بشناسیم قطعا می توانیم راه های مبارزه با آن را نیز بشناسیم».


خبرنگار: طاهر جانی

b_0_0_0_10_images_rghrtw.jpg


مطالب مرتبط:

چرایی تقلید از مذاهب اربعه؟

سرکرده داعش در صحرای سوریه مخفی شده است

داعش چهار عراقی را به قتل رساند

کشیش مسیحی که قرآن درس می دهد

 

خلافت کوچک داعش در شمال افغانستان

پاسخ تمسخر آمیز روسیه به اقدامات اوباما

قانون 66 ساله ظالمانه لغو شد

اعترافات یک داعشی درباره نحوه آموزش سربریدن افراد

لاوروف: اگر داعش دوباره سر بلند کند، به ارتش سوریه

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز