b_0_0_0_10_images_photo_20180421_122439.jpg

اساس نیوز : مولانا توکلی در خطبه های نماز جمعه اهل سنت تایباد تاکید کرد :مسلمانان به زودی در مسجد الاقصی نماز می خوانند.

امام جمعه اهل سنت تایباد در بخش نخست خطبه های این هفته، به بیان ادامه موضوع معراج نبی مکرم اسلام ص پرداخته و بیان داشتند: مسجد الاقصی نام مکانی است که خداوند خود نام مسجد بر آن نهاد و پیش از سفر پیامبر اسلام ص این مکان معبد سلیمان داشت و ادعای واهی که امروز یهود دارد، یک تحریفی است که در حال انجام است. دین مبین اسلام، ادامه دهنده راه سایر ‌پیامبران الهی و تکمیل کننده ادیان الهی است و این مسجد مختص برای خداوند و دین اسلام است.

امروز این آدم تاجر پیشه (ترامپ)قصد کرده سفارت کشور آمریکا را به سرزمین بیت المقدس منتقل کند تا این ادعای واهی یهود غاصب رابه کرسی نشاند. این آرزو را امثال نتایاهو همچون اجدادش به گور خواهند برد و هیچ وقت ان شاءالله موفق نخواهند شد مسجد الاقصی را بدست بگیرند.

 خطیب جمعه شهرستان تایباد افزود: شب و روز در راه حفاظت از قدس شریف خون می دهند. جهاد واقعی نبرد این مردم مظلوم‌سنگ بدست در مقابل جبهه واحد یهود و نصارا است. بیش از شصت سال است که مردم فلسطین، شهید و زندانی و جانباز می دهند و تا کنون خسته نشدند و ان شاء الله بزودی همه ما مسلمانان در مسجد الاقصی نماز خواهیم خواند. این مسجد قبله جهاد ما مسلمانان است و وعده الهی که پیروزی اسلام بر یهود و نصارا است بزودی محقق خواهد شد.

استاد حدیث حوزه علمیه احناف تایباد، با بیان اینکه یکی از بازدید های پیامبر در معراج بازدید از جهنم بود که در آنجا با مالک، دربان جهنم ملاقات کردند افزودند: پیامبر در دروازه جهنم، چند گروه از امت خود را در جهنم دیدند که این برای پیامبر بزرگ اسلام سنگین بود. جبرئیل امین به پیامبر ص توضیح می دهد که اولین گروهی که از امت پیامبر ص، وارد جهنم‌می شوند، کسانی هستند که مال یتیم می خوردند. پیامبر این گروه را دیدند که لبهایی مانند لب شتر داشتند و از این لب ها آتش بر دهانشان می ریختند.

ایشان بیان داشتند: دومین گروهی که در جهنم وارد می شوند، ربا خواران و سود خوارانی بودند که با خدا و رسول ص می‌جنگند. پیامبر ص آنها را دیدند که شکم های بزرگی داشتند و علاوه بر آتش، فرشتگانی شکنجه های هولناکی بر آنها وارد می کردند. ربا و سود جنگ با خداست و گناهی است که سخت و هولناک است. اگر خدای ناکرده کسی در این کار است همین امروز توبه کنند که بد عقوبتی در انتظاز آنان است.

مولانا توکلی، سومین گروه امت پیامبر ص را در جهنم زناکاران دانستند و بیان داشتند: چهارمین گروه زنانی بودند که  از زنا باردار بودند و بچه شکم خود را منسوب به شوهران خود می کردند، که این ها از‌پستان های خود آویزان بودند.

ایشان افزودند: بجز این بازدیدها، رویداد دیگری اتفاق افتاد. پیامبر ص از آسمان قافله ای را دیدند که از شام به مکه برمی گشتند، شتری وقتی اعضای کاروان خواب بودند آمد و از ظرف آب کاروان مخفیانه آب خورد و برگشت به جای خود. این خبر را پیامبر به مردم‌مکه دادند و وقتی آنها تحقیق کردند از کاروان، بازرگانان تصدیق کردند. این تصدیق باعث شد جمعی از مردم پیامبر ص را تصدیق کردند و مسلمان شدند.

این واقعات در معراج نبی مکرم اسلام ص رخ داد‌که در دو خطبه بیان شد.

مولانا توکلی، در بخش دوم خطبه های خود به موضوع روز هوای پاک و روز بدون خودرو اشاره نموده و بیان داشتند: شورای محترم شهر تایباد از مردم تایباد تقاضا دارند که در روز هوای پاک بدون خودرو تردد کنند تا این فرهنگ در بین مردم جا بیفتد.

ایشان با اشاره به روز زمین افزودند: آلودگی زمین بسیار مهم است و این تقاضا از کشاورزان محترم است که بیشتر دقت کنند.

آقایان کشاورز این زمین ها در دست شما امانت است. این زمین ها برای نسل های بعد هم هست. امروز اگر به دشت های تایباد برویم، می بینیم پلاستیک در زمین کاشته شده است. اگر بنا باشد هر سال شما پلاستیک بکارید و بعد آنها را جمع نکنید، به خود و همه مردم ضربه می زنید. این ظلم‌مضاعف به طبیعت، محیط زیست و جامعه و خود شماست.

مردمی هم که این روزها به طبیعت و تفرجگاها می روند، باید طبیعت را خانه خود بدانند و از آلوده کردن طبیعت خودداری کنند.یکشنبه ان شالله همه ما در این‌برنامه شورای محترم و شهرداری تایباد شرکت کنیم و در حفاظت از زمین مان سهیم باشیم.

مولانا توکلی با اشاره به روز پاسدار بیان داشتند: این روز به پاسداشت کسانی است که به پاسداری از حریم مرزهای این کشور مشغولند. عزیزانی که خون می دهند ولی یک سانتی متر از خاک کشور به دشمن نمی دهند. لازم است از همین جا محکوم کنم تعرض به برجک دیدبانی مرزی جمهوری اسلامی ایران در سیستان و بلوچستان و شهادت دو مرزبان عزیز ما و برای پاسداران معزز دعای سلامتی، طول عمر و توفیق خدمت می کنم.

مطالب مرتبط:

ترکان اوغوز: قدرت بازدارندگی ترکیه با خرید اس-400

انتقاد دیده بان حقوق بشر از رفتار نامناسب عراق با

کشته و زخمی شدن حدود 30 هزار عراقی در سال 2015

فراخوان داعش برای ترور علمای مسلمان

ا

پیام تسلیت مولانا عبدالحمید در پی درگذشت مفتی دیار

کاهش تعطیلات اعیاد و مناسبت‌های اسلامی در تقویم مد

جهاد اسلامی خواستار افزایش دامنه درگیری‌ها و ادامه

صلیب سرخ:جنگنده های عربستان به اتوبوس دانش آموزان

کانادا: به مسافرانی که از ورود به آمریکا منع شوند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات