b_0_0_0_10_images_yhujwruyhw5.jpg


اساس نیوز:  مولوی عبدالکریم علی بائی که به همراه اساتید حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد جهت ملاقات با مردم استان خراسان جنوبی به این استان سفر کرده بودند در جمع نمازگزاران شهر طبس مسینا به ایراد سخنرانی پرداخت.


به گزارش خبرنگار اساس نیوز، وی در ابتدای سخنانش گفت: «انسان ها در زندگی روزمره خود اهداف متفاوتی را دنبال می کنند. ؛هدف اصلی کفار پیشرفت در جهان مادی است؛ اما هدف مسلمانان کسب رضایت الله است. خداوند برای رستگاری بشر قرآن را نازل فرمودند؛قرآنی که هدایت و شفا است، معجزه ای که انسان ساز است تا انسان ها با تدبر در آیات قرآن کریم راه و روش درست زندگی کردن را استخراج کنند و با عمل به آن در مسیر درست قرار گیرند».


مدرس حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد در ادامه به تشریح موانع ذکر باریتعالی پرداخت و افزود: «خداوند در قرآن کریم چالش های فراروی انسان را ذکر می کند که یکی از این موانع انسان در راه رسیدن به زندگی مطلوب و رضایت الله ، اولاد و اموال هستند. مال و فرزند به عنوان نعمت هایی هستند که می تواند فرد را به خداشناسی برساند؛ ولی اگر انسان ازمالش در راه درست استفاده نکند سبب هلاکت و نابودی فرد می شود. اگر پدری در تربیت فرزندش اهمال کرده و او را خوب تربیت نکند، باعث سرفرازیش نخواهد شد».


امام جمعه شهر مشهد ریزه با اشاره به قرآن کریم از شراب و قمار به عنوان دیگر عامل بازدارنده انسان از راه درست یاد کرده و ادامه داد: «هدف شیطان از طریق رواج امور منکر و فحشا، ایجاد اختلاف و کدورت در میان مومنین است. معاملات ربوی و نوشیدنی های حرام انسان را به تنزل می رساند. این افعال موجب می شوند که زندگی دنیوی شخص درمعرض خطر قرار گرفته و ازنظر اخروی نیز دچار سقوط گردد؛ چرا که این ها دام های شیطان هستند».


خطیب نماز جمعه مسجد جامع طبس مسینا در ادامه بیاناتش آرزوهای طولانی را از دیگر موانع ذکر خدا برشمرده و تصریح نمود: «آرزوهای طولانی امت های گذشته، آنها را هلاک کرد. تفکر امت های گذشته این بود که ازعمر طولانی برخوردار شده و جاویدان شوند. زراندوزی و طلب مال و شهرت و مقام انسان را ازعبادت خدای متعال باز می دارد و باعث می شود که انسان از بندگی خدای متعال غفلت کرده و او را فراموش کند. لذا کسی که خدای متعال را فراموش کند، رب متعال نیز او را به خودش مشغول خواهد کرد».

این روحانی اهل سنت، تکاثر و فزون طلبی را ازدیگر موانع یاد خدای متعال دانست و اظهار داشت: «تکاثر و فزون خواهی انسان را مشغول کرده و از بین خواهد برد . پیامبر گرامی صلی الله علیه و آله وسلم در حدیثی می فرماید، انسان همیشه دنبال مال است ولی نمی داند آنچه که بخورد و بپوشد از بین خواهد رفت؛ ولی آنچه را که در راه خدا صدقه بدهد برایش به عنوان ذخیره آخرت محسوب خواهد شد. ممکن است این تکاثر در طلب مسکن یا غذا و یا شهرت و شهوت باشد. انسان ها باید متوجه باشند که گرفتار این بلای مهلک نشوند».


مولوی علی بائی عواملی همچون جنگ، خونریزی، قتل و غارت در بلاد اسلامی را نتیجه تکاثر سردمداران برخی کشورهای مسلمان خوانده و یادآورشد: «همیشه گروهی هستند که به پست و مقام و فکر کرده و کشتار مسلمانان را وسیله ای برای رسیدن به قدرت و منصب می دانند. حکام کشورهای مسلمان باید برای رفع مشکل موجود درکشورهای مسمان چاره اندیشی نموده و با اتحاد با یکدیگر و پشت کردن به کشورهای بیگانه، وضعیت مسلمین را بهبود ببخشند، تا هر چه زودتر جلوی این نسل کشی ها گرفته شود».


امام جمعه شهرمشهد ریزه در پایان سخنانش گفت: «وظیفه همه ما این است که ضمن شکر گذاری برای امنیت موجود، دست به دعا برداشته و از باریتعالی بخواهیم تا غده های سرطانی مانند آمریکا، اسرائیل و دیگر کشورهای معاند را از بین ببرد».

مطالب مرتبط:

هفت کشته در درگیری های جامو و کشمیر

امام جمعه اهل سنت قازان قایه: ضروری است دولت ها و

پیرمردی که ۱۰ ماهه حافظ قرآن شد / عکس

اهل سنت و شبکه های اجتماعی

اعترافات تروریست های بازداشت شده در روسیه

مفتی اهل سنت عراق:در خط مقدم دفاع از ایران خواهم ب

ژاپن رهبر فرقه عامل حمله با گاز سارین به متروی توک

اردوغان: امیر قطر اولین کسی بود که تماس گرفت!

گزارش تصویری از آخرین نماز جمعه بندر ترکمن در ماه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز