b_0_0_0_10_images_b_0_0_0_10_images_yujiruir67ior.jpg

اساس نیوز ؛ کاکاجان آخوند حنفی در نماز جمعه سیمین شهر (17 فروردین 97 ) با بیان احوال اسف بار مسلمانان جهان بیان کرد: نبی اکرم عليه السلام فرموده اند : در نزدیکی زمانی می آید که کفار با هم متحد شده برای کشتن و نابودی مسلمانان به هم دیگر تعارف می کنند.


یکی از صحابه‌ها پرسید: یا رسول الله این خواری و پستی در آن روز به علت کم بودن تعداد مسلمانان است؟  
نبی اکرم عليه السلام جواب دادند: خیر. بلکه در آن روز مسلمانان همانند خس و خاشاک سیل، کثرت دارند ولی در قالب کفار ترسی از مسلمانان وجود ندارد و خداوند در قلب شما سستی را قرار می دهد


صحابه‌ها پرسیدند: یا رسول الله سستی چیست؟
 نبی اکرم عليه السلام جواب دادند: محبت دنیا و ترس از مرگ


وی در ادامه افزود: در زمانی که مسلمان به علت مذهب، اعتقاد، قومیت و موقیعت جغرافیای با هم در حال جدل و نزاع هستند کشوری همانند آمریکا آمده و در قلب کشور های اسلامی (در افغانستان) صد ها تن از قاریان قرآن را به شهادت رسانده در حالی که مسلمانان هنوز در بحث، نزاع و توهین به هم دیگر مشغول هستند و هیچ یک از حکومت های بزرگ اسلامی( که ادعاهای آنان سنگ را سوراخ می کند)


به این واقعه اعتراض نکرده و این کشور را مواخذه نمی‌نماید.
و آیا این، از ذلت و پستی مسلمان در این زمان خبر نمی‌دهد؟
 منشأ همه این کار‌ها به ضعف مسلمین و دوری آنان از خداوند خلاصه می‌شود.


بزرگان می‌فرمایند: مسلمان همچون شیری خفته است که کفار با هر نوع حیله اعم از فیلم ، سریال، اینترنت، ماهواره و به هر طریق سعی دارند این شیر را خفته نگاه دارند. زیرا می‌دانند که اگر این شیر بیدار گردد کاخ‌ها و حکومت‌هایشان را بر سرشان خراب خواهد نمود.


در این زمان مسلمان کل زندگی خود را به دنیا خلاصه کرده و بخاطر به دست آوردن اندکی سود، یا از دست دادن تماشای فیلم، مسابقه و ... حاضر است نیاز خود را ترک نمایند. و تمام زندگی خود را در دنیا و منفعت‌های آن خلاصه می‌کند


و این کارها باعث دوری مسلمان از خداوند و در نتیجه غلبه کفار بر ما می‌شود.


مدیر حوزه علميه نور در ادامه خاطر نشان کرد: ما نباید از تجهیزات کشورهای غربی هراسی داشته باشیم زیرا مسلمانان در زمان نبي اکرم بدون هیچ‌گونه تجهیزات آنچنانی و با توکل بر خداوند قادر به فتح دولت‌هایی چون ایران و روم (که در آن زمان ابر قدرت بودند)شدند .


وی در پایان فرمود: مسلمان باید از خواب غفلت بیدار شود و مسجد هایمان باید مرکز نورانیت، معنویت، ذکرخداوند، قرآن و عبادت باشد و آن کسانی به جماعت دوام دارند باید به فکر کسانی باشند که از نعمت مسجد و جماعت بی‌بهره می‌مانند .


و علمای مسلمین باید از ایجاد تفرقه و جدایی میان مسلمین بر حذر باشند تا مبادا این کار باعث ذلت و خوارى كل مسلمين جهان شود.

مطالب مرتبط:

زیان چند میلیارد دلاری مدیر فیس بوک بعد از انتخاب

ا

داوود اوغلو: به زودی از قانون اساسی کنونی ترکیه خل

تهدید دو وزیر اسرائیل به حمله نظامی به غزه

ب

نکبت و مصیبت داعش و پایان تاریخ مصرف آن

برادران بمب ساعتی داعش در جنوب شرق آسيا

سمینار معرفی اسلام به تازه مسلمانان در نیجریه

عکس های اینستاگرامی پسر رئیس جمهور دردسرساز شدند

کمک سه میلیارد دلاری ژاپن برای توسعه زنان کشورهای

ا

موج اعتراضات دربنگلادش برای حذف اسلام از قانون اسا

ا

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز