b_0_0_0_10_images_b_0_0_0_10_images_yujiruir67ior.jpg

اساس نیوز ؛ کاکاجان آخوند حنفی در نماز جمعه سیمین شهر (17 فروردین 97 ) با بیان احوال اسف بار مسلمانان جهان بیان کرد: نبی اکرم عليه السلام فرموده اند : در نزدیکی زمانی می آید که کفار با هم متحد شده برای کشتن و نابودی مسلمانان به هم دیگر تعارف می کنند.


یکی از صحابه‌ها پرسید: یا رسول الله این خواری و پستی در آن روز به علت کم بودن تعداد مسلمانان است؟  
نبی اکرم عليه السلام جواب دادند: خیر. بلکه در آن روز مسلمانان همانند خس و خاشاک سیل، کثرت دارند ولی در قالب کفار ترسی از مسلمانان وجود ندارد و خداوند در قلب شما سستی را قرار می دهد


صحابه‌ها پرسیدند: یا رسول الله سستی چیست؟
 نبی اکرم عليه السلام جواب دادند: محبت دنیا و ترس از مرگ


وی در ادامه افزود: در زمانی که مسلمان به علت مذهب، اعتقاد، قومیت و موقیعت جغرافیای با هم در حال جدل و نزاع هستند کشوری همانند آمریکا آمده و در قلب کشور های اسلامی (در افغانستان) صد ها تن از قاریان قرآن را به شهادت رسانده در حالی که مسلمانان هنوز در بحث، نزاع و توهین به هم دیگر مشغول هستند و هیچ یک از حکومت های بزرگ اسلامی( که ادعاهای آنان سنگ را سوراخ می کند)


به این واقعه اعتراض نکرده و این کشور را مواخذه نمی‌نماید.
و آیا این، از ذلت و پستی مسلمان در این زمان خبر نمی‌دهد؟
 منشأ همه این کار‌ها به ضعف مسلمین و دوری آنان از خداوند خلاصه می‌شود.


بزرگان می‌فرمایند: مسلمان همچون شیری خفته است که کفار با هر نوع حیله اعم از فیلم ، سریال، اینترنت، ماهواره و به هر طریق سعی دارند این شیر را خفته نگاه دارند. زیرا می‌دانند که اگر این شیر بیدار گردد کاخ‌ها و حکومت‌هایشان را بر سرشان خراب خواهد نمود.


در این زمان مسلمان کل زندگی خود را به دنیا خلاصه کرده و بخاطر به دست آوردن اندکی سود، یا از دست دادن تماشای فیلم، مسابقه و ... حاضر است نیاز خود را ترک نمایند. و تمام زندگی خود را در دنیا و منفعت‌های آن خلاصه می‌کند


و این کارها باعث دوری مسلمان از خداوند و در نتیجه غلبه کفار بر ما می‌شود.


مدیر حوزه علميه نور در ادامه خاطر نشان کرد: ما نباید از تجهیزات کشورهای غربی هراسی داشته باشیم زیرا مسلمانان در زمان نبي اکرم بدون هیچ‌گونه تجهیزات آنچنانی و با توکل بر خداوند قادر به فتح دولت‌هایی چون ایران و روم (که در آن زمان ابر قدرت بودند)شدند .


وی در پایان فرمود: مسلمان باید از خواب غفلت بیدار شود و مسجد هایمان باید مرکز نورانیت، معنویت، ذکرخداوند، قرآن و عبادت باشد و آن کسانی به جماعت دوام دارند باید به فکر کسانی باشند که از نعمت مسجد و جماعت بی‌بهره می‌مانند .


و علمای مسلمین باید از ایجاد تفرقه و جدایی میان مسلمین بر حذر باشند تا مبادا این کار باعث ذلت و خوارى كل مسلمين جهان شود.

مطالب مرتبط:

ادامه عملیات شناسایی نیروهای مسلح ترکیه در ادلب

دیدگاه احمد آخوند قربان پور در مورد تکفیر و گروه ه

داعش شماری از شهروندان عراقی را تیرباران کرد

ا

ولید بن طلال میلیاردر سعودی آزاد شد

منجمدسازی دختر مبتلا به سرطان

دستگیری تروریست خطرناک در تونس

توافق سوریه با داعش و جبهه النصره برای خروج از دمش

ائتلاف کرد_عرب به دنبال پاکسازی کامل شمال رقه از

پوتین: در هیچ شرایطی کریمه به اوکراین باز نخواهد گ

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز