b_0_0_0_10_images_6565646546.jpg

اساس نیوز: مولانا حبیب الله طاهری امام جمعه اهل سنت سنگان در بیانات اخیر خود بر استفاده از علم و استفاده فرصت عبادت به درگاه باریتعالی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز، مولانا طاهری درشروع بیاناتش گفت: «هرگاه علمی مورد استفاده قرار نگیرد آن علم در واقع نابود شده است. علم یکی ازبهترین و بزرگترین نعمت های الهی می باشد که خدای متعال آن را نسبت به سایر نعماتش برتری داده است؛ چرا که مقامی بالا دارد. بی توجهی به علم باعث ضایع شدن آن می شود و کسی که این نعمت را نادیده بگیرد در روز قیامت مورد سوال قرار خواهد گرفت».

مولانا طاهری درحدیثی از نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله وسلم افزود: «اشخاصی که توجهی به علم خود نمی کنند جزو سه گروهی هستند که پس از رسیدگی به اعمال شان وارد جهنم خواهند شد. آن حضرت همچنین ازعلمی که فایده ای ندارد به خدای متعال پناه می برد. جایگاه علم واقعی آن قدر زیاد است که تمامی موجودات برای اهل آن دست به دعا برمی دارند».

امام جمعه اهل سنت سنگان ادامه داد: «عملی که در آن اخلاص نباشد هیچ ارزشی در نزد الله متعال نخواهد داشت. عمل زمانی ارزش پیدا می کند که خالص برای رضایت الله تعالی انجام شود. اعمال باید خالص باشد چون مورد رسیدگی دقیق قرارمی گیرد. عملی که برای ریا انجام شود مانند گرد و خاکی است که با اولین وزش باد از بین می رود. بدانید اشخاصی که برای جلب رضایت مردم دست به انفاق می زنند، هر چند که از مال خود ببخشند نصیبی از ثواب نبرده و به جهنم داخل خواهد شد».

   مولانا طاهری اظهار داشت: «انسان باید قبل از انجام هرعملی، نیت کار را در نظر بگیرد. بنا به فرمایش پیامبر گرامی صلی الله علیه و آله وسلم، بسیاری از کسانی که نماز می خوانند، روزه می گیرند و شب ها را به عبادت می گذرانند، عملی که نفعی برایشان داشته باشد انجام نمی دهند، زیرا که اخلاص ندارند. کسانی که دست به هجرت می زنند ،اگر رضایت خدای متعال را در نظر بگیرند، آن را به دست خواهند آورد و اگر هدف شان رسیدن به دنیا باشد مسلما به آن نیز خواهند رسید».

   مولانا طاهری با توصیف اینکه محبت انسان به الله متعال باید در قلب انسان ها باشد بیان نمود: «قلب مرکز حیات هر بشری است که حریم رب متعال درآن قرار دارد. تلاش انسان باید در جهت خوشنودی الله و جلب محبت رسول الله باشد. وقتی شخص به محبت حقیقی و واقعی دست پیدا می کند حاضر می شود تا همه داشته هایش را برای حق تعالی خرج کند. همه ما می بایست فرصت داده شده را غنیمت شماریم، تا به هدر نرود. فرصت نیز جزو ونعمات باریتعالی است که ارزش آن قیمت ندارد».

    این عالم اهل سنت یادآور شد: «انسان هایی هستند که وقتی فرصت شان به پایان می رسد آرزو می کنند که کاش به اندازه یک ساعت از آن فرصت مجددا به آنها داده شود، تا بتوانند به سوی پروردگار خود برگردند  .انسان  ها در روز قیامت افسوس خواهند خورد که چرا از فرصت هایشان استفاده لازم را نبرده اند؟ در روز قیامت فرزند برای ثواب یک "سبحان الله" به مادرش رجوع خواهد کرد؛ چرا که اگر ثواب آن را بگیرد وارد بهشت خواهد شد لیکن مادر که آن همه در دنیا برای فرزندش زحمت کشیده، ازبخشیدن ثواب یک سبحان الله به فرزندش عاجز خواهد بود».

مولانا طاهری اظهار داشت: «امروز هستند کسانی که اوقات شان را برای آزار و اذیت مسلمانان می گذرانند. کسانی که آسایش و آرامش را از امت اسلامی سلب کرده و دست به اعمالی می زنند که  دعای بد مظلومین را در پی داشته باشد. انسان ها چرا باید طوری رفتار کنند که مظلومین برعلیه شان دعای بد کنند؟ مسلمان واقعی کسی است که سایرین از دست و زبانش راحت باشند. رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم در جایی سه بار قسم یاد می کند، مومن نیست شخصی که همسایه اش از دست وی راحت نباشد».

امام جمعه اهل سنت سنگان گفت: «فکر نیز بزرگترین نعمت داده شده انسان است. یک لحظه فکر دین ازهفتاد سال عبادت بی ریا افضل تر می باشد. یک انسان باید فکر کند که ازکجا آمده و سرانجام به کجا خواهد رفت، مسلما این اندیشه خیلی بهتر ازآن است که دائما به فکر آزار و اذیت برادر مسلمانش باشد».

خبرنگار: طاهر جانی

 

مطالب مرتبط:

مرگ رهبر در سوریه ؛خبر شوم دیگر برای ازبکها

 

مولانا سربازی :تکفیر ثمره ترک تقلید است

عربستان سفیر کانادا را از این کشور اخراج کرد

یازدهم سپتامبر روز نکبت برای مسلمانان

داعش چگونه کودکان را به عملیات انتحاری وا می‌دارد؟

ترکیه لیست پایگاه های آمریکا در سوریه را منتشر کرد

مولانا عبدالحمید انفجارهای اخیر کابل را محکوم کردن

کشته شدن سه سرکرده طالبان در افغانستان

شیخ بهجت: تلاش کنیم به شکل بهینه از فرصت های روزه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات