b_0_0_0_10_images_Ca234511pture.jpg

اساس نیوز: شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم نمازجمعه امروز (3 فروردین 1397) با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر انقلاب به سال «حمایت از کالای ایرانی»، بر لزوم افزایش کیفیت تولیدات داخلی و حمایت دولت و ملت از تولیدکنندگان داخلی تأکید کردند.


به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید در مراسم نمازجمعه اهل‌سنت زاهدان خاطرنشان کردند:‌ سال جدید از طرف مقام معظم رهبری به سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری شده است، ما تولیدکنندگان را توصیه می‌کنیم که کیفیت کالاهای داخلی را بالا ببرند و کالاهای خوب و با کیفیت بالا تولید کنند.
امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان با تأکید بر لزوم حمایت دولت از تولیدکنندگان داخلی تصریح کردند: توصیه ما به دولت این است که از تولیدکنندگان داخلی بیشتر حمایت کند و مالیات تولیدات صنعتی و سنتی را پایین بیاورد.
مولانا عبدالحمید افزودند: به مردم عزیز هم توصیه می‌کنیم که به خرید تولیدات داخلی روی بیاورند تا کارخانه‌ها فعال شوند و برای مردم ایجاد اشتغال کنند.
ایشان همچنین با اشاره به معاملات ربوی بانک‌ها بر ضرورت اصلاح قوانین بانک‌ها توسط دولت و مجلس تأکید کردند.

رانندگان بیشتر احتیاط کنند

مدیر دارالعلوم زاهدان در بخشی دیگر از سخنان‌شان با اشاره به آغاز مسافرت‌های نوروزی، رانندگان را به احتیاط بیشتر فراخواندند و گفتند: ایام مسافرت‌های نوروزی است و جاده‌ها شلوغ هستند. این روزها بعضی اتفاقات و حوادث رانندگی ناگوار پیش می‌آید، باید رانندگان بیشتر احتیاط بکنند. همه باید بیدار و مواظب باشند و برای جلوگیری از حوادث رانندگی علاوه‌بر احتیاط، «دعا» هم بشود تا اتفاق ناگواری پیش نیاید.

 همایش دانش‌آموختگی دارالعلوم زاهدان نمونه‌ای از اخوت و برادری است

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در فرازی دیگر از سخنان‌شان با اشاره به نزدیک بودن تاریخ برگزاری همایش دانش‌آموختگی طلاب دارالعلوم زاهدان خاطرنشان کردند: همایش دانش‌آموختگی دارالعلوم زاهدان که همه‌ساله برگزار می‌شود، نمونه‌ای از آزادی، اخوت‌وبرادری و وحدت‌وهمدلی است. این مراسم که علما، اندیشمندان، مسئولین و مهمانانی از مناطق مختلف کشور و برخی از خارج کشور در آن شرکت‌ می‌کنند، نشستی برای هم‌اندیشی دربارۀ مسائل دنیا و آخرت است. الحمدلله تأثیرات این مراسم برای کشور و استان مثبت بوده است.
مولانا عبدالحمید با بیان اینکه همایش امسال پنج‌شنبه 23 فروردین 1397 برگزار می‌شود، از نمازگزاران خواستند برای موفقیت در برگزاری این همایش دعا بکنند که خداوند آن را در راستای جلب خوشنودی و رضایت خویش بگرداند.
ایشان افزودند: تا زمانی‌که نظر لطف پروردگار شامل حال نباشد، جلسات بی‌سود هستند، هرکس هرکاری را انجام می‌دهد باید برای الله تعالی انجام دهد. تلاش شود که این جلسه کاملا مثبت و برای تمام فرق، اندیشه‌ها و گرایش‌ها پر خیروبرکت باشد و به خیر وطن و اسلام ختم شود.
مدیر دارالعلوم زاهدان در پایان با اشاره به نیازمندی‌های این همایش از نمازگزاران خواستند برای برگزاری این همایش و تأمین نیازهای مادی آن با ستاد برگزاری همایش همکاری کنند.

مطالب مرتبط:

تأکید همسر اردوغان بر نقش زنان در اسلام

خط و نشان اسرائیل برای فعالیت های هسته ای عربستان

 

آخوند عبدالکریم جاور: همت مردم گمیش تپه در مقابل س

بخشیدن ثواب عبادت به دیگران

آزادی فعال قزاقستانی مدافع حقوق مسلمانان چین

فرانسه بعد از نابودی داعش خاک عراق و سوریه را ترک

دشمنان وحدت شیعه و سنی

هویت تأمین کنندۀ نیروی داعش فاش شد

 

خط و نشان دولت عربستان برای خطیبان نماز جمعه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات