b_0_0_0_10_images_d3787968271aadf66b69e2f7e02571e2_XL.jpg

اساس نیوز: طی مراسمی از رتبه های برتر شعبه ی حفظ خواهران مدرسه علوم دینی اسماعیلیه جنوب کشور و رتبه های برترامتحانات نیم سال کلاس های دینی خواهران مدرسه اسماعیلیه و همچنین کلاس تجوید بانوان تجلیل به عمل آمد.


در این مراسم که به همت شیخ شافعی تشیخ مدیریت و در محل سالن اجتماعات مدرسه علوم دینی اسماعیلیه برگزارگردید، شیخ عیسی چهره افروز امام جمعه بندر درگهان و ناظر مدرسه علوم دینی اسماعیلیه،ضمن تاکید بر فضائل ذکر، پرداختن به قرآن کریم و اهتمام دانش آموزان به علوم دینی مختلف گفت: «قرآن کتابی است که ما هر چه بیشتر آن را تلاوت کنیم،طراوت و حلاوت آن تازه تر می گردد. قرآن مجید مثل بقیه کتابها نیست. شما اگر یک جزوه یا هر کتاب دیگری را دو الی سه بار مطالعه کنید ،قطعا خسته می شوید و میل خواندن دوباره آن را پیدا نمی کنید؛ اما هرچه قرآن کریم را بیشتر بخوانید به شیرینی آن افزوده  شده و طراوت و شادابی خاصی به انسان عنایت می کند».


شیخ عیسی چهره افروز با اشاره به برخی خصوصیات ممتاز کلام الله مجید، به تاثیرآیات الهی برقلوب و جذابیت و گیرایی آن تاکید کرده و افزود: «جن و انس، قرآن کریم را شنیده و ازآن متاثر می شوند. غالبا گروه انصار درمحضر رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم حضور پیدا کرده و وقتی که قرآن کریم  را می شنیدند ،تحت تاثیر آیات آن قرارمی گرفتند، حتی مشرکینی مانند ولید بن مغیره که آیات الهی را قبول نداشتند، از قرآن کریم تاثیر گرفته و نهایتا شیفته و فریفته آن شدند».


ناظر مدرسه علوم دینی اسماعیلیه، قرآن کریم را کتابی جامع که بر تمام علوم شمولیت دارد توصیف کرده و اظهار داشت: «هیچ علمی نیست که در آیات الهی عنوان نشده باشد. هرعلمی که بشریت به آن نیاز داشته خدای متعال درکتاب نورانی اش برای ما بیان داشته است. موضوعاتی مانند علم سیاست، علم اقتصاد، علم معاملات و معاشرات، علوم اخلاقی همه و همه در قرآن کریم آمده اند».


امام جمعه درگهان با بیان جایگاه و مقام حافظان قرآن کریم تاکید کرد: «یک حافظ  باید فکر کند که چه چیز ارزشمندی را در اختیار دارد و قدر این نعمت پروردگار را بداند».


در پایان این مراسم از نفرات برتر امتحانات نیم سال، ممتازین شعبه حفظ و رتبه های برتر کلاس های تجوید که موفق به رتبه های برتر شده بودند تقدیر بعمل آمد.


خبرنگار: طاهر جانیمطالب مرتبط:

جن ها روستايی در آذربايجان ایران را سنگ باران می ک

رییس جمهوری تاجیکستان: اعضای داعش خائن به مذهب و م

چین ۳۲ مبلغ مسیحی کره‌ جنوبی را اخراج کرده است

داعش مسئولیت حمله به گارد ملی روسیه در چچن را بر ع

عربستان کلیه برنامه های آموزشی و تبلیغی دینی را مت

شایعات مرگ رئیس جمهور ازبکستان قوت کرد

رئیس بانک سرمایه‌گذاری اروپا: نمی‌توانیم به خاطر ا

بین روسیه، آسیای مرکزی و چین باید روابط معنوی ایجا

آموزش زنان پلیس افغانستان در ترکیه

 

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز