b_0_0_0_10_images_photo_20180310_180346.jpg

اساس نیوز: خطیب جمعه اهل سنت پیرهرات اسالم گفت: برای همه ما بهتر است از مالی که در دست داریم در این دنیا صدقه بدهیم، قبل از آنکه  دیر یا زود از دنیا برویم و برای اموالی که میان وارثین توزیع شده است محاسبه شویم .

افندی بعقوبی در خطبه های نماز جمعه مسجد رسول اکرم (ص)روستای پیرهرات بخش با بیان اینکه مرگ عزیزان بهترین اندرز برای انسان است، گفت : بر هر انسانی لازم است به روز قیامت و لحظه ترک دنیا فکر کند و با تامل در از دست دادن نزدیکان خود به یاد لحظه مرگ باشد .

وی با اشاره به حدیثی از رسول اکرم (ص) افزود : زیارت قبر نزدیکان علاوه بر اینکه برای ما پند و عبرتی خواهد بود و ما را به یاد مرگ می اندازد ، بلکه می توانیم برای آنان و خودمان دعای خیر کنیم .

افندی بعقوبی  با بیان اینکه شایسته  است قبل از خوابیدن نام خدا را به زبان بیاوریم و بدانیم خواب برادر مرگ است ، ادامه داد : انسان باید با زبان ، قلب و همه اعضای بدنش مرگ را یاد کند و برای آن خود را آماده نگه دارد .

با اشاره به اهمیت دادن به نماز و وصیت کردن برای خانواده ، گفت : هرگاه به نماز می ایستید چنان تصور کنید که آخرین نماز است و چه خوب است که همه ما برای اموال خود وصیت کنیم و خانواده را از آن آگاه نماییم .

خبرنگار: عظیم

مطالب مرتبط:

آخوند توماج خواستار استفاده بهینه مومنان از فضایل

کاغذ ضد آتش در چین ساخته شد

سخنان وحدت‌آفرین امام جمعه اهل سنت زاهدان

ترکیه 200 میلیون دلار به کردستان عراق کمک کرد

بیش از یک میلیون زن در عراق بیوه شده‌اند

شلیک موشک توسط زیردریایی هسته ای انگلیس به واشنگتن

ا

انتشار داستان مصور درباره " اصول اسلام " در کانادا

بیانیه مشترک نمایندگان کشورهای عربی در حمایت از فل

ترکیه سازمان عفو بین الملل را به آماده سازی کودتای

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز