b_0_0_0_10_images_photo_20180310_180346.jpg

اساس نیوز: خطیب جمعه اهل سنت پیرهرات اسالم گفت: برای همه ما بهتر است از مالی که در دست داریم در این دنیا صدقه بدهیم، قبل از آنکه  دیر یا زود از دنیا برویم و برای اموالی که میان وارثین توزیع شده است محاسبه شویم .

افندی بعقوبی در خطبه های نماز جمعه مسجد رسول اکرم (ص)روستای پیرهرات بخش با بیان اینکه مرگ عزیزان بهترین اندرز برای انسان است، گفت : بر هر انسانی لازم است به روز قیامت و لحظه ترک دنیا فکر کند و با تامل در از دست دادن نزدیکان خود به یاد لحظه مرگ باشد .

وی با اشاره به حدیثی از رسول اکرم (ص) افزود : زیارت قبر نزدیکان علاوه بر اینکه برای ما پند و عبرتی خواهد بود و ما را به یاد مرگ می اندازد ، بلکه می توانیم برای آنان و خودمان دعای خیر کنیم .

افندی بعقوبی  با بیان اینکه شایسته  است قبل از خوابیدن نام خدا را به زبان بیاوریم و بدانیم خواب برادر مرگ است ، ادامه داد : انسان باید با زبان ، قلب و همه اعضای بدنش مرگ را یاد کند و برای آن خود را آماده نگه دارد .

با اشاره به اهمیت دادن به نماز و وصیت کردن برای خانواده ، گفت : هرگاه به نماز می ایستید چنان تصور کنید که آخرین نماز است و چه خوب است که همه ما برای اموال خود وصیت کنیم و خانواده را از آن آگاه نماییم .

خبرنگار: عظیم

مطالب مرتبط:

هشدار درباره وقوع فاجعه انسانی در یمن

ک

رقیب اصلی اردوغان در انتخابات : «بیا و بگذار مثل م

یک مسئول حزبی ترکیه : داعش جانوری خطرناک است.

اعدام؛ مجازات کسی که از رمادی فرار کند

نتانیاهو تماس با دولت ترامپ را ممنوع کرد

قرآن کریم شفا بخش دردهای جسمی و روحی انسان ها است

حمله به دختر محجبه در یک رستوران لندنی

ا

مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه زاهدان: محبت د

قطر برای کشورهای عربی تحریم کننده شرط گذاشته است

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز