b_0_0_0_10_images_44567890099.jpg

 اساس نیوز: مولانا سید عبدالصمد ساداتی در خطبه های نماز جمعه (۱۸ اسفندماه ۱۳۹۶) با بیان اینکه وقت و عمر نعمت گرانبهای الله متعال و بسیار مهم برای انسان است ، ارزش عمر را در بهره برداری درست از اوقات و فرصتهای زندگی دانست و بر اینکه نعمت عمر موجب خسران آخرت نشود بلکه در راه سازندگی آن صرف شود تاکید کردند.

 به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مولانا سید عبدالصمد ساداتی ,امام جمعه اهل سنت سراوان در بخش نخست سخنان با اشاره به اینکه ” با ارزش ترین چیزی که الله متعال در اختیار قرار داده عمرانسان است و هرچه از زمان می گذرد از عمر انسان کم و سپری می گردد” اظهار داشتند:در بسیاری از آیات قران کریم به وقت و زمان اهمیت داده شده و خداوند متعال به اوقات مختلف سوگند یاد می کند که اشاره به این ارزشمندترین چیزی است که بخشیده شده است.

مولانا ساداتی تصریح کردند: زمان و وقت است که عمر و زندگی در آن سپری می شود ، چون ارزش عمر به سالهای زندگی نیست بلکه ارزش آن به کارهای بزرگ و بهره برداری درست است که شخص بتواند در مدت زندگی خود انجام می دهد .

ایشان خاطرنشان ساختند : وقت نعمت گرانبهای الله متعال است و در پیشگاه پروردگار در روز قیامت از اینکه شخص مکلف ؛ عمر و اوقات زندگی خود را در چه راهی صرف کرده ، سئوال و محاسبه خواهد شد.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم سراوان تاکید کردند: فرصت و وقت را که خداوند در اختیار قرار داده ؛ نباید بیهوده صرف کرد بلکه در اعمال صالح و کارهایی که برای شخص و جامعه مفید باشد بکار گرفت و از این عمر و فرصتی که الله تعالی در این دنیا داده و این دنیا را برای سازندگی و رهگذر آخرت قرار داده بهره گیری و استفاده کرد تا مقدمه خسران آخرت قرار نگیرد.

مولانا ساداتی افزودند: الله متعال مومنان را در زندگی مورد آزمایش قرار می دهد که آیا واقعا ایمان پخته و باور کامل دارند یا نه همینکه مشکلی را جلوی راه خود ببینند از تلاش و دعا و عبادت دست برمی دارند ، می گویند فایده ای ندارد این چنین کسی است که در امتحان ناکام مانده ، امتحان و ازمایش برای پیامبران نزدیکترین افراد به الله متعال بوده است.

خطیب جمعه اهل سنت سراوان در بخشی از سخنان با بیان اینکه ” حفظ سلامتی و حیات هرانسان را الله متعال با اهمیت و از اولویات قرار داده است ” عنوان کردند: از این جهت برای نجات جان زن حامله عمل سزارین از نظر شرعی اشکالی ندارد بلکه در زمانیکه تشخیص پزشک باشد ، ضرورت ایجاب می کند برای نجات جان مادر و طفل عمل سزارین انجام گیرد اما در مواردیکه نیاز نباشد باید به حالت عادی وضع حمل صورت گیرد چون علاوه از عوارض عمل سزارین نیز متحمل هزینه بیشتر می شود.

مولانا ساداتی افزودند: همانطور که در حالت ضرورت و اضطرار انسان می تواند برای نجات جان خود بقدر ضرورت از طعام و غذای حرام استفاده کند تا از گرسنگی جان ندهد.

امام جمعه اهل سنت سراوان در فرازی از سخنان ، ضمن بیان اینکه حرمت اهل بیت نبوت از واجبات است ، حضرت فاطمه رضی الله عنها را الگویی عملی برای زنان مسلمان خواند.

مولانا ساداتی با بیان اینکه “حرمت اهل بیت نبوت از واجبات است و سفارش اکید رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم است” ، گفتند: ، ما معتقدیم که حضرت فاطمه الزهرا رضی الله عنها اسوه تقوا ، پاره تن پیامبر اکرم و سرور زنان بهشت و در زندگی برای همه زنان مسلمان در عمل الگو است ، رضایت و دوستی از او رضایت و دوستی پیامبراست ، دشمنی و نارضایتی آن دشمنی و نارضایتی پیامبر است.

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در بخش از سخنان با بیان اینکه مردم به جمهوری اسلامی و کشور خود را دوست دارند ، گفتند: مردم از عملکرد برخی مسئولان ناراضی اند که پاسخگوی مردم نیستند.

امام جمعه اهل سنت سراوان بیان کردند: قاطبه مردم ؛ جمهوری اسلامی و کشور خود را دوست دارند در مقاطع مختلف ثابت کرده اند اما از عملکرد برخی مسئولان رضایت ندارند ، اداراتی که نه تنها پاسخ گوی مردم نیستند بلکه موجب سرگردانی و نا امیدی مردم می شوند در واقع نادانسته اهداف دشمنان را تقویت می کنند.

مولانا ساداتی نیز تصریح کردند: با وجود ظرفیت های فراوانی که وجود دارد ؛ با نبود کار و موانع برای بسیاری از مردم و افزایش بیکاری ؛ جامعه با مشکلات عدیده ای از ناهنجاری ها و منکرات روبروست ، استعداد و توانایی های انسان هایی که می توانند نقش سازندگی در جامعه ایفا کنند نابود می شوند.

خطیب جمعه اهل سنت سراوان در ادامه سخنان با بیان اینکه ” استاندار محترم سیستان و بلوچستان اقای محبی نیا ؛ شخصی لایق و مخلص ، امین و توانمند ؛ مصمم برحل مشکلات استان هستند ”، گفتند: ایشان که اهل صداقت و عمل هستند و به گفتار درمانی و سخنان جذاب بدون عمل اعتقاد ندارند ؛ امیدواریم با حکمت عملی و تدبیر توانند اعتبارات و بودجه های ملی را در جهت محرومیت زدائی و حق مردم استان بگیرند و ظرفیت های موجود را در توسعه و اشتغال زایی برای استان و مردم مرزنشین فراهم سازند.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم سراوان همچنین با بیان اینکه “برای برقراری و ادامه امنیت ؛ هوشیاری مردم لازم است ” گفتند: از نیروهای امنیتی ، انتظامی و سپاه و بسیج باهمکاری مردم در جهت امنیتی که شاهد هستیم ادامه یابد و امیدواریم که در این فصل تعطیلات امنیت مردم و جامعه بیش از پیش تامین شود

مولانا ساداتی طی سخنانی با اشاره به مشکلات شهروندان برای تامین بنزین مصرفی و صف های طولانی جایگاه های عرضه سوخت در سراوان ، از مسئولین امر خواستند به این معضل رسیدگی کنند.

مطالب مرتبط:

خانه کعبه با آب زمزم و گلاب شستشو شد

خلافت در کشورهای جامعه همسود زنده می شود!

مخالفت مقتدی صدر بامشارکت حشدالشعبی درعملیات آزادس

جسد مومیایی شده لنین

پرچم داعش در محل اقامت عامل حمله با چاقو در هامبور

برگزاری انتخاب بهترین صوت قرآن در کشور مصر

تهدید دو وزیر اسرائیل به حمله نظامی به غزه

ب

العبادی: ترکیه نیروهای خود را خارج کند

مولانا عبدالحمید : باید روحیه «تعاون در کارهای خیر

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز