b_0_0_0_10_images_b_0_0_0_10_images_photo_20180305558_223504.jpg

اساس نیوز: دومین نشست هم‌اندیشی فقهی اهل سنت خراسان در روز پنجشنبه مورخه‌ی ۱۹ جمادی الثانی ۱۴۳۹ ه ق مطابق با ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۶ در محل حوزه علمیه احناف خواف در دو موضوع "طلاق در ایام نامزدی" و "عُشر پیاز زعفران" برگزار گردید.


به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه احناف خواف, در پی این نشست، پس از قرائت تعدادی از مقالات و بحث و تبادل‌نظر پیرامون هر یک از دو موضوع، موارد زیر به تصویب رسید:

?طلاق در ایام نامزدی:

الف: اگر کسی نامزدش را بعد از خلوت صحیحه و پیش از دخول، یک طلاق داد، بر نامزدش یک طلاق بائن واقع می‌گردد.

ب: اگر شوهر، نامزدش را بعد از خلوت صحیحه و قبل از دخول با یک لفظ، دو یا سه طلاق داد؛ مثلاً بگوید که: تو دو یا سه طلاقی، در این صورت به همان اندازه طلاق متحقق می‌شود.

ج: در صورتی‌که شوهر، همسرش را بعد از خلوت صحیحه و قبل از دخول با الفاظ متفرق و جداگانه سه طلاق داد؛ به عنوان نمونه گفت: طلاقی، طلاقی، طلاقی، همسرش با سه طلاق مغلظه می‌گردد.

د: پس از تحقق خلوت صحیحه ضرورتی به اثبات دخول با ارائه گواهی پزشکی و یا سوگند از ناحیه‌ی زوجین نیست، بلکه همان خلوت صحیحه به مثابه‌ی دخول می‌باشد.

?عشر پیاز زعفران

با توجه به اجتهادی بودن مسأله و تشتّت دیدگاه‌ها، صلاح بر آن شد تا تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام گرفته و از کشاورزان این محصول نیز بررسی بعمل آید.

مطالب مرتبط:

اعلام رسمی پایان حملات عربستان به یمن

ممنوعیت روزه گرفتن در چین / سختگیری بی پایان دولت

پاکستان مجوز سلاحهای خودکار در تمام ایالتهای این ک

کشف تونل های ماشین رو داعشی ها در شرق دمشق

 

به روز رسانی اسلام

هدف داعش : ضربه زدن به اسلام و مسلمانان

وعده مفتی سوریه برای آزادسازی جولان و فلسطین

روند رو به رشد روابط عربستان و اسرائیل

اخوانی های مصر از ایدز خطرناکترند!

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز