b_0_0_0_10_images_64646646.jpg

اساس نیوز :مولوی عبدالکریم علی بائی  خطیب نماز جمعه اهل سنت  شهر مشهد ریزه با  اشاره به ولادت حضرت فاطمه زهرا رضی الله عنها، اهل سنت را از دوست داران واقعی اهل بیت دانست.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز، مولوی علی بائی در نماز جمعه هجدهم  اسفندماه جاری گفت: «همسران نبی مکرم اسلام و فرزندان و نوه های ایشان جزو آل و خاندان پیامبرگرامی ما صلی الله علیه وآله وسلم بوده و درنزد مسلمانان از ارزش و احترام زیادی برخوردار هستند. در میان امت اسلامی، مسلمانی وجود ندارد که  نسبت به فرزندان آن حضرت و امهات المومنین بی احترامی کند».

وی افزود: «همان گونه که پیامبراکرم صلی الله علیه و آله وسلم، فاطمه رضی الله عنها را پاره تن خود و حضرت حسن و حسین رضی الله عنهما را گل های خوش بویی معرفی می کند؛ مسلمین نیز باید ضمن احترام خاندان ایشان، آنها را دوست داشته واز بدگویی در رابطه با آنها برحذر باشند. متاسفانه می بینیم که  افرادی مغرض سعی دارند اهل سنت را مخالف اهل بیت معرفی کنند؛ اما باید بدانند که اهل بیت متعلق به همه مسلمانان بوده و هرچند که مراسم خاصی در رابطه با ایشان برگزار نمی کنند؛ لیکن اهل بیت در قلب همه ما جای دارند. ما اهل سنت همواره از اهل بیت نبی مکرم اسلام به نیکی یاد می کنیم».

امام جمعه شهر مشهدریزه اظهار داشت: «خداوند متعال، مردها را با توجه به استعداد ذاتی، قدرت تفکر، تعقل بالاتر و ساختار قوی تری که نسبت به زنان دارند، آنها را قیّم و سرپرست زنان معرفی می کند. نبی مکرم اسلام می فرماید، اگر بر کسی جز الله سجده جایز می بود به زنان دستور می دادم تا بر شوهران خویش سجده کنند. البته  این طور نیست که مرد، زن را به عنوان برده فرض کرده و حقوقش را ادا نکند».

   مدرس حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد درباره  خصوصیات زنان صالحه بیان نمود: «زنان نیک کردار، مطیع و فرمان بردار شوهران شان هستند واگراین اطاعت نباشد در زندگی مشکل به وجود خواهد آمد. زنی خیر النساء است که در مواجهه با شوهرش گشاده رو باشد، از او اطاعت کند و در غیاب وی، خودش را محافظت نماید.

  این عالم اهل سنت تاکید کرد: «زن و شوهر باید حقوق همدیگر را رعایت کرده و به یکدیگر احترام بگذارند تا علاوه بر داشتن یک زندگی خوب، بستر مناسبی را برای تربیت فرزندان شان فراهم نمایند؛ اما اگر زنی عصیان و نافرمانی کرد مرد باید مطابق سفارش قرآن کریم عمل کند».

   خطیب نماز جمعه اهل سنت مشهد ریزه ضمن اشاره به وظایف مرد در قبال ناسازگاری زن ادامه داد: «اگر زن ناسازگار شد، مرد ابتدا باید با پند و نصیحت وی را اصلاح کند و این گونه نیست که در مرحله اول اختلاف، واژه منفور طلاق را به کار ببرد. طلاق های امروزی اکثراً ازعدم آگاهی از مفاهیم قرآن کریم و مسائل دینی اتفاق می افتند. مسلمانان باید در زندگی شان فرامین قرآن را پیاده کنند».

    امام جمعه شهر مشهدریزه در بخش دیگری از سخنان شان با اشاره به قتل و کشتار مسلمانان در سراسر جهان، علت آن را نتیجه فاصله گرفتن ملت ها و حکام مسلمان از قرآن عنوان کرده و خاطر نشان ساخت: «حکام مسلمان برای رسیدن به قدرت به هر دست آویزی متوسل می شوند و برایشان اهمیت ندارد که برای رسیدن به خواسته هایشان افرادی را زیر دست و پایشان له کنند. عامل دیگر این اختلاف و خونریزی ها، کشورهای ابرقدرت هستند که سعی دارند، اسلام را به عنوان یک دین خشن معرفی کرده و چهره خشنی را از مسلمانان به نمایش بگذارند».

   مولوی علی بائی ازعملکرد نهادهای حقوق بشری به شدت انتقاد کرده و گفت: «کسانی که خود را به عنوان حامی حقوق بشر معرفی می کنند، مگر نمی بینند در میانمار و دیگر کشورهای اسلامی مانند سوریه چه بر سر مسلمین می آید؟ آیا با بیانیه صادر کردن و اظهار تاسف، مشکل مسلمانان حل می شود؟ اگر هدف آنها در حمایت از مستضعفین و ستمدیدگان است، این حمایت را باید درعمل نشان دهند؛ نه با شعار واعمال فریبکارانه و دروغ. حکام مسلمان باید به هوش باشند که هدف کفار، ازبین بردن اسلام و ضعیف کردن مسلمانان است».

   خطیب نماز جمعه شهر مشهدریزه در بخش پایانی سخنان خود، ریشه جشن چهارشنبه سوری به دوره ماقبل اسلام مرتبط خواند و یاد آور شد: «اهل سنت متفقاً برگزاری چنین مراسمی را درست نمی داند؛ چرا که چهارشنبه سوری به دین فرد مسلمان ضرر رسانده، ایمانش را به چالش می کشد، مالش را ضایع می کند و جان انسان را در معرض خطر قرار می دهد».

 

مطالب مرتبط:

بشقاب پرنده در آسمان کالیفرنیا ظاهر شد/ عکس

محمدعلی کلی بوکسور مسلمان جهان درگذشت

رئیس حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان: مسلمانان روهی

وزیر سابق دادگستری عربستان ؛ دین اسلام با سیاست ار

مولانا گرگیج:اسلام دین میانه روی است

 

ترامپ برای دیدار و بازی گلف با نخست وزیر ژاپن ابرا

روسیه به ترکیه برای خرید سامانه موشکی اس۴۰۰ وام می

ترامپ: در کاخ سفید به هیچ کس اعتماد ندارم

پسر بن لادن می‌خواهد انتقام پدرش را بگیرد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز