b_0_0_0_10_images_54656549.jpgاساس نیوز: خطیب نماز جمعه حوزه علمیه عرفانی روستای چنارلی بر شکر نعمت های داده شده از سوی خدای متعال تاکید ورزید.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز، نماز جمعه این هفته(26 بهمن) مسجد جامع روستای چنارلی، همچون هفته های گذشته با حضور انبوه مردم مومن و نماز گزار برگزار گردید. در این مراسم، اسماعیل آخوند قدیری طی سخنان کوتاهی، بر جای آوردن شکر نعمت ها در طول ایام را لازم دانست و گفت: «خدای متعال نعمت های زیادی من جمله  داشتن بدن سالم و امنیت جامعه را به ما ارزانی بخشیده است و لازم است برای حفظ داشته هایمان، شکر آنها به جا آوریم. برخی اشخاص گمان می کنند مال و اموال شان را با زور بازو و توانمندی  خودشان به دست آورده اند، حال آنکه همه نعمت ها از سوی الله پاک به ما داده شده است».

 خطیب نماز جمعه روستای چنارلی  اظهار داشت: «داوود علیه السلام جزو پیامبران بزرگ درعصر خود بود که  توان جسمانی بسیار بالایی داشت و به واسطه آن توانست دشمنانش را در میدان نبرد شکست دهد. زمانی که خدای متعال از ایشان خواست تا شکر نعمت را به جا آورد آن حضرت علیه السلام، با زبان و عمل شکر نعمات را بر جای آورد».

آخوند قدیری تاکید کرد: «اگرقدری به سلامتی اعضای بدن خود فکر کنیم به این نتیجه می رسیم که سلامتی هریک از اعضای موثر مانند دست و پا و جوارح دیگر را نمی توان با میلیون ها درهم و دینار نیز عوض کرد. هیچ انسان عاقلی سلامتی بدن خودش را با پول عوض نمی کند هر چند که آن پول بی شمار و غیرقابل شمارش باشد. پس باید شکر برجای آوریم. باید اذعان  بداریم که همه داشته هایمان از لطف و احسانات الله پاک است و ما چیزی از خود در اختیار نداریم».

خطیب نماز جمعه  روستای چنارلی  تصریح کرد: «از مهم ترین نعمت های  داده شده به انسان، راحتی در خوردن و آشامیدن در هر ساعت از شبانه روز می باشد و وعده خدای متعال است هر بنده ای که  شکر داشته هایش  را به جای آورد نعمت های بیشتری را به وی ارزانی خواهد بخشید. در تاریخ آمده است که رب متعال به برکت شکرگذاری داوود علیه السلام، حضرت سلیمان را به ایشان بخشید. فرزندی که بعدها به پیامبری رسید و تمام مخلوقات روی زمین تحت اختیار وی در آمدند. از این رو ما هم باید تلاش کنیم تا با خواندن  نماز و انجام تسبیحات، نظر لطف بیشتر باریتعالی را به خود معطوف بداریم».

خبرنگار: طاهر جانی

 

مطالب مرتبط:

ناکامی داعش در تشکیل ولایت خراسان

افزایش چشمگیر خطر فقر در بین زنان آلمانی

نخست‌وزیر سوئد: نشانه‌ها از تروریستی بودن حادثه اس

فائو:39 کشور جهان محتاج دریافت کمک های غذایی هستند

ا

ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ - ﺻﻠّﯽ ﺍﻟﻠﻪ ﻋﻠﯿﻪ ﻭﺳﻠّﻢ ،ﺍﻟﮕﻮﯼ ﺷﻬﺮﻭﻧﺪﺍﻥ ﺟﺎﻣﻌ

 

ماموستا بابایی:کنفرانس ظرفیت های راهبردی جهان اسلا

برج ترامپ آتش گرفت

ترکیه وقتی داعش اهل سنت را سر می برید کجا بود؟

مقررات جدید صدور روادید آمریکا برای اتباع شش کشور

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات