b_0_0_0_10_images_b_0mages_62052.jpg

اساس نیوز ؛ حاج عبدالکریم آخوند جاور ( 27 بهمن ماه ) در خطبه های پیش از نماز جمعه در مصلی بزرگ نماز جمعه شهرستان گنبدکاووس با اشاره به حدیثی نبوی که "هر کس خود را شبیه قومی نماید او از اون قوم است" با انتقاد تند از آن کسانی که رسم و رسومات غربی از جمله روز والنتاین را در جامعه اسلامی عمل و اجرا می کنند ، گفت اینها از مصادیق ترویج فرهنگ غیر اسلامی است و بر اساس تعلیمات دینی اسلامی مورد پذیرش نیست.


حاج عبدالکریم آخوند جاور امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: مسلمانان از آداب و رسوم غیر اسلامی دوری بکنند و اگر مسلمانان در رفتار و آداب اجتماعی خود را شبیه غیرمسلمانان بکنند بر اساس حدیث نبوی از آنان خواهند بود.


وی افزود: نبی مکرم اسلام (ص) در زندگی اجتماعی رفتار و آداب و رسوم غیر مسلمانان را مورد نکوهش قرار می داد و حتی برخی رسوم دوران جاهلیت از جمله برخی عیدهای جاهلیت را در زمان خود منسوخ کرد و به جای آن عید قربان و عید فطر را به مردم معرفی کرده است.


امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس خاطر نشان کرد: ما مسلمانان نعمت بزرگ قرآن را داریم که برای ما نور هدایتگر الهی  است.مسلمان باید در زندگی بر اساس آموزه های قرآنی و دینی عمل بکند و اگر غیر این عمل بکند خداوند از وی خوشنود نخواهد بود و دعاهای وی مورد قبول حق نخواهد بود و مسلما آخرت خود را تباه کرده است.


وی تاکید کرد: در جامعه اسلامی رفتار اجتماعی و آداب و رسوم حتی لباس پوشیدن فرزندان ما باید بر اساس آموزه های قرآنی باشد.

مطالب مرتبط:

مولوی مقدسی بر پرهیز مسلمانان از رباخواری تاکید کر

ایجاد مدارس آموزشی داعش در شرق افغانستان

ا

دستگیری یک عامل انتحاری داعش در مرز سوریه

ا

داعش باز هم اعضای خود را اعدام کرد

"به جای شکلات خوردن، با تروریسم بجنگید"!

از القاعده تا داعش؛ ارمغان ترامپ چه خواهد بود؟!

اظهارات ترزا می بعد از حمله تروریستی به مسلمانان ل

سنگین ترین قرار وثیقه تاریخ ایران صادر شد

داعش کتابهای درسی را در لیبی آتش زد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات